Rosendal Bygg & Varme AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 760 000 | 5 668 000 | 5 963 000 | 5 188 000 | 5 593 000 | 3 633 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 104 000 | 4 000 | 216 000 | 100 000 | -75 000 | 78 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 864 000 | 5 672 000 | 6 178 000 | 5 288 000 | 5 519 000 | 3 710 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 368 000 | 4 116 000 | 4 391 000 | 3 285 000 | 3 996 000 | 2 288 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -37 000 | -94 000 | -76 000 | 4 000 | -211 000 | -26 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 842 000 | 780 000 | 875 000 | 857 000 | 845 000 | 700 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 57 000 | 51 000 | 39 000 | 42 000 | 42 000 | 30 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 827 000 | 942 000 | 846 000 | 628 000 | 569 000 | 494 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 057 000 | 5 795 000 | 6 075 000 | 4 816 000 | 5 241 000 | 3 486 000 |
|
|
| Driftsresultat | -193 000 | -123 000 | 103 000 | 472 000 | 278 000 | 224 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 6 000 | 6 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 6 000 | 6 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 13 000 | 4 000 | 9 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 13 000 | 4 000 | 9 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -7 000 | 2 000 | -7 000 | -7 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -197 000 | -130 000 | 105 000 | 465 000 | 272 000 | 218 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -9 000 | 24 000 | 104 000 | 60 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -197 000 | -120 000 | 81 000 | 361 000 | 212 000 | 179 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -197 000 | -120 000 | 81 000 | 361 000 | 212 000 | 179 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -197 000 | -120 000 | 81 000 | 361 000 | 212 000 | 179 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 18 000 | 30 000 | 42 000 | 50 000 | 106 000 | 88 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 241 000 | 148 000 | 169 000 | 130 000 | 65 000 | 57 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 260 000 | 178 000 | 211 000 | 180 000 | 172 000 | 146 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 260 000 | 178 000 | 211 000 | 180 000 | 172 000 | 146 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 794 000 | 757 000 | 663 000 | 587 000 | 591 000 | 380 000 |
|
|
| Sum varelager | 794 000 | 757 000 | 663 000 | 587 000 | 591 000 | 380 000 |
|
|
| Kundefordringer | 342 000 | 204 000 | 397 000 | 754 000 | 443 000 | 150 000 |
|
|
| Andre fordringer | 47 000 | 33 000 | 38 000 | 29 000 | 24 000 | 22 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 389 000 | 237 000 | 435 000 | 783 000 | 467 000 | 172 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 113 000 | 182 000 | 349 000 | 255 000 | 479 000 | 190 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 296 000 | 1 175 000 | 1 446 000 | 1 625 000 | 1 537 000 | 743 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 556 000 | 1 354 000 | 1 657 000 | 1 805 000 | 1 709 000 | 888 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 584 000 | 781 000 | 901 000 | 820 000 | 458 000 | 247 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 584 000 | 781 000 | 901 000 | 820 000 | 458 000 | 247 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 704 000 | 901 000 | 1 021 000 | 940 000 | 578 000 | 367 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 9 000 | 21 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 9 000 | 21 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 93 000 | 0 | 29 000 | 164 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 000 | 91 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 9 000 | 21 000 | 66 000 | 91 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 93 000 | 0 | 29 000 | 164 000 | 65 000 | 91 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 538 000 | 288 000 | 312 000 | 322 000 | 665 000 | 226 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 36 000 | 84 000 | 60 000 | 39 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 40 000 | 87 000 | 171 000 | 185 000 | 262 000 | 101 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 181 000 | 78 000 | 78 000 | 89 000 | 78 000 | 64 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 852 000 | 453 000 | 626 000 | 844 000 | 1 065 000 | 430 000 |
|
|
| Sum gjeld | 852 000 | 453 000 | 635 000 | 865 000 | 1 131 000 | 521 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 556 000 | 1 354 000 | 1 657 000 | 1 805 000 | 1 709 000 | 888 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,1% | -7,8% | 6,3% | 27,0% | 21,5% | |||
| Resultat av driften i % | -4,0% | -2,2% | 1,7% | 8,9% | 5,0% | 6,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 3,8 | 3,6 | 3,0 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,2% | 27,4% | 26,4% | 36,7% | 28,6% | 37,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,9% | -2,1% | 1,8% | 9,0% | 5,0% | 6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -24,5% | -13,5% | 10,7% | 61,3% | 57,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -24,5% | -12,5% | 8,3% | 47,6% | 44,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 7,3 | 7,1 | 6,2 | 6,5 | 5,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,6 | 2,3 | 1,9 | 1,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,9 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,4 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 5,4 | 6,6 | 5,6 | 6,8 | 6,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 82,9 | 62,1 | 51,2 | 64,5 | 43,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,2% | 66,5% | 61,6% | 52,1% | 33,8% | 41,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,5% | 15,9% | 16,5% | 17,8% | 10,5% | 9,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 70,6% | 41,2% | 17,1% | 5,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 55,9% | 95,5% | 123,5% | 133,0% | 79,9% | 82,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | 2,0 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 54,8% | 33,5% | 37,8% | 46,8% | 62,3% | 48,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 1,2% | 3,9% | 10,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 726 000 | 713 000 | 603 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
