Røvær Fjordbruk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 208 873 000 | 329 278 000 | 305 782 000 | 173 364 000 | 143 588 000 | 191 577 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 54 000 | 22 000 | 25 666 000 | 44 000 | 13 000 | 311 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 208 927 000 | 329 300 000 | 331 447 000 | 173 408 000 | 143 601 000 | 191 888 000 |
|
|
| Varekostnad | 98 740 000 | 209 383 000 | 87 655 000 | 127 167 000 | 61 088 000 | 107 316 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 25 249 000 | -33 657 000 | 29 399 000 | -48 337 000 | 12 147 000 | -16 206 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 5 640 000 | 6 854 000 | 4 737 000 | 5 649 000 | 4 177 000 | 4 714 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 098 000 | 8 734 000 | 10 375 000 | 10 205 000 | 7 968 000 | 5 937 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 34 826 000 | 43 964 000 | 16 004 000 | 21 037 000 | 13 489 000 | 16 192 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 173 553 000 | 235 278 000 | 148 170 000 | 115 721 000 | 98 869 000 | 117 953 000 |
|
|
| Driftsresultat | 35 374 000 | 94 022 000 | 183 277 000 | 57 687 000 | 44 732 000 | 73 935 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 11 441 000 | 4 039 000 | 4 199 000 | 206 000 | 2 194 000 | 3 011 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 11 441 000 | 4 039 000 | 4 199 000 | 206 000 | 2 194 000 | 3 011 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 326 000 | 624 000 | 340 000 | 689 000 | 590 000 | 458 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 326 000 | 624 000 | 340 000 | 689 000 | 590 000 | 458 000 |
|
|
| Netto finans | 11 115 000 | 3 415 000 | 3 859 000 | -483 000 | 1 604 000 | 2 553 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 46 489 000 | 97 437 000 | 187 136 000 | 57 204 000 | 46 336 000 | 76 488 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 985 000 | 41 242 000 | 41 185 000 | 12 604 000 | 10 199 000 | 17 131 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 27 504 000 | 56 194 000 | 145 951 000 | 44 601 000 | 36 137 000 | 59 357 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 27 504 000 | 56 194 000 | 145 951 000 | 44 601 000 | 36 137 000 | 59 357 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 40 000 000 | 40 000 000 | 50 000 000 | 35 000 000 | 25 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -12 496 000 | 16 194 000 | 95 951 000 | 9 601 000 | 11 137 000 | 29 357 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 5 000 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 6 248 000 | 5 000 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 159 000 | 15 613 000 | 16 067 000 | 74 340 000 | 60 186 000 | 27 228 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 27 818 000 | 29 272 000 | 30 452 000 | 34 473 000 | 32 963 000 | 28 714 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 7 056 000 | 7 870 000 | 1 245 000 | 11 259 000 | 12 233 000 | 10 723 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 011 000 | 2 613 000 | 3 240 000 | 3 795 000 | 4 316 000 | 4 835 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 52 044 000 | 55 368 000 | 51 004 000 | 123 867 000 | 109 698 000 | 71 500 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 5 727 000 | 5 727 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 727 000 | 5 727 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 64 019 000 | 67 343 000 | 57 252 000 | 130 115 000 | 115 946 000 | 76 500 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 75 902 000 | 100 740 000 | 67 530 000 | 97 331 000 | 47 749 000 | 59 024 000 |
|
|
| Sum varelager | 75 902 000 | 100 740 000 | 67 530 000 | 97 331 000 | 47 749 000 | 59 024 000 |
|
|
