Romsdalshalvøya Interkommunale Renovasjonsselskap IKS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 87 290 000 | 82 601 000 | 72 441 000 | 65 739 000 | 54 723 000 | 48 423 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 114 249 000 | 99 486 000 | 87 865 000 | 84 056 000 | 77 967 000 | 63 421 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 201 539 000 | 182 087 000 | 160 306 000 | 149 795 000 | 132 691 000 | 111 844 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 454 000 | 3 331 000 | 3 437 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 52 013 000 | 49 733 000 | 44 753 000 | 43 424 000 | 39 871 000 | 38 143 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 580 000 | 19 538 000 | 18 162 000 | 13 900 000 | 12 277 000 | 10 366 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 109 582 000 | 98 695 000 | 92 258 000 | 82 567 000 | 77 058 000 | 62 002 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 184 629 000 | 171 297 000 | 158 610 000 | 139 891 000 | 129 206 000 | 110 511 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 910 000 | 10 790 000 | 1 696 000 | 9 904 000 | 3 485 000 | 1 333 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 178 000 | 930 000 | 826 000 | 73 000 | 140 000 | 463 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 178 000 | 930 000 | 826 000 | 73 000 | 140 000 | 463 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 913 000 | 10 597 000 | 5 438 000 | 2 170 000 | 2 228 000 | 3 176 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 913 000 | 10 597 000 | 5 438 000 | 2 170 000 | 2 228 000 | 3 176 000 |
|
|
| Netto finans | -10 735 000 | -9 667 000 | -4 612 000 | -2 097 000 | -2 088 000 | -2 713 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 176 000 | 1 124 000 | -2 916 000 | 7 808 000 | 1 396 000 | -1 379 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 017 000 | 20 000 | 422 000 | 309 000 | 203 000 | 86 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 159 000 | 1 104 000 | -3 338 000 | 7 499 000 | 1 193 000 | -1 465 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 159 000 | 1 104 000 | -3 338 000 | 7 499 000 | 1 193 000 | -1 465 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 159 000 | 1 104 000 | -3 338 000 | 7 499 000 | 1 193 000 | -1 465 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 795 000 | 3 035 000 | 2 778 000 | 3 049 000 | 3 091 000 | 3 183 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 795 000 | 3 035 000 | 2 778 000 | 3 049 000 | 3 091 000 | 3 183 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 151 893 000 | 157 257 000 | 155 140 000 | 127 425 000 | 116 573 000 | 82 163 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 66 989 000 | 71 490 000 | 78 608 000 | 87 934 000 | 61 890 000 | 54 595 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 055 000 | 5 533 000 | 4 988 000 | 4 460 000 | 2 320 000 | 697 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 223 937 000 | 234 280 000 | 238 735 000 | 219 819 000 | 180 783 000 | 137 455 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 238 000 | 1 681 000 | 1 585 000 | 1 499 000 | 1 419 000 | 1 334 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 241 000 | 387 000 | 533 000 | 337 000 | 440 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 478 000 | 2 068 000 | 2 119 000 | 1 836 000 | 1 859 000 | 1 334 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 229 210 000 | 239 383 000 | 243 632 000 | 224 704 000 | 185 733 000 | 141 972 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 737 000 | 519 000 | 620 000 | 699 000 | 548 000 | 272 000 |
|
|
| Sum varelager | 737 000 | 519 000 | 620 000 | 699 000 | 548 000 | 272 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 797 000 | 12 439 000 | 7 309 000 | 5 019 000 | 5 925 000 | 4 082 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 018 000 | 1 013 000 | 623 000 | 991 000 | 1 088 000 | 1 555 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 815 000 | 13 453 000 | 7 932 000 | 6 010 000 | 7 013 000 | 5 637 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 30 412 000 | 28 853 000 | 28 699 000 | 23 738 000 | 27 910 000 | 30 009 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 40 964 000 | 42 826 000 | 37 251 000 | 30 448 000 | 35 472 000 | 35 918 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 270 174 000 | 282 209 000 | 280 882 000 | 255 152 000 | 221 205 000 | 177 890 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 604 000 | 1 967 000 | 1 967 000 | 1 967 000 | 1 967 000 | 775 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 844 000 | 22 072 000 | 22 968 000 | 26 306 000 | 18 807 000 | 17 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 844 000 | 22 072 000 | 22 968 000 | 26 306 000 | 18 807 000 | 17 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 26 448 000 | 24 039 000 | 24 936 000 | 28 273 000 | 20 774 000 | 18 388 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 832 000 | 717 000 | 3 924 000 | 4 891 000 | 5 926 000 | 6 199 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 212 000 | 489 000 | 688 000 | 726 000 | 459 000 | 424 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 14 091 000 | 11 342 000 | 9 342 000 | 9 341 000 | 9 342 000 | 9 342 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 15 135 000 | 12 548 000 | 13 954 000 | 14 958 000 | 15 727 000 | 15 965 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 210 609 000 | 221 333 000 | 225 264 000 | 196 323 000 | 169 872 000 | 131 025 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 225 744 000 | 233 881 000 | 239 218 000 | 211 281 000 | 185 599 000 | 146 990 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 210 609 000 | 221 333 000 | 225 264 000 | 196 323 000 | 169 872 000 | 131 025 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 573 000 | 13 130 000 | 10 696 000 | 11 029 000 | 9 858 000 | 7 843 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 053 000 | 477 000 | 188 000 | 0 | 76 000 | 90 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 215 000 | 3 886 000 | 199 000 | -423 000 | -1 190 000 | 83 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 141 000 | 6 796 000 | 5 646 000 | 4 991 000 | 6 089 000 | 4 496 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 17 982 000 | 24 289 000 | 16 729 000 | 15 597 000 | 14 833 000 | 12 512 000 |
|
|
| Sum gjeld | 243 726 000 | 258 170 000 | 255 947 000 | 226 878 000 | 200 432 000 | 159 502 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 270 174 000 | 282 209 000 | 280 882 000 | 255 152 000 | 221 205 000 | 177 890 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,5% | 4,2% | 0,9% | 4,2% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 8,4% | 5,9% | 1,1% | 6,6% | 2,6% | 1,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,2% | 96,0% | 95,3% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,0% | 6,4% | 1,6% | 6,7% | 2,7% | 1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,5% | 4,6% | -11,0% | 31,8% | 7,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,4% | 4,5% | -12,5% | 30,6% | 6,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 3,7 | 3,6 | 3,4 | 3,3 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,8 | 2,2 | 2,0 | 2,4 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 1,9 | 2,4 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,2 | 1,7 | 1,5 | 1,9 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,3 | 6,4 | 5,5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 92,1 | 61,5 | 69,1 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,8% | 8,5% | 8,9% | 11,1% | 9,4% | 10,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,1% | 13,2% | 15,6% | 18,9% | 15,7% | 16,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3118,3% | 3571,7% | 3310,0% | 2124,5% | 3766,4% | 8605,1% | ||
| Gjeldsgrad | 9,2 | 10,7 | 10,3 | 8,0 | 9,6 | 8,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,7% | 8,6% | 6,0% | 6,1% | 6,7% | 7,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 83,6% | 82,9% | 85,2% | 82,8% | 83,9% | 82,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 287 000 | 1 239 000 | 1 179 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
