Røros Hotell Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 126 528 000 | 128 286 000 | 120 778 000 | 90 314 000 | 86 451 000 | 113 712 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 620 000 | 645 000 | 4 544 000 | 7 237 000 | 5 820 000 | 1 139 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 127 148 000 | 128 931 000 | 125 322 000 | 97 551 000 | 92 271 000 | 114 851 000 |
|
|
| Varekostnad | 20 938 000 | 20 797 000 | 19 148 000 | 13 827 000 | 13 089 000 | 19 567 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 55 696 000 | 56 904 000 | 54 268 000 | 41 256 000 | 37 117 000 | 52 848 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 451 000 | 5 986 000 | 5 756 000 | 6 358 000 | 6 475 000 | 6 627 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 36 792 000 | 39 410 000 | 36 522 000 | 33 661 000 | 27 199 000 | 31 665 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 119 877 000 | 123 127 000 | 115 694 000 | 95 102 000 | 83 880 000 | 110 707 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 271 000 | 5 804 000 | 9 628 000 | 2 449 000 | 8 391 000 | 4 144 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 528 000 | 610 000 | 404 000 | 85 000 | 173 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 454 000 | 767 000 | 218 000 | 176 000 | 170 000 | 179 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 270 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 986 000 | 1 381 000 | 622 000 | 261 000 | 343 000 | 449 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 617 000 | 6 028 000 | 4 175 000 | 3 486 000 | 3 608 000 | 4 020 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 660 000 | 6 029 000 | 4 197 000 | 3 644 000 | 4 198 000 | 4 467 000 |
|
|
| Netto finans | -4 674 000 | -4 648 000 | -3 575 000 | -3 383 000 | -3 855 000 | -4 018 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 597 000 | 1 155 000 | 6 053 000 | -934 000 | 4 536 000 | 125 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 460 000 | 149 000 | 1 274 000 | -182 000 | 1 147 000 | 69 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 137 000 | 1 006 000 | 4 779 000 | -752 000 | 3 389 000 | 57 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 137 000 | 1 006 000 | 4 779 000 | -752 000 | 3 389 000 | 57 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 138 000 | 1 006 000 | 4 779 000 | -752 000 | 3 389 000 | 57 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 138 000 | 170 000 | 0 | 0 | 24 000 | 73 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 138 000 | 170 000 | 0 | 0 | 24 000 | 73 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 131 948 000 | 135 535 000 | 124 577 000 | 129 718 000 | 131 399 000 | 140 661 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 371 000 | 0 | 1 123 000 | 1 123 000 | 1 123 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 927 000 | 2 892 000 | 3 305 000 | 3 730 000 | 5 160 000 | 6 346 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 136 246 000 | 138 427 000 | 129 005 000 | 134 571 000 | 137 682 000 | 147 007 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 539 000 | 9 011 000 | 6 919 000 | 6 565 000 | 6 154 000 | 6 513 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 035 000 | 1 035 000 | 1 035 000 | 287 000 | 287 000 | 287 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 956 000 | 1 456 000 | 1 386 000 | 1 189 000 | 816 000 | 644 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 530 000 | 11 501 000 | 9 340 000 | 8 041 000 | 7 257 000 | 7 443 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 148 914 000 | 150 099 000 | 138 345 000 | 142 612 000 | 144 963 000 | 154 523 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 591 000 | 2 722 000 | 2 392 000 | 2 122 000 | 1 539 000 | 1 918 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 591 000 | 2 722 000 | 2 392 000 | 2 122 000 | 1 539 000 | 1 918 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 158 000 | 7 228 000 | 5 060 000 | 2 030 000 | 1 038 000 | 4 268 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 814 000 | 4 488 000 | 1 580 000 | 706 000 | 2 292 000 | 1 307 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 972 000 | 11 716 000 | 6 640 000 | 2 736 000 | 3 330 000 | 5 575 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 19 044 000 | 21 582 000 | 35 889 000 | 31 371 000 | 24 544 000 | 16 528 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 607 000 | 36 020 000 | 44 921 000 | 36 229 000 | 29 413 000 | 24 020 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 176 521 000 | 186 119 000 | 183 266 000 | 178 841 000 | 174 376 000 | 178 544 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 068 000 | 2 068 000 | 2 068 000 | 2 068 000 | 2 068 000 | 2 068 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 25 348 000 | 25 349 000 | 25 348 000 | 25 348 000 | 25 348 000 | 25 349 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 27 416 000 | 27 416 000 | 27 416 000 | 27 416 000 | 27 416 000 | 27 416 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 38 063 000 | 40 929 000 | 39 923 000 | 35 143 000 | 35 469 000 | 32 080 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 38 063 000 | 40 929 000 | 39 923 000 | 35 143 000 | 35 469 000 | 32 080 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 65 479 000 | 68 345 000 | 67 339 000 | 62 559 000 | 62 885 000 | 59 496 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 124 000 | 7 582 000 | 7 632 000 | 7 957 000 | 8 240 000 | 8 440 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 124 000 | 7 582 000 | 7 632 000 | 7 957 000 | 8 240 000 | 8 440 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 431 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 1 029 000 | 2 473 000 | 946 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 82 290 000 | 88 726 000 | 84 724 000 | 92 265 000 | 87 899 000 | 90 514 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 89 414 000 | 96 308 000 | 92 356 000 | 100 222 000 | 96 139 000 | 98 954 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 82 290 000 | 88 726 000 | 84 724 000 | 91 236 000 | 85 426 000 | 88 137 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 6 481 000 | 5 571 000 | 2 913 000 | 3 236 000 | 3 865 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 919 000 | 198 000 | 0 | 101 000 | 1 347 000 | 258 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 203 000 | 3 463 000 | 5 715 000 | 4 154 000 | 2 125 000 | 4 225 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 507 000 | 11 323 000 | 12 285 000 | 8 892 000 | 8 644 000 | 11 745 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 629 000 | 21 465 000 | 23 571 000 | 16 060 000 | 15 352 000 | 20 093 000 |
|
|
| Sum gjeld | 111 043 000 | 117 773 000 | 115 927 000 | 116 282 000 | 111 491 000 | 119 047 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 176 522 000 | 186 119 000 | 183 266 000 | 178 841 000 | 174 376 000 | 178 544 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,6% | 3,9% | 5,7% | 1,5% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 5,7% | 4,5% | 7,7% | 2,5% | 9,1% | 3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,5% | 83,8% | 84,1% | 84,7% | 84,9% | 82,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 5,6% | 8,2% | 2,8% | 9,5% | 4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,9% | 1,7% | 9,3% | -1,5% | 7,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,2% | 1,5% | 7,4% | -1,2% | 5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,3 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,7 | 1,9 | 2,3 | 1,9 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,6 | 1,8 | 2,1 | 1,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,0 | 1,5 | 2,0 | 1,6 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,1 | 7,6 | 8,0 | 6,5 | 8,5 | 10,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 45,7 | 44,3 | 42,4 | 47,7 | 47,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,1% | 36,7% | 36,7% | 35,0% | 36,1% | 33,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 51,5% | 53,0% | 53,7% | 64,1% | 68,2% | 51,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 230,8% | 534,7% | 892,6% | 950,5% | 913,6% | 204,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,7 | 1,7 | 1,9 | 1,8 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 11,5% | 12,9% | 9,0% | 8,8% | 11,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 50,7% | 51,7% | 50,4% | 56,0% | 55,1% | 55,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 111 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
