Røros Metall Holding 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 201 358 000 | 175 818 000 | 172 965 000 | 156 419 000 | 149 382 000 | 141 173 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 644 000 | 718 000 | 1 344 000 | 1 426 000 | 472 000 | 380 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 203 002 000 | 176 536 000 | 174 309 000 | 157 845 000 | 149 854 000 | 141 554 000 |
|
|
| Varekostnad | 113 563 000 | 100 686 000 | 98 825 000 | 85 321 000 | 79 389 000 | 71 840 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -52 000 | 428 000 | -36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 36 495 000 | 34 123 000 | 29 853 000 | 26 265 000 | 26 427 000 | 23 965 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 751 000 | 2 044 000 | 1 414 000 | 1 189 000 | 1 257 000 | 940 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 42 186 000 | 37 166 000 | 28 278 000 | 29 599 000 | 27 521 000 | 27 802 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 194 943 000 | 174 447 000 | 158 334 000 | 142 374 000 | 134 594 000 | 124 547 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 059 000 | 2 089 000 | 15 975 000 | 15 471 000 | 15 260 000 | 17 007 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 107 000 | 76 000 | 457 000 | 622 000 | 481 000 | 444 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 113 000 | 1 707 000 | 1 516 000 | 195 000 | 287 000 | 115 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 220 000 | 1 783 000 | 1 973 000 | 817 000 | 768 000 | 559 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 119 000 | 182 000 | 198 000 | 192 000 | 164 000 | 162 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 647 000 | 1 197 000 | 1 467 000 | 619 000 | 763 000 | 2 254 000 |
|
|
| Netto finans | -1 427 000 | 586 000 | 506 000 | 198 000 | 5 000 | -1 695 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 631 000 | 2 675 000 | 16 482 000 | 15 670 000 | 15 265 000 | 15 312 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 865 000 | 566 000 | 3 761 000 | 3 675 000 | 3 938 000 | 3 970 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 766 000 | 2 109 000 | 12 721 000 | 11 995 000 | 11 328 000 | 11 342 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 891 000 | 1 281 000 | 7 868 000 | 7 330 000 | 6 917 000 | 6 944 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 745 000 | 0 | 7 000 000 | 5 927 000 | 5 700 000 | 5 510 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 021 000 | 2 109 000 | 5 721 000 | 6 068 000 | 5 628 000 | 5 832 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 124 000 | 411 000 | 1 052 000 | 1 143 000 | 1 117 000 | 1 277 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 124 000 | 411 000 | 1 052 000 | 1 143 000 | 1 117 000 | 1 277 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 000 | 43 000 | 66 000 | 88 000 | 110 000 | 132 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 10 253 000 | 11 631 000 | 3 304 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 574 000 | 4 624 000 | 3 177 000 | 4 316 000 | 4 926 000 | 3 742 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 13 851 000 | 16 298 000 | 6 547 000 | 4 404 000 | 5 036 000 | 3 874 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 | 150 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 | 150 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 974 000 | 16 709 000 | 7 599 000 | 5 597 000 | 6 203 000 | 5 301 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 36 728 000 | 29 745 000 | 23 569 000 | 19 590 000 | 14 081 000 | 18 520 000 |
|
|
| Sum varelager | 36 728 000 | 29 745 000 | 23 569 000 | 19 590 000 | 14 081 000 | 18 520 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 227 000 | 23 866 000 | 19 422 000 | 16 545 000 | 18 418 000 | 11 688 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 566 000 | 549 000 | 4 875 000 | 524 000 | 71 000 | 1 498 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 189 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum fordringer | 22 982 000 | 24 415 000 | 24 297 000 | 17 069 000 | 18 489 000 | 13 186 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 4 708 000 | 5 530 000 | 1 524 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 4 044 000 | 3 952 000 | 7 958 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 8 752 000 | 9 482 000 | 9 482 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 695 000 | 1 941 000 | 17 465 000 | 29 532 000 | 29 532 000 | 27 637 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 78 157 000 | 65 582 000 | 74 813 000 | 66 190 000 | 62 102 000 | 59 343 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 92 131 000 | 82 291 000 | 82 412 000 | 71 788 000 | 68 305 000 | 64 644 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 039 000 | 1 039 000 | 1 039 000 | 1 039 000 | 1 039 000 | 1 039 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 069 000 | 1 069 000 | 1 069 000 | 1 069 000 | 3 039 000 | 3 039 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 538 000 | 31 692 000 | 30 436 000 | 23 618 000 | 17 922 000 | 14 690 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 17 357 000 | 15 483 000 | 14 669 000 | 15 733 000 | 13 398 000 | 11 200 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 32 538 000 | 31 692 000 | 30 436 000 | 23 618 000 | 17 922 000 | 14 690 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 17 357 000 | 15 483 000 | 14 669 000 | 15 733 000 | 13 398 000 | 11 200 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 50 965 000 | 48 244 000 | 46 175 000 | 40 420 000 | 34 359 000 | 28 929 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 790 000 | 1 090 000 | 1 390 000 | 1 690 000 | 1 990 000 | 2 300 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 1 500 000 | 1 500 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 290 000 | 2 590 000 | 4 390 000 | 4 690 000 | 4 990 000 | 5 300 000 |
|
|
| Konvertible lån | 289 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 723 000 | 2 253 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 013 000 | 4 843 000 | 4 390 000 | 4 690 000 | 4 990 000 | 5 300 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 723 000 | 2 253 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 19 730 000 | 16 368 000 | 11 033 000 | 8 860 000 | 10 775 000 | 13 561 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 581 000 | 5 000 | 3 659 000 | 3 703 000 | 3 769 000 | 3 895 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 448 000 | 5 474 000 | 5 816 000 | 4 344 000 | 4 682 000 | 4 077 000 |
|
|
| Utbytte | 1 745 000 | 0 | 7 000 000 | 5 927 000 | 5 700 000 | 5 510 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 361 000 | 7 358 000 | 4 339 000 | 3 844 000 | 4 030 000 | 3 372 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 154 000 | 29 205 000 | 31 847 000 | 26 678 000 | 28 956 000 | 30 415 000 |
|
|
| Sum gjeld | 41 167 000 | 34 048 000 | 36 237 000 | 31 368 000 | 33 946 000 | 35 715 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 92 131 000 | 82 291 000 | 82 412 000 | 71 788 000 | 68 305 000 | 64 644 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,1% | 4,7% | 23,3% | 23,3% | 24,1% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | 1,2% | 9,2% | 9,8% | 10,2% | 12,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,1 | 2,3 | 2,3 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 43,6% | 42,7% | 42,9% | 45,5% | 46,9% | 49,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,0% | 2,2% | 10,3% | 10,3% | 10,7% | 12,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,4% | 5,7% | 38,1% | 41,9% | 48,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,8% | 2,7% | 18,2% | 19,6% | 21,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,6 | 5,2 | 5,8 | 6,0 | 5,7 | 5,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | 2,1 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,1 | 0,5 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,1 | 3,4 | 4,2 | 4,4 | 5,6 | 3,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 105,4 | 95,3 | 78,6 | 71,0 | 73,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,3% | 58,6% | 56,0% | 56,3% | 50,3% | 44,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 25,1% | 27,3% | 26,5% | 25,6% | 22,9% | 20,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,3% | 7,0% | 8,3% | 6,7% | 6,8% | 6,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 111,6% | 122,3% | 182,3% | 201,7% | 235,4% | 156,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,3% | 35,5% | 38,6% | 37,2% | 42,4% | 47,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 5,9% | 5,3% | 6,5% | 7,3% | 8,2% | ||
| Lederlønninger | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
