Romerike Bygg & Vedlikehold AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 068 000 | 8 881 000 | 13 693 000 | 3 607 000 | 3 696 000 | 2 486 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 308 000 | 562 000 | -563 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 376 000 | 9 443 000 | 13 130 000 | 3 607 000 | 3 696 000 | 2 486 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 198 000 | 4 637 000 | 11 355 000 | 1 759 000 | 2 132 000 | 1 577 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 531 000 | 710 000 | 678 000 | 744 000 | 914 000 | 697 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 104 000 | 127 000 | 127 000 | 127 000 | 127 000 | 106 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 970 000 | 1 528 000 | 896 000 | 587 000 | 668 000 | 473 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 803 000 | 7 002 000 | 13 056 000 | 3 217 000 | 3 841 000 | 2 853 000 |
|
|
| Driftsresultat | 573 000 | 2 441 000 | 74 000 | 390 000 | -145 000 | -367 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 26 000 | 46 000 | 27 000 | 40 000 | 49 000 | 22 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 63 000 | 60 000 | 27 000 | 40 000 | 49 000 | 32 000 |
|
|
| Netto finans | -52 000 | -60 000 | -27 000 | -40 000 | -49 000 | -32 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 522 000 | 2 380 000 | 47 000 | 351 000 | -194 000 | -399 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 718 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 522 000 | 1 662 000 | 33 000 | 351 000 | -194 000 | -399 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 522 000 | 1 662 000 | 33 000 | 351 000 | -194 000 | -399 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 522 000 | 1 661 000 | 33 000 | 351 000 | -194 000 | -399 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 705 000 | 36 000 | 148 000 | 275 000 | 402 000 | 529 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 705 000 | 36 000 | 148 000 | 275 000 | 402 000 | 529 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 15 000 | 28 000 | 88 000 | 99 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 15 000 | 28 000 | 88 000 | 99 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 705 000 | 36 000 | 163 000 | 303 000 | 490 000 | 628 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 593 000 | 3 499 000 | 5 350 000 | 1 767 000 | 668 000 | 182 000 |
|
|
| Andre fordringer | 278 000 | 323 000 | 57 000 | 123 000 | 40 000 | 16 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 871 000 | 3 822 000 | 5 407 000 | 1 890 000 | 708 000 | 198 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 275 000 | 54 000 | 659 000 | 179 000 | 131 000 | 343 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 146 000 | 3 876 000 | 6 067 000 | 2 069 000 | 840 000 | 541 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 851 000 | 3 912 000 | 6 230 000 | 2 373 000 | 1 330 000 | 1 168 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 852 000 | 1 453 000 | -208 000 | -242 000 | -593 000 | -399 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 852 000 | 1 453 000 | -208 000 | -242 000 | -593 000 | -399 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 902 000 | 1 503 000 | -158 000 | -192 000 | -543 000 | -349 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 50 000 | 0 | 0 | 709 000 | 339 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 492 000 | 135 000 | 2 668 000 | 1 489 000 | 1 132 000 | 862 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 492 000 | 135 000 | 2 668 000 | 1 489 000 | 1 132 000 | 862 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 492 000 | 85 000 | 195 000 | 327 000 | 423 000 | 523 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 713 000 | 1 405 000 | 2 493 000 | 546 000 | 526 000 | 366 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 718 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 25 000 | 15 000 | 605 000 | 26 000 | 134 000 | 232 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 719 000 | 135 000 | 608 000 | 504 000 | 81 000 | 57 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 457 000 | 2 273 000 | 3 720 000 | 1 076 000 | 741 000 | 655 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 949 000 | 2 408 000 | 6 388 000 | 2 565 000 | 1 873 000 | 1 517 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 851 000 | 3 912 000 | 6 230 000 | 2 373 000 | 1 330 000 | 1 168 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,4% | 48,1% | 1,7% | 21,1% | -11,6% | |||
| Resultat av driften i % | 17,0% | 25,8% | 0,6% | 10,8% | -3,9% | -14,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 1,9 | 3,1 | 1,9 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,0% | 47,8% | 17,1% | 51,2% | 42,3% | 36,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,3% | 25,8% | 0,6% | 10,8% | -3,9% | -14,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,7% | 353,9% | -26,9% | -95,5% | 43,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 30,7% | 247,1% | -18,9% | -95,5% | 43,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 13,3 | 19,4 | 4,8 | 4,0 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,2% | 38,4% | -2,5% | -8,1% | -40,8% | -29,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,3% | 15,9% | -1,2% | -5,3% | -14,7% | -14,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,0% | 17,8% | 2,4% | 1,7% | 1,7% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,8% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,6 | -40,4 | -13,4 | -3,4 | -4,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,6% | 58,1% | 59,7% | 45,3% | 55,7% | 56,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,1% | 3,5% | 42,8% | 62,7% | 85,1% | 73,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 53 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
