Rørleggermester Jarle Haug AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 587 000 | 2 342 000 | 3 235 000 | 2 829 000 | 3 153 000 | 4 571 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 587 000 | 2 342 000 | 3 235 000 | 2 829 000 | 3 274 000 | 4 571 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 492 000 | 876 000 | 1 568 000 | 1 224 000 | 1 444 000 | 2 600 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 033 000 | 973 000 | 963 000 | 1 016 000 | 1 111 000 | 879 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 148 000 | 130 000 | 125 000 | 128 000 | 141 000 | 112 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 530 000 | 422 000 | 455 000 | 544 000 | 557 000 | 497 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 203 000 | 2 401 000 | 3 111 000 | 2 912 000 | 3 253 000 | 4 088 000 |
|
|
| Driftsresultat | 384 000 | -59 000 | 124 000 | -83 000 | 21 000 | 483 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 39 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 6 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 49 000 | 11 000 | 10 000 | 6 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 49 000 | 11 000 | 6 000 | 6 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 432 000 | -48 000 | 130 000 | -77 000 | 29 000 | 485 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 94 000 | -13 000 | 27 000 | -17 000 | 9 000 | 94 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 338 000 | -36 000 | 103 000 | -59 000 | 20 000 | 390 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 338 000 | -36 000 | 103 000 | -59 000 | 20 000 | 390 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 108 000 | 0 | 0 | 323 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 338 000 | -36 000 | -5 000 | -59 000 | 20 000 | 67 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 32 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 32 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 116 000 | 195 000 | 262 000 | 332 000 | 459 000 | 629 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 116 000 | 195 000 | 262 000 | 332 000 | 459 000 | 629 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 203 000 | 262 000 | 317 000 | 387 000 | 514 000 | 684 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 222 000 | 230 000 | 210 000 | 300 000 | 169 000 | 171 000 |
|
|
| Sum varelager | 222 000 | 230 000 | 210 000 | 300 000 | 169 000 | 171 000 |
|
|
| Kundefordringer | 943 000 | 232 000 | 168 000 | 184 000 | 350 000 | 448 000 |
|
|
| Andre fordringer | 30 000 | 32 000 | 33 000 | 39 000 | 46 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 972 000 | 264 000 | 201 000 | 223 000 | 395 000 | 476 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 269 000 | 127 000 | 389 000 | 197 000 | 314 000 | 565 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 464 000 | 620 000 | 799 000 | 720 000 | 878 000 | 1 212 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 666 000 | 882 000 | 1 117 000 | 1 107 000 | 1 392 000 | 1 897 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 327 000 | -11 000 | 25 000 | 30 000 | 89 000 | 70 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 327 000 | -11 000 | 25 000 | 30 000 | 89 000 | 70 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 377 000 | 39 000 | 75 000 | 80 000 | 139 000 | 120 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 000 | 5 000 | 22 000 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 1 000 | 5 000 | 22 000 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 553 000 | 553 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 299 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 553 000 | 553 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 299 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 553 000 | 553 000 | 416 000 | 420 000 | 437 000 | 302 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 275 000 | 71 000 | 263 000 | 59 000 | 199 000 | 255 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 114 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 244 000 | 175 000 | 127 000 | 145 000 | 198 000 | 114 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 139 000 | 0 | 0 | 415 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 103 000 | 43 000 | 97 000 | 404 000 | 419 000 | 691 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 736 000 | 290 000 | 626 000 | 608 000 | 816 000 | 1 475 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 289 000 | 843 000 | 1 042 000 | 1 028 000 | 1 253 000 | 1 777 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 666 000 | 882 000 | 1 117 000 | 1 107 000 | 1 392 000 | 1 897 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,9% | -4,8% | 12,1% | -6,2% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 8,4% | -2,5% | 3,8% | -2,9% | 0,6% | 10,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 2,3 | 2,9 | 2,3 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 45,7% | 62,6% | 51,5% | 56,7% | 54,2% | 43,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,4% | -2,0% | 4,1% | -2,7% | 0,9% | 10,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 207,7% | -84,2% | 167,7% | -70,3% | 22,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 162,5% | -63,2% | 132,9% | -53,9% | 15,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,4 | 2,4 | 3,4 | 2,8 | 2,9 | 5,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,1 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,3 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,2 | 3,8 | 7,5 | 4,1 | 8,5 | 15,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 32,6 | 90,4 | 58,5 | 69,0 | 42,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,6% | 4,4% | 6,7% | 7,2% | 10,0% | 6,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,2% | 1,7% | 2,3% | 2,8% | 4,2% | 2,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 1,5% | 2,5% | 2,5% | 2,9% | 5,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,4% | 0,6% | 0,8% | 0,9% | 1,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 327,5% | 143,5% | 82,9% | 37,7% | 36,7% | -153,2% | ||
| Gjeldsgrad | 3,4 | 21,6 | 13,9 | 12,9 | 9,0 | 14,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 44,2% | 32,9% | 56,0% | 54,9% | 58,6% | 77,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,2% | 62,7% | 37,2% | 37,9% | 31,4% | 15,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 799 000 | 742 000 | 696 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
