Roma Mineralvannfabrikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 32 294 000 | 27 626 000 | 27 436 000 | 31 915 000 | 35 135 000 | 27 255 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 305 000 | 337 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 32 599 000 | 27 964 000 | 27 436 000 | 31 915 000 | 35 135 000 | 27 255 000 |
|
|
| Varekostnad | 17 102 000 | 15 767 000 | 14 482 000 | 16 280 000 | 18 334 000 | 13 461 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 840 000 | 7 525 000 | 7 300 000 | 7 994 000 | 7 346 000 | 7 636 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 844 000 | 773 000 | 717 000 | 603 000 | 610 000 | 549 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 269 000 | 3 837 000 | 4 548 000 | 5 165 000 | 4 679 000 | 4 368 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 30 055 000 | 27 902 000 | 27 047 000 | 30 042 000 | 30 969 000 | 26 014 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 544 000 | 62 000 | 389 000 | 1 873 000 | 4 166 000 | 1 241 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 630 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 79 000 | 24 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 21 000 | 37 000 | 42 000 | 49 000 | 32 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 727 000 | 45 000 | 40 000 | 42 000 | 50 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 111 000 | 534 000 | 461 000 | 407 000 | 413 000 | 592 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 179 000 | 633 000 | 531 000 | 461 000 | 546 000 | 652 000 |
|
|
| Netto finans | -452 000 | -588 000 | -491 000 | -419 000 | -496 000 | -619 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 093 000 | -525 000 | -101 000 | 1 454 000 | 3 669 000 | 622 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 460 000 | -115 000 | -22 000 | 322 000 | 807 000 | 139 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 632 000 | -410 000 | -79 000 | 1 133 000 | 2 862 000 | 483 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 632 000 | -410 000 | -79 000 | 1 133 000 | 2 862 000 | 483 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 60 000 | 60 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 971 000 | 0 | 297 000 | 266 000 | 865 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 661 000 | -410 000 | -477 000 | 806 000 | 1 937 000 | 484 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 438 000 | 4 705 000 | 4 973 000 | 5 240 000 | 5 507 000 | 5 261 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 218 000 | 1 319 000 | 1 576 000 | 1 763 000 | 1 952 000 | 2 136 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 613 000 | 506 000 | 611 000 | 504 000 | 224 000 | 312 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 270 000 | 6 531 000 | 7 159 000 | 7 507 000 | 7 683 000 | 7 708 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 8 970 000 | 8 320 000 | 8 219 000 | 8 149 000 | 8 930 000 | 8 572 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 48 000 | 48 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 970 000 | 8 320 000 | 8 219 000 | 8 149 000 | 8 978 000 | 8 620 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 15 239 000 | 14 894 000 | 15 378 000 | 15 656 000 | 16 661 000 | 16 329 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 787 000 | 3 509 000 | 3 326 000 | 4 033 000 | 4 288 000 | 3 183 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 787 000 | 3 509 000 | 3 326 000 | 4 033 000 | 4 288 000 | 3 183 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 541 000 | 1 400 000 | 1 432 000 | 1 343 000 | 3 736 000 | 6 763 000 |
|
|
| Andre fordringer | 180 000 | 363 000 | 383 000 | 470 000 | 253 000 | 514 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 721 000 | 1 763 000 | 1 815 000 | 1 813 000 | 3 990 000 | 7 277 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 466 000 | 5 542 000 | 6 479 000 | 6 985 000 | 6 748 000 | 4 027 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 974 000 | 10 814 000 | 11 619 000 | 12 831 000 | 15 026 000 | 14 487 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 27 213 000 | 25 708 000 | 26 997 000 | 28 487 000 | 31 686 000 | 30 816 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 192 000 | 2 192 000 | 2 192 000 | 2 192 000 | 2 192 000 | 2 192 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 285 000 | 1 285 000 | 1 285 000 | 1 285 000 | 1 285 000 | 1 285 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 477 000 | 3 477 000 | 3 477 000 | 3 477 000 | 3 477 000 | 3 477 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 553 000 | 1 893 000 | 2 303 000 | 2 779 000 | 1 973 000 | 37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 553 000 | 1 893 000 | 2 303 000 | 2 779 000 | 1 973 000 | 37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 031 000 | 5 370 000 | 5 780 000 | 6 257 000 | 5 451 000 | 3 514 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 72 000 | 178 000 | 196 000 | 222 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 72 000 | 178 000 | 196 000 | 222 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 230 000 | 16 735 000 | 17 231 000 | 17 994 000 | 18 866 000 | 19 055 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 232 000 | 16 735 000 | 17 303 000 | 18 172 000 | 19 062 000 | 19 277 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 928 000 | 13 560 000 | 14 178 000 | 14 859 000 | 15 559 000 | 15 876 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 645 000 | 2 140 000 | 1 219 000 | 1 619 000 | 3 139 000 | 5 292 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 140 000 | 0 | 0 | 265 000 | 588 000 | 33 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 113 000 | 525 000 | 867 000 | 893 000 | 1 304 000 | 1 664 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 60 000 | 60 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 245 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 807 000 | 938 000 | 1 729 000 | 1 222 000 | 2 083 000 | 1 036 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 950 000 | 3 603 000 | 3 915 000 | 4 059 000 | 7 174 000 | 8 025 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 182 000 | 20 338 000 | 21 218 000 | 22 231 000 | 26 236 000 | 27 302 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 27 213 000 | 25 708 000 | 26 997 000 | 28 487 000 | 31 686 000 | 30 816 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,4% | 0,4% | 1,5% | 6,4% | 13,5% | |||
| Resultat av driften i % | 7,8% | 0,2% | 1,4% | 5,9% | 11,9% | 4,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,0% | 42,9% | 47,2% | 49,0% | 47,8% | 50,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,0% | 0,4% | 1,6% | 6,0% | 12,0% | 4,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,7% | -9,4% | -1,7% | 24,8% | 81,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,6% | -7,4% | -1,3% | 19,4% | 63,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,2 | 3,7 | 3,8 | 4,0 | 4,8 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 3,0 | 3,0 | 3,2 | 2,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 2,0 | 2,1 | 2,2 | 1,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,5 | 1,7 | 1,7 | 0,9 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,5 | 4,5 | 4,4 | 4,0 | 4,3 | 4,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 76,8 | 78,0 | 91,5 | 92,0 | 73,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,2% | 20,9% | 21,4% | 22,0% | 17,2% | 11,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,5% | 19,2% | 21,1% | 19,6% | 15,5% | 12,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 185,5% | 205,5% | 231,7% | 217,5% | 183,1% | 203,0% | ||
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,8 | 3,7 | 3,6 | 4,8 | 7,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,2% | 14,0% | 14,5% | 14,2% | 22,6% | 26,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 59,6% | 65,1% | 64,1% | 63,8% | 60,2% | 62,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 724 000 | 718 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
