Røynebergsletta Kapital AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 72 000 | 62 000 | 62 000 | 61 000 | 54 000 | 42 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 000 | 62 000 | 62 000 | 61 000 | 54 000 | 42 000 |
|
|
| Driftsresultat | -72 000 | -62 000 | -62 000 | -61 000 | -54 000 | -42 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 278 000 | 12 000 | 0 | 391 000 | 382 000 | 387 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 357 000 | 1 256 000 | 760 000 | 719 000 | 281 000 | 371 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 500 000 | 1 466 000 | 1 211 000 | 937 000 | 871 000 | 3 871 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 369 000 | 4 738 000 | 1 985 000 | 4 684 000 | 2 080 000 | 5 993 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 672 000 | 438 000 | 229 000 | 647 000 | 2 657 000 | 1 762 000 |
|
|
| Netto finans | 5 697 000 | 4 300 000 | 1 756 000 | 4 037 000 | -577 000 | 4 231 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 625 000 | 4 238 000 | 1 693 000 | 3 977 000 | -631 000 | 4 189 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 268 000 | 184 000 | 94 000 | 228 000 | 223 000 | 245 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 358 000 | 4 054 000 | 1 599 000 | 3 749 000 | -854 000 | 3 944 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 358 000 | 4 054 000 | 1 599 000 | 3 749 000 | -854 000 | 3 944 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 835 000 | 278 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 689 000 | 3 666 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 114 000 | 102 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 114 000 | 102 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 114 000 | 102 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 162 000 | 159 000 | 159 000 | 10 303 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 6 360 000 | 1 082 000 | 5 370 000 | 19 415 000 | 20 080 000 | 13 440 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 522 000 | 1 241 000 | 5 529 000 | 29 718 000 | 20 080 000 | 13 440 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 30 961 000 | 22 324 000 | 20 012 000 | 20 713 000 | 7 675 000 | 40 095 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 7 063 000 | 6 462 000 | 4 724 000 | 5 766 000 | 5 558 000 | 5 565 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 38 025 000 | 28 786 000 | 24 737 000 | 26 479 000 | 13 233 000 | 45 660 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 526 000 | 19 995 000 | 9 382 000 | 14 381 000 | 34 358 000 | 9 559 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 55 072 000 | 50 023 000 | 39 648 000 | 70 578 000 | 67 672 000 | 68 659 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 55 072 000 | 50 023 000 | 39 648 000 | 70 578 000 | 67 786 000 | 68 762 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 37 136 000 | 37 136 000 | 37 136 000 | 45 136 000 | 58 644 000 | 58 644 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 357 000 | 5 000 000 | 1 599 000 | 0 | 8 072 000 | 9 761 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 357 000 | 5 000 000 | 1 599 000 | 0 | 8 072 000 | 9 761 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 47 493 000 | 42 136 000 | 38 735 000 | 45 136 000 | 66 716 000 | 68 405 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 21 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 21 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 21 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 268 000 | 0 | 115 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 7 311 000 | 7 887 000 | 798 000 | 25 421 000 | 1 070 000 | 357 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum kortsiktig gjeld | 7 579 000 | 7 887 000 | 913 000 | 25 421 000 | 1 070 000 | 357 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 579 000 | 7 887 000 | 913 000 | 25 442 000 | 1 070 000 | 357 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 55 072 000 | 50 023 000 | 39 648 000 | 70 578 000 | 67 786 000 | 68 762 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,0% | 10,4% | 3,5% | 6,7% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,6% | 10,5% | 4,0% | 7,1% | -0,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,0% | 10,0% | 3,8% | 6,7% | -1,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,3 | 6,3 | 43,4 | 2,8 | 63,2 | 192,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,3 | 6,3 | 43,4 | 2,8 | 63,2 | 192,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 2,5 | 10,3 | 0,6 | 32,1 | 26,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 86,2% | 84,2% | 97,7% | 64,0% | 98,4% | 99,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,8% | 15,8% | 2,3% | 36,0% | 1,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
