Rolf Olafsen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 148 464 000 | 153 584 000 | 119 818 000 | 102 446 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 884 000 | 1 369 000 | 1 155 000 | 1 141 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 150 348 000 | 154 953 000 | 120 974 000 | 103 587 000 |
|
|
| Varekostnad | 121 825 000 | 127 016 000 | 94 228 000 | 79 045 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 087 000 | 12 437 000 | 11 751 000 | 10 885 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 466 000 | 3 604 000 | 3 679 000 | 3 701 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 645 000 | 7 057 000 | 6 489 000 | 5 529 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 145 023 000 | 150 114 000 | 116 147 000 | 99 160 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 325 000 | 4 839 000 | 4 827 000 | 4 427 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 2 265 000 | 3 093 000 | 2 338 000 | 1 658 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 313 000 | 128 000 | 16 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 578 000 | 3 221 000 | 2 354 000 | 1 675 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 409 000 | 3 209 000 | 2 327 000 | 2 788 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 409 000 | 3 209 000 | 2 327 000 | 2 788 000 |
|
|
| Netto finans | -1 831 000 | 12 000 | 27 000 | -1 113 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 493 000 | 4 851 000 | 4 855 000 | 3 314 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 292 000 | 376 000 | 566 000 | 387 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 201 000 | 4 475 000 | 4 289 000 | 2 927 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 201 000 | 4 043 000 | 3 750 000 | 2 533 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 300 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 3 989 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 74 685 000 | 68 792 000 | 71 040 000 | 73 027 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 963 000 | 7 971 000 | 8 409 000 | 9 063 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 82 648 000 | 76 764 000 | 79 449 000 | 82 089 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 11 892 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 087 000 | 10 822 000 | 7 730 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 000 000 | 1 035 000 | 1 035 000 | 35 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 188 000 | 11 958 000 | 8 866 000 | 12 028 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 93 836 000 | 88 722 000 | 88 314 000 | 94 117 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 886 000 | 4 726 000 | 4 917 000 | 4 226 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 886 000 | 4 726 000 | 4 917 000 | 4 226 000 |
|
|
| Kundefordringer | 104 000 | 568 000 | 306 000 | 77 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 224 000 | 252 000 | 1 276 000 | 1 273 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 328 000 | 820 000 | 1 582 000 | 1 350 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 385 000 | 11 246 000 | 4 861 000 | 5 579 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 598 000 | 16 793 000 | 11 360 000 | 11 155 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 105 435 000 | 105 515 000 | 99 674 000 | 105 272 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 578 000 | 578 000 | 578 000 | 578 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 25 560 000 | 22 637 000 | 19 294 000 | 19 300 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 767 000 | 2 488 000 | 2 056 000 | 3 562 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 25 560 000 | 22 637 000 | 19 294 000 | 19 300 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 767 000 | 2 488 000 | 2 056 000 | 3 562 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 29 005 000 | 25 803 000 | 22 028 000 | 23 540 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 491 000 | 685 000 | 690 000 | 163 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 491 000 | 685 000 | 690 000 | 163 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 68 186 000 | 71 750 000 | 70 764 000 | 76 250 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 68 677 000 | 72 435 000 | 71 454 000 | 76 413 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 64 361 000 | 67 475 000 | 70 764 000 | 76 250 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 959 000 | 3 280 000 | 3 636 000 | 2 822 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 486 000 | 380 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 909 000 | 1 003 000 | 708 000 | 871 000 |
|
|
| Utbytte | 1 000 000 | 700 000 | 300 000 | 200 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 400 000 | 1 913 000 | 1 508 000 | 1 426 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 754 000 | 7 276 000 | 6 191 000 | 5 319 000 |
|
|
| Sum gjeld | 76 431 000 | 79 711 000 | 77 645 000 | 81 732 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 105 435 000 | 105 515 000 | 99 674 000 | 105 272 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,5% | 7,9% | 7,0% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 3,1% | 4,0% | 4,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,5 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,9% | 17,3% | 21,4% | 22,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,3% | 5,2% | 5,9% | 5,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,7% | 20,3% | 21,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,7% | 16,9% | 16,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,5 | 12,5 | 10,3 | 9,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,3 | 1,8 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,7 | 1,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,5 | 0,8 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 31,3 | 26,9 | 19,2 | 18,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 12,7 | 13,7 | 17,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,5% | 24,5% | 22,1% | 22,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,3% | 16,7% | 18,2% | 22,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 99,0% | 201,4% | 105,1% | 138,1% | ||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 3,1 | 3,5 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,4% | 6,9% | 6,2% | 5,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 65,1% | 68,6% | 71,7% | 72,6% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 998 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