| Kundefordringer | 264 000 | 154 909 000 | 19 389 000 | 35 922 000 | 166 000 | 67 149 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 385 000 | 19 433 000 | 51 000 | 55 000 | 4 901 000 | 552 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 153 366 000 | 32 708 000 | 197 295 000 | 22 395 000 | 83 589 000 | 127 503 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 160 015 000 | 207 051 000 | 216 735 000 | 58 372 000 | 88 655 000 | 195 204 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 314 000 | 453 000 | 376 000 | 341 000 | 237 000 | 257 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 236 231 000 | 308 243 000 | 284 641 000 | 156 045 000 | 136 641 000 | 254 485 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 300 250 000 | 375 587 000 | 341 893 000 | 286 160 000 | 252 587 000 | 330 985 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 640 000 | 640 000 | 640 000 | 640 000 | 640 000 | 640 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 610 000 | 4 610 000 | 4 610 000 | 4 610 000 | 4 610 000 | 4 610 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 250 000 | 5 250 000 | 5 250 000 | 5 250 000 | 5 250 000 | 5 250 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 146 050 000 | 158 546 000 | 222 352 000 | 151 401 000 | 141 801 000 | 130 663 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 146 050 000 | 158 546 000 | 222 352 000 | 151 401 000 | 141 801 000 | 130 663 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 151 300 000 | 163 796 000 | 227 602 000 | 156 651 000 | 147 051 000 | 135 913 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 29 664 000 | 39 383 000 | 21 405 000 | 24 612 000 | 13 744 000 | 15 482 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 29 664 000 | 39 383 000 | 21 405 000 | 24 612 000 | 13 744 000 | 15 482 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 356 000 | 5 768 000 | 7 135 000 | 8 523 000 | 10 228 000 | 12 777 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 34 020 000 | 45 151 000 | 28 540 000 | 33 135 000 | 23 972 000 | 28 259 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 356 000 | 5 768 000 | 7 135 000 | 8 523 000 | 10 228 000 | 12 777 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 61 550 000 | 96 032 000 | 18 662 000 | 41 664 000 | 30 194 000 | 99 578 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 12 560 000 | 0 | 14 392 000 | 1 737 000 | 11 936 000 | 13 309 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 448 000 | 26 263 000 | 2 288 000 | 4 161 000 | 270 000 | 9 726 000 |
|
|
| Utbytte | 40 000 000 | 40 000 000 | 50 000 000 | 35 000 000 | 25 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 372 000 | 4 344 000 | 408 000 | 13 812 000 | 14 164 000 | 14 200 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 114 930 000 | 166 639 000 | 85 750 000 | 96 374 000 | 81 564 000 | 166 813 000 |
|
|
| Sum gjeld | 148 950 000 | 211 790 000 | 114 290 000 | 129 509 000 | 105 536 000 | 195 072 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 300 250 000 | 375 587 000 | 341 893 000 | 286 160 000 | 252 587 000 | 330 985 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,9% | 27,3% | 59,7% | 21,5% | 16,1% | |||
| Resultat av driften i % | 16,9% | 28,6% | 55,3% | 33,3% | 31,2% | 38,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,9 | 1,1 | 0,6 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,7% | 36,4% | 71,3% | 26,6% | 57,5% | 44,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 22,4% | 29,8% | 56,6% | 33,4% | 32,7% | 40,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 29,5% | 49,8% | 97,4% | 37,7% | 32,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,5% | 28,7% | 76,0% | 29,4% | 25,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 37,0 | 48,0 | 70,0 | 30,7 | 34,4 | 40,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,8 | 3,3 | 1,6 | 1,7 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,2 | 2,5 | 0,6 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 2,1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 322,0 | 144,7 | 338,5 | 205,4 | 314,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,4% | 43,6% | 66,6% | 54,7% | 58,2% | 41,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,4% | 49,7% | 68,7% | 90,3% | 102,4% | 70,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,4% | 4,7% | 4,0% | 3,9% | 4,4% | 6,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,7% | 0,7% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 159,8% | 140,6% | 294,5% | 61,3% | 115,3% | 148,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,3 | 0,5 | 0,8 | 0,7 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 38,3% | 44,4% | 25,1% | 33,7% | 32,3% | 50,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,3% | 12,0% | 8,3% | 11,6% | 9,5% | 8,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 960 000 | 848 000 | 866 000 | 783 000 | 710 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
