Rondane Haukliseter Fjellhotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 552 000 | 16 686 000 | 3 727 000 | 2 647 000 | 3 360 000 | 2 324 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 19 000 | 0 | 9 915 000 | 8 497 000 | 9 595 000 | 6 088 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 571 000 | 16 686 000 | 13 642 000 | 11 144 000 | 12 954 000 | 8 412 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 281 000 | 1 805 000 | 1 475 000 | 958 000 | 1 491 000 | 987 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 288 000 | 4 860 000 | 3 706 000 | 2 621 000 | 3 562 000 | 2 772 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 077 000 | 1 068 000 | 823 000 | 684 000 | 587 000 | 462 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 404 000 | 4 884 000 | 4 731 000 | 4 585 000 | 4 414 000 | 3 538 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 050 000 | 12 617 000 | 10 735 000 | 8 848 000 | 10 054 000 | 7 759 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 521 000 | 4 069 000 | 2 907 000 | 2 296 000 | 2 900 000 | 653 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 405 000 | 145 000 | 12 000 | 1 000 | 15 000 | 28 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 20 000 | 19 000 | 18 000 | 19 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 425 000 | 164 000 | 30 000 | 20 000 | 33 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 691 000 | 636 000 | 428 000 | 340 000 | 328 000 | 259 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 691 000 | 651 000 | 428 000 | 340 000 | 328 000 | 259 000 |
|
|
| Netto finans | -266 000 | -487 000 | -398 000 | -320 000 | -295 000 | -213 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 255 000 | 3 581 000 | 2 509 000 | 1 976 000 | 2 606 000 | 441 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 159 000 | 794 000 | 554 000 | 436 000 | 575 000 | 98 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 095 000 | 2 787 000 | 1 955 000 | 1 539 000 | 2 030 000 | 342 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 095 000 | 2 787 000 | 1 955 000 | 1 539 000 | 2 030 000 | 342 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 095 000 | 2 787 000 | 1 955 000 | 1 539 000 | 2 030 000 | 342 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 253 000 | 198 000 | 157 000 | 253 000 | 257 000 | 260 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 253 000 | 198 000 | 157 000 | 253 000 | 257 000 | 260 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 710 000 | 4 326 000 | 4 459 000 | 4 383 000 | 4 645 000 | 1 539 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 329 000 | 1 824 000 | 1 934 000 | 625 000 | 973 000 | 650 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 962 000 | 1 216 000 | 1 577 000 | 1 363 000 | 286 000 | 317 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 001 000 | 7 366 000 | 7 971 000 | 6 371 000 | 5 904 000 | 2 507 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 14 261 000 | 8 973 000 | 8 973 000 | 8 973 000 | 8 973 000 | 4 200 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 37 000 | 37 000 | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 52 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 298 000 | 9 009 000 | 9 024 000 | 9 024 000 | 9 024 000 | 4 252 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 21 552 000 | 16 574 000 | 17 153 000 | 15 648 000 | 15 185 000 | 7 018 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 95 000 | 51 000 | 54 000 | 57 000 | 67 000 | 61 000 |
|
|
| Sum varelager | 95 000 | 51 000 | 54 000 | 57 000 | 67 000 | 61 000 |
|
|
| Kundefordringer | 52 000 | 66 000 | 0 | 0 | 46 000 | 60 000 |
|
|
| Andre fordringer | 595 000 | 541 000 | 528 000 | 424 000 | 603 000 | 401 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 25 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 53 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 673 000 | 647 000 | 568 000 | 463 000 | 702 000 | 462 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 405 000 | 8 899 000 | 6 018 000 | 5 747 000 | 5 286 000 | 5 059 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 173 000 | 9 597 000 | 6 639 000 | 6 268 000 | 6 056 000 | 5 581 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 725 000 | 26 171 000 | 23 792 000 | 21 915 000 | 21 241 000 | 12 600 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 856 000 | 13 761 000 | 10 974 000 | 9 019 000 | 7 479 000 | 5 449 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 856 000 | 13 761 000 | 10 974 000 | 9 019 000 | 7 479 000 | 5 449 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 256 000 | 14 161 000 | 11 374 000 | 9 419 000 | 7 879 000 | 5 849 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 311 000 | 10 004 000 | 10 696 000 | 11 389 000 | 12 081 000 | 6 139 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 311 000 | 10 004 000 | 10 696 000 | 11 389 000 | 12 081 000 | 6 139 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 311 000 | 10 004 000 | 10 696 000 | 11 389 000 | 12 081 000 | 6 139 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 044 000 | 728 000 | 786 000 | 267 000 | 444 000 | 397 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 214 000 | 835 000 | 458 000 | 432 000 | 572 000 | 124 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 226 000 | 187 000 | 60 000 | 56 000 | 58 000 | 55 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 069 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 604 000 | 256 000 | 418 000 | 352 000 | 206 000 | 36 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 157 000 | 2 006 000 | 1 722 000 | 1 107 000 | 1 280 000 | 612 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 468 000 | 12 010 000 | 12 418 000 | 12 496 000 | 13 361 000 | 6 751 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 725 000 | 26 171 000 | 23 792 000 | 21 915 000 | 21 241 000 | 12 600 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,2% | 16,9% | 12,9% | 10,7% | 17,3% | |||
| Resultat av driften i % | 25,6% | 24,4% | 21,3% | 20,6% | 22,4% | 7,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,4% | 89,2% | 60,4% | 63,8% | 55,6% | 57,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 27,6% | 25,4% | 21,5% | 20,8% | 22,6% | 8,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,4% | 28,0% | 24,1% | 22,8% | 38,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,3% | 21,8% | 18,8% | 17,8% | 29,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,4 | 3,7 | 4,3 | 3,6 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 4,8 | 3,9 | 5,7 | 4,7 | 9,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 4,8 | 3,8 | 5,6 | 4,7 | 9,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 4,4 | 3,5 | 5,2 | 4,1 | 8,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,0 | 35,4 | 27,3 | 16,8 | 22,3 | 16,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,5 | 10,5 | 13,5 | 23,3 | 15,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,8% | 54,1% | 47,8% | 43,0% | 37,1% | 46,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 84,6% | 84,9% | 83,4% | 84,5% | 60,8% | 69,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 6331,6% | 14884,3% | 9105,6% | 9052,6% | 7126,9% | 8147,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 1,7 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,8% | 7,7% | 7,2% | 5,1% | 6,0% | 4,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,5% | 38,2% | 45,0% | 52,0% | 56,9% | 48,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 030 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
