Rosendal Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 937 000 | 19 067 000 | 18 328 000 | 19 913 000 | 17 469 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 000 | 1 000 | 66 000 | -20 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 948 000 | 19 068 000 | 18 394 000 | 19 893 000 | 17 474 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 684 000 | 13 138 000 | 12 165 000 | 12 995 000 | 11 610 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 160 000 | 4 989 000 | 4 269 000 | 3 831 000 | 3 681 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 844 000 | 18 127 000 | 16 434 000 | 16 826 000 | 15 291 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 104 000 | 941 000 | 1 960 000 | 3 067 000 | 2 183 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 328 000 | 234 000 | 111 000 | 11 000 | 29 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 328 000 | 234 000 | 111 000 | 11 000 | 29 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 328 000 | 234 000 | 111 000 | 9 000 | 29 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 432 000 | 1 175 000 | 2 071 000 | 3 076 000 | 2 212 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 315 000 | 259 000 | 455 000 | 677 000 | 487 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 117 000 | 917 000 | 1 615 000 | 2 399 000 | 1 725 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 117 000 | 917 000 | 1 615 000 | 2 399 000 | 1 725 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 117 000 | 917 000 | 1 615 000 | 2 399 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 725 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 326 000 | 255 000 | 107 000 | 99 000 | 90 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 326 000 | 255 000 | 107 000 | 99 000 | 90 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 326 000 | 255 000 | 107 000 | 99 000 | 90 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 49 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 803 000 | 870 000 | 423 000 | 485 000 | 4 464 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 9 691 000 | 4 047 000 | 7 562 000 | 5 060 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 494 000 | 4 916 000 | 8 034 000 | 5 545 000 | 4 464 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 485 000 | 428 000 | 453 000 | 503 000 | 472 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 979 000 | 5 344 000 | 8 487 000 | 6 048 000 | 4 936 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 305 000 | 5 599 000 | 8 595 000 | 6 147 000 | 5 026 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 147 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 725 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 725 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 147 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 1 755 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 1 438 000 | 959 000 | 479 000 | 435 000 | 390 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 438 000 | 959 000 | 479 000 | 435 000 | 390 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 438 000 | 959 000 | 479 000 | 435 000 | 390 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 267 000 | 262 000 | 255 000 | 322 000 | 265 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 494 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 138 000 | 128 000 | 123 000 | 134 000 | 125 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 757 000 | 1 846 000 | 2 109 000 | 3 115 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 7 558 000 | 2 374 000 | 5 599 000 | 2 110 000 | 1 996 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 720 000 | 4 610 000 | 8 086 000 | 5 681 000 | 2 880 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 158 000 | 5 569 000 | 8 565 000 | 6 116 000 | 3 270 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 305 000 | 5 599 000 | 8 595 000 | 6 147 000 | 5 026 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,0% | 16,6% | 28,1% | 55,1% | |||
| Resultat av driften i % | 5,5% | 4,9% | 10,7% | 15,4% | 12,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,7 | 2,5 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,2% | 6,2% | 11,3% | 15,5% | 12,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 243,3% | 3916,7% | 6903,3% | 344,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 189,8% | 3056,7% | 5383,3% | 268,8% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 1,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 1,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,3% | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 34,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,7% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 10,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,8% | 5,8% | 17,9% | 14,1% | 8,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 9,7 | 185,6 | 285,5 | 203,9 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 79,0% | 82,3% | 94,1% | 92,4% | 57,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,7% | 17,1% | 5,6% | 7,1% | 7,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 729 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
