Rørleggermester Svein Olsen & Sønner AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 52 003 000 | 54 032 000 | 50 035 000 | 41 841 000 | 39 787 000 | 34 391 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 380 000 | 0 | 5 000 | 0 | 156 000 | 27 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 52 383 000 | 54 032 000 | 50 040 000 | 41 841 000 | 39 943 000 | 34 418 000 |
|
|
| Varekostnad | 19 504 000 | 26 615 000 | 22 447 000 | 18 111 000 | 16 589 000 | 15 173 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 104 000 | 11 673 000 | 10 433 000 | 10 030 000 | 7 450 000 | 7 118 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 164 000 | 398 000 | 292 000 | 208 000 | 87 000 | 76 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 351 000 | 5 052 000 | 5 018 000 | 4 852 000 | 3 863 000 | 3 705 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 37 123 000 | 43 738 000 | 38 190 000 | 33 201 000 | 27 989 000 | 26 072 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 260 000 | 10 294 000 | 11 850 000 | 8 640 000 | 11 954 000 | 8 346 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 116 000 | 100 000 | 62 000 | 37 000 | 36 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 597 000 | 383 000 | 27 000 | 12 000 | 69 000 | 55 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 36 000 | 32 000 | 2 122 000 | 84 000 | 90 000 | 31 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 749 000 | 515 000 | 2 211 000 | 133 000 | 195 000 | 135 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 10 000 | 1 000 | 0 | 4 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 10 000 | 1 000 | 101 000 | 5 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 748 000 | 505 000 | 2 210 000 | 32 000 | 190 000 | 133 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 16 007 000 | 10 799 000 | 14 059 000 | 8 672 000 | 12 144 000 | 8 479 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 520 000 | 2 378 000 | 2 635 000 | 1 919 000 | 2 660 000 | 1 866 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 12 487 000 | 8 421 000 | 11 424 000 | 6 754 000 | 9 485 000 | 6 612 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 12 487 000 | 8 421 000 | 11 424 000 | 6 754 000 | 9 485 000 | 6 612 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 18 226 000 | 8 000 000 | 10 000 000 | 0 | 8 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 357 000 | 464 000 | 11 000 | 272 000 | 45 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -5 739 000 | 65 000 | 960 000 | 6 743 000 | 1 212 000 | 6 568 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 322 000 | 376 000 | 309 000 | 272 000 | 268 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 322 000 | 376 000 | 309 000 | 272 000 | 268 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 420 000 | 490 000 | 560 000 | 630 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 929 000 | 3 441 000 | 599 000 | 593 000 | 230 000 | 242 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 349 000 | 3 931 000 | 1 159 000 | 1 223 000 | 230 000 | 242 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 4 780 000 | 1 614 000 | 1 536 000 | 4 985 000 | 5 185 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 451 000 | 451 000 | 451 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 401 000 | 401 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 1 582 000 | 1 702 000 | 1 702 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 80 000 | 172 000 | 263 000 | 334 000 | 297 000 | 71 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 96 000 | 5 418 000 | 2 343 000 | 3 903 000 | 7 436 000 | 7 409 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 445 000 | 9 672 000 | 3 878 000 | 5 435 000 | 7 937 000 | 7 919 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 603 000 | 4 351 000 | 3 841 000 | 2 965 000 | 1 731 000 | 1 354 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 603 000 | 4 351 000 | 3 841 000 | 2 965 000 | 1 731 000 | 1 354 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 764 000 | 7 091 000 | 8 370 000 | 6 009 000 | 6 593 000 | 4 242 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 192 000 | 1 509 000 | 1 422 000 | 1 333 000 | 770 000 | 861 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 957 000 | 8 600 000 | 9 792 000 | 7 342 000 | 7 364 000 | 5 104 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 623 000 | 16 273 000 | 20 196 000 | 18 257 000 | 11 625 000 | 9 970 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 37 182 000 | 29 224 000 | 33 830 000 | 28 564 000 | 20 720 000 | 16 428 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 41 628 000 | 38 896 000 | 37 708 000 | 33 999 000 | 28 657 000 | 24 347 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 295 000 | 295 000 | 295 000 | 295 000 | 295 000 | 295 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 129 000 | 17 868 000 | 17 803 000 | 16 843 000 | 10 100 000 | 14 888 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 129 000 | 17 868 000 | 17 803 000 | 16 843 000 | 10 100 000 | 14 888 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 423 000 | 18 162 000 | 18 098 000 | 17 138 000 | 10 395 000 | 15 182 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 158 000 | 7 594 000 | 5 014 000 | 113 000 | 383 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 158 000 | 7 594 000 | 5 014 000 | 113 000 | 383 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 000 | 158 000 | 7 594 000 | 5 014 000 | 113 000 | 383 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 581 000 | 5 585 000 | 4 379 000 | 5 121 000 | 2 735 000 | 2 933 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 157 000 | 2 223 000 | 2 572 000 | 1 952 000 | 2 587 000 | 1 881 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 107 000 | 1 066 000 | 1 940 000 | 1 878 000 | 2 226 000 | 1 446 000 |
|
|
| Utbytte | 18 226 000 | 8 000 000 | 0 | 0 | 8 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 092 000 | 3 702 000 | 3 125 000 | 2 897 000 | 2 602 000 | 2 521 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 29 163 000 | 20 576 000 | 12 016 000 | 11 848 000 | 18 150 000 | 8 781 000 |
|
|
| Sum gjeld | 29 204 000 | 20 734 000 | 19 610 000 | 16 862 000 | 18 263 000 | 9 164 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 41 628 000 | 38 896 000 | 37 708 000 | 33 999 000 | 28 657 000 | 24 347 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 39,8% | 28,2% | 39,2% | 28,0% | 45,8% | |||
| Resultat av driften i % | 29,1% | 19,1% | 23,7% | 20,6% | 29,9% | 24,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,5% | 50,7% | 55,1% | 56,7% | 58,3% | 55,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,6% | 20,0% | 28,1% | 21,0% | 30,4% | 24,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 104,7% | 59,6% | 79,8% | 63,0% | 95,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 81,7% | 46,4% | 64,8% | 49,1% | 74,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 4,6 | 4,8 | 4,2 | 5,4 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 2,8 | 2,4 | 1,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 2,5 | 2,2 | 1,0 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,8 | 1,7 | 1,5 | 0,6 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 6,1 | 5,8 | 6,1 | 9,6 | 11,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 82,6 | 55,4 | 54,6 | 46,7 | 33,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,8% | 46,7% | 48,0% | 50,4% | 36,3% | 62,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,7% | 33,6% | 36,2% | 41,0% | 26,0% | 44,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 712,3% | 131,2% | 2,6% | 3,4% | 161,6% | 23,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,2% | 0,2% | 0,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 174,2% | 198,8% | 567,9% | 563,8% | 148,5% | 564,7% | ||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,8 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 70,1% | 52,9% | 31,9% | 34,8% | 63,3% | 36,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,4% | 20,1% | 14,7% | 0,4% | 1,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 893 000 | 868 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
