Romsdal Montasje & Service AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 322 000 | 840 000 | 1 265 000 | 2 085 000 | 2 827 000 | 2 554 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 322 000 | 840 000 | 1 265 000 | 2 086 000 | 2 827 000 | 2 554 000 |
|
|
| Varekostnad | 319 000 | 357 000 | 154 000 | 830 000 | 1 210 000 | 1 819 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 165 000 | -145 000 | 281 000 | -143 000 | -140 000 | -761 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 364 000 | 437 000 | 547 000 | 672 000 | 649 000 | 514 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 405 000 | 377 000 | 427 000 | 328 000 | 751 000 | 573 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 253 000 | 1 026 000 | 1 409 000 | 1 687 000 | 2 470 000 | 2 145 000 |
|
|
| Driftsresultat | 69 000 | -186 000 | -144 000 | 399 000 | 357 000 | 409 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 000 | 2 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 000 | 2 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -9 000 | 0 | 0 | -2 000 | -2 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 60 000 | -186 000 | -145 000 | 398 000 | 356 000 | 409 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 14 000 | -41 000 | -32 000 | 88 000 | 78 000 | 90 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 46 000 | -144 000 | -113 000 | 310 000 | 277 000 | 319 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 46 000 | -144 000 | -113 000 | 310 000 | 277 000 | 319 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 46 000 | -144 000 | -113 000 | 310 000 | 277 000 | 319 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 59 000 | 73 000 | 32 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 59 000 | 73 000 | 32 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 59 000 | 73 000 | 32 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 997 000 | 1 162 000 | 1 017 000 | 1 298 000 | 1 155 000 | 1 015 000 |
|
|
| Sum varelager | 997 000 | 1 162 000 | 1 017 000 | 1 298 000 | 1 155 000 | 1 015 000 |
|
|
| Kundefordringer | 180 000 | 114 000 | 158 000 | 375 000 | 407 000 | 130 000 |
|
|
| Andre fordringer | 12 000 | 39 000 | 16 000 | 10 000 | 6 000 | 232 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 193 000 | 153 000 | 173 000 | 385 000 | 413 000 | 362 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 75 000 | 17 000 | 277 000 | 410 000 | 210 000 | 200 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 264 000 | 1 331 000 | 1 467 000 | 2 093 000 | 1 778 000 | 1 577 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 323 000 | 1 405 000 | 1 499 000 | 2 093 000 | 1 778 000 | 1 577 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 849 000 | 803 000 | 948 000 | 1 060 000 | 750 000 | 473 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 849 000 | 803 000 | 948 000 | 1 060 000 | 750 000 | 473 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 899 000 | 853 000 | 998 000 | 1 110 000 | 800 000 | 523 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 140 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 140 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 8 000 | 175 000 | 58 000 | 357 000 | 283 000 | 761 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | -52 000 | 24 000 | 88 000 | 78 000 | 90 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 42 000 | 29 000 | 85 000 | 189 000 | 157 000 | 48 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 374 000 | 399 000 | 334 000 | 349 000 | 460 000 | 16 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 424 000 | 551 000 | 501 000 | 983 000 | 978 000 | 915 000 |
|
|
| Sum gjeld | 424 000 | 551 000 | 501 000 | 983 000 | 978 000 | 1 055 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 323 000 | 1 405 000 | 1 499 000 | 2 093 000 | 1 778 000 | 1 577 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | -12,7% | -7,9% | 20,7% | 21,3% | |||
| Resultat av driften i % | 5,2% | -22,1% | -11,4% | 19,1% | 12,6% | 16,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,9% | 57,5% | 87,8% | 60,2% | 57,2% | 28,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,2% | -21,9% | -11,1% | 19,1% | 12,6% | 16,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,8% | -20,1% | -13,8% | 41,7% | 53,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,3% | -15,6% | -10,7% | 32,5% | 41,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 1,9 | 2,3 | 3,1 | 4,4 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,4 | 2,9 | 2,1 | 1,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,3 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 1,0 | 1,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 1218,2 | 1098,7 | 2705,8 | 532,0 | 322,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,0% | 60,7% | 66,6% | 53,0% | 45,0% | 33,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 68,0% | 101,5% | 78,9% | 53,2% | 28,3% | 20,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 84,3% | 67,1% | 95,0% | 85,5% | 69,3% | 65,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,9 | 1,2 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,0% | 39,2% | 33,4% | 47,0% | 55,0% | 58,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 8,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 205 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
