Rondane Høyfjellshotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 972 000 | 9 906 000 | 18 145 000 | 5 156 000 | 5 748 000 | 8 256 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 11 000 | 6 760 000 | 10 381 000 | 13 704 000 | 10 349 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 972 000 | 9 917 000 | 24 905 000 | 15 537 000 | 19 452 000 | 18 604 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 509 000 | 1 442 000 | 2 469 000 | 2 339 000 | 3 305 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 997 000 | 6 663 000 | 6 505 000 | 5 631 000 | 8 245 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 463 000 | 284 000 | 264 000 | 317 000 | 416 000 | 576 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 750 000 | 6 416 000 | 16 000 000 | 8 588 000 | 8 594 000 | 8 319 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 213 000 | 8 206 000 | 24 369 000 | 17 879 000 | 16 980 000 | 20 445 000 |
|
|
| Driftsresultat | -8 241 000 | 1 711 000 | 536 000 | -2 342 000 | 2 472 000 | -1 841 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 18 000 | 8 000 | 2 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 28 000 | 28 000 | 27 000 | 40 000 | 39 000 | 40 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 37 000 | 46 000 | 35 000 | 42 000 | 42 000 | 44 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 277 000 | 827 000 | 739 000 | 548 000 | 548 000 | 610 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 440 000 | 855 000 | 786 000 | 570 000 | 665 000 | 623 000 |
|
|
| Netto finans | -1 403 000 | -809 000 | -751 000 | -528 000 | -623 000 | -579 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -9 645 000 | 901 000 | -215 000 | -2 870 000 | 1 850 000 | -2 420 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -9 645 000 | 901 000 | -215 000 | -2 870 000 | 1 850 000 | -2 420 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -9 645 000 | 901 000 | -215 000 | -2 870 000 | 1 850 000 | -2 420 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -9 645 000 | 901 000 | -215 000 | -2 870 000 | 1 850 000 | -2 420 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 566 000 | 2 798 000 | 2 268 000 | 2 429 000 | 2 591 000 | 3 817 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 163 000 | 86 000 | 102 000 | 150 000 | 143 000 | 206 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 649 000 | 358 000 | 138 000 | 95 000 | 171 000 | 288 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 378 000 | 3 242 000 | 2 507 000 | 2 674 000 | 2 904 000 | 4 311 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 382 000 | 3 246 000 | 2 512 000 | 2 679 000 | 2 909 000 | 4 316 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 22 000 | 49 000 | 59 000 | 142 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 22 000 | 49 000 | 59 000 | 142 000 |
|
|
| Kundefordringer | 9 966 000 | 13 720 000 | 1 961 000 | 328 000 | 175 000 | 1 075 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 361 000 | 5 886 000 | 603 000 | 323 000 | 1 173 000 | 627 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 309 000 | 393 000 | 7 437 000 | 3 935 000 | 649 000 | 107 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 636 000 | 19 999 000 | 10 001 000 | 4 586 000 | 1 997 000 | 1 808 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 207 000 | 198 000 | 3 170 000 | 464 000 | 312 000 | 440 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 21 843 000 | 20 197 000 | 13 192 000 | 5 100 000 | 2 368 000 | 2 390 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 25 225 000 | 23 443 000 | 15 704 000 | 7 778 000 | 5 277 000 | 6 706 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 370 000 | 370 000 | 370 000 | 370 000 | 370 000 | 370 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 666 000 | 3 666 000 | 3 666 000 | 3 666 000 | 3 666 000 | 3 666 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 036 000 | 4 036 000 | 4 036 000 | 4 036 000 | 4 036 000 | 4 036 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -26 764 000 | -17 119 000 | -18 020 000 | -17 806 000 | -14 936 000 | -16 786 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -26 764 000 | -17 119 000 | -18 020 000 | -17 806 000 | -14 936 000 | -16 786 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -22 728 000 | -13 083 000 | -13 985 000 | -13 770 000 | -10 900 000 | -12 750 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 900 000 | 953 000 | 0 | 0 | 32 000 | 172 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 12 978 000 | 10 085 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 056 000 | 11 382 000 | 1 516 000 | 1 735 000 | 1 881 000 | 5 871 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 056 000 | 11 382 000 | 1 516 000 | 1 735 000 | 1 881 000 | 5 871 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 978 000 | 2 250 000 | 0 | 0 | 32 000 | 172 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 22 206 000 | 20 482 000 | 15 989 000 | 7 117 000 | 518 000 | 5 306 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 1 315 000 | 285 000 | 333 000 | 247 000 | 330 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 9 236 000 | 0 | 9 168 000 | 8 840 000 | 10 426 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 556 000 | 2 395 000 | 2 730 000 | 3 523 000 | 3 073 000 | 7 777 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 33 898 000 | 25 145 000 | 28 172 000 | 19 813 000 | 14 296 000 | 13 585 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 954 000 | 36 527 000 | 29 688 000 | 21 548 000 | 16 177 000 | 19 456 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 25 225 000 | 23 443 000 | 15 704 000 | 7 778 000 | 5 277 000 | 6 706 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -33,7% | 9,0% | 4,9% | -35,2% | 42,0% | |||
| Resultat av driften i % | -118,2% | 17,3% | 2,2% | -15,1% | 12,7% | -9,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,5 | 2,1 | 2,4 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 94,9% | 92,1% | 52,1% | 59,3% | 60,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -117,7% | 17,7% | 2,3% | -14,8% | 12,9% | -9,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,9% | -6,7% | 1,5% | 23,3% | -15,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 53,9% | -6,7% | 1,5% | 23,3% | -15,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,9 | 3,7 | 2,4 | 3,5 | 2,3 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 65,5 | 50,4 | 39,6 | 23,3 | ||||
| Lagertid i antall dager | 7,8 | 8,9 | 7,9 | 15,5 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -90,1% | -55,8% | -89,1% | -177,0% | -206,6% | -190,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -326,0% | -131,9% | -56,2% | -88,6% | -56,0% | -68,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,4% | 3,2% | 19,6% | 12,4% | 8,6% | 3,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,4% | -1,9% | -0,2% | -0,2% | -0,3% | -0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -68095,5% | -30028,6% | -20216,9% | -7883,8% | ||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -2,8 | -2,1 | -1,6 | -1,5 | -1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 134,4% | 107,3% | 179,4% | 254,7% | 270,9% | 202,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,7% | 48,6% | 9,7% | 22,3% | 35,6% | 87,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 280 000 | 286 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
