Rørleggersentralen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 52 977 000 | 61 659 000 | 68 736 000 | 55 943 000 | 65 296 000 | 44 415 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 545 000 | -4 074 000 | 676 000 | 5 653 000 | 77 000 | 729 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 56 523 000 | 57 585 000 | 69 412 000 | 61 596 000 | 65 372 000 | 45 144 000 |
|
|
| Varekostnad | 17 891 000 | 18 507 000 | 28 060 000 | 23 955 000 | 31 325 000 | 12 967 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 2 102 000 | -862 000 | -1 481 000 | -914 000 | -1 742 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 28 020 000 | 29 398 000 | 29 261 000 | 29 414 000 | 26 421 000 | 22 538 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 436 000 | 563 000 | 551 000 | 538 000 | 346 000 | 376 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 149 000 | 9 651 000 | 10 762 000 | 9 740 000 | 8 475 000 | 7 522 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 56 598 000 | 57 257 000 | 67 153 000 | 62 733 000 | 64 825 000 | 43 403 000 |
|
|
| Driftsresultat | -75 000 | 328 000 | 2 259 000 | -1 137 000 | 547 000 | 1 741 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 39 000 | 53 000 | 18 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 14 000 | 7 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -1 000 | 1 644 000 | 2 525 000 | 43 000 | 93 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 64 000 | 1 711 000 | 2 550 000 | 44 000 | 94 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 147 000 | 1 172 000 | 949 000 | 848 000 | 532 000 | 516 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 147 000 | 1 172 000 | 954 000 | 856 000 | 551 000 | 667 000 |
|
|
| Netto finans | -1 083 000 | 539 000 | 1 596 000 | -812 000 | -457 000 | -653 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 158 000 | 866 000 | 3 856 000 | -1 949 000 | 89 000 | 1 089 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -239 000 | -98 000 | 296 000 | -438 000 | -65 000 | 116 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -918 000 | 964 000 | 3 561 000 | -1 511 000 | 154 000 | 973 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -918 000 | 964 000 | 3 561 000 | -1 511 000 | 154 000 | 973 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -918 000 | 964 000 | 3 561 000 | -1 511 000 | 154 000 | 973 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 246 000 | 1 007 000 | 1 079 000 | 1 596 000 | 1 181 000 | 1 202 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 246 000 | 1 007 000 | 1 079 000 | 1 596 000 | 1 181 000 | 1 202 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 1 596 000 | 955 000 | 1 237 000 | 1 518 000 | 1 799 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 107 000 | 589 000 | 863 000 | 1 076 000 | 1 100 000 | 24 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 107 000 | 2 185 000 | 1 818 000 | 2 313 000 | 2 618 000 | 1 823 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 2 783 000 | 1 888 000 | 3 427 000 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 92 000 | 0 | 31 000 | 0 | 274 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 783 000 | 1 980 000 | 3 427 000 | 632 000 | 500 000 | 774 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 136 000 | 5 172 000 | 6 324 000 | 4 541 000 | 4 299 000 | 3 800 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 164 000 | 17 420 000 | 16 558 000 | 15 077 000 | 13 351 000 | 12 420 000 |
|
|
| Sum varelager | 14 164 000 | 17 420 000 | 16 558 000 | 15 077 000 | 13 351 000 | 12 420 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 430 000 | 11 838 000 | 12 799 000 | 7 565 000 | 10 306 000 | 8 638 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 589 000 | 0 | 1 724 000 | 6 553 000 | 8 381 000 | 734 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 377 000 | 1 484 000 | 52 000 | 0 | 0 | 2 837 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 395 000 | 13 322 000 | 14 576 000 | 14 118 000 | 18 687 000 | 12 210 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 833 000 | 2 585 000 | 3 761 000 | 3 252 000 | 1 549 000 | 1 706 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 31 392 000 | 33 327 000 | 34 896 000 | 32 447 000 | 33 587 000 | 26 336 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 35 528 000 | 38 499 000 | 41 219 000 | 36 988 000 | 37 886 000 | 30 135 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 520 000 | 3 520 000 | 3 520 000 | 3 520 000 | 3 520 000 | 550 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 565 000 | 5 565 000 | 5 565 000 | 5 565 000 | 5 565 000 | 2 595 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 187 000 | 9 106 000 | 7 539 000 | 3 190 000 | 4 623 000 | 4 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 187 000 | 9 106 000 | 7 539 000 | 3 190 000 | 4 623 000 | 4 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 752 000 | 14 671 000 | 13 104 000 | 8 756 000 | 10 188 000 | 7 386 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 502 000 | 6 122 000 | 4 045 000 | 5 555 000 | 2 452 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 167 000 | 6 863 000 | 6 250 000 | 6 673 000 | 6 828 000 | 5 833 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 167 000 | 6 863 000 | 6 250 000 | 6 673 000 | 6 828 000 | 5 833 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 669 000 | 12 985 000 | 10 295 000 | 12 228 000 | 9 280 000 | 5 833 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 264 000 | 2 780 000 | 6 956 000 | 7 899 000 | 8 280 000 | 6 175 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 870 000 | 4 310 000 | 4 300 000 | 3 589 000 | 5 252 000 | 3 871 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 004 000 | 492 000 | 3 262 000 | 0 | 0 | 3 296 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 968 000 | 3 260 000 | 3 302 000 | 4 516 000 | 4 885 000 | 3 574 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 15 608 000 | 16 964 000 | 21 865 000 | 21 559 000 | 20 869 000 | 16 916 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 775 000 | 23 827 000 | 28 115 000 | 28 232 000 | 27 697 000 | 22 749 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 35 528 000 | 38 499 000 | 41 219 000 | 36 988 000 | 37 886 000 | 30 135 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,0% | 5,1% | 12,3% | -2,9% | 1,9% | |||
| Resultat av driften i % | -0,1% | 0,6% | 3,3% | -1,8% | 0,8% | 3,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,4 | 1,8 | 1,6 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,2% | 70,0% | 59,2% | 57,2% | 52,0% | 70,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 3,5% | 6,9% | -1,8% | 1,0% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,1% | 6,2% | 35,3% | -20,6% | 1,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,5% | 6,9% | 32,6% | -16,0% | 1,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,0 | 2,4 | 2,1 | 2,5 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,1 | 1,7 | 1,6 | 2,3 | 1,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 317,8 | 330,5 | 202,9 | 213,6 | 148,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,7% | 38,1% | 31,8% | 23,7% | 26,9% | 24,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 24,3% | 25,5% | 18,9% | 14,2% | 15,6% | 16,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,5% | 3,5% | 4,5% | 4,2% | 4,1% | 3,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 111,4% | 93,9% | 78,7% | 72,2% | 95,3% | 75,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,6 | 2,1 | 3,2 | 2,7 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,9% | 44,1% | 53,0% | 58,3% | 55,1% | 56,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,4% | 17,8% | 15,2% | 18,0% | 18,0% | 19,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 826 000 | 826 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
