Rørleggeren Lyngdal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 53 000 | 12 175 000 | 14 963 000 | 14 758 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 2 549 000 | 57 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 2 602 000 | 12 232 000 | 14 963 000 | 14 758 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | -2 000 | -3 000 | 5 809 000 | 8 001 000 | 7 095 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | -19 000 | 4 341 000 | 5 604 000 | 6 280 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 168 000 | 267 000 | 1 042 000 | 2 585 000 | 1 833 000 | 1 833 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 168 000 | 265 000 | 1 020 000 | 12 815 000 | 15 518 000 | 15 288 000 |
|
|
| Driftsresultat | -168 000 | -265 000 | 1 582 000 | -583 000 | -555 000 | -530 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 12 000 | 17 000 | 98 000 | 98 000 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 12 000 | 17 000 | 98 000 | 98 000 | 120 000 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | -10 000 | -16 000 | -98 000 | -95 000 | -120 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -170 000 | -275 000 | 1 567 000 | -681 000 | -650 000 | -649 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -170 000 | -275 000 | 1 567 000 | -681 000 | -650 000 | -649 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -170 000 | -275 000 | 1 567 000 | -681 000 | -650 000 | -649 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -170 000 | -275 000 | 1 567 000 | -681 000 | -650 000 | -649 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 39 000 | 119 000 | 199 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 39 000 | 119 000 | 199 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 34 000 | 47 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 34 000 | 47 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 61 000 | 153 000 | 246 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 897 000 | 1 606 000 | 1 924 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 897 000 | 1 606 000 | 1 924 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 84 000 | 1 102 000 | 756 000 | 1 024 000 |
|
|
| Andre fordringer | 43 000 | 5 000 | 48 000 | 4 000 | 51 000 | 163 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 43 000 | 5 000 | 131 000 | 1 106 000 | 807 000 | 1 187 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 000 | 35 000 | 362 000 | 143 000 | 195 000 | 264 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 56 000 | 40 000 | 493 000 | 2 147 000 | 2 607 000 | 3 374 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 56 000 | 40 000 | 493 000 | 2 208 000 | 2 760 000 | 3 621 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 576 000 | 1 576 000 | 1 576 000 | 1 576 000 | 1 576 000 | 1 576 000 |
|
|
| Egne aksjer | -428 000 | -428 000 | -428 000 | -428 000 | -428 000 | -428 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 148 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 658 000 | -1 489 000 | -1 213 000 | -2 780 000 | -2 100 000 | -1 449 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 658 000 | -1 489 000 | -1 213 000 | -2 780 000 | -2 100 000 | -1 449 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -510 000 | -341 000 | -65 000 | -1 632 000 | -952 000 | -301 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 1 687 000 | 1 614 000 | 1 200 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 122 000 | 204 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 122 000 | 204 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 1 719 000 | 1 736 000 | 1 404 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 299 000 | 121 000 | 384 000 | 1 086 000 | 901 000 | 1 154 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 345 000 | 559 000 | 685 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 267 000 | 259 000 | 174 000 | 690 000 | 515 000 | 680 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 566 000 | 380 000 | 558 000 | 3 808 000 | 3 589 000 | 3 719 000 |
|
|
| Sum gjeld | 566 000 | 380 000 | 558 000 | 3 840 000 | 3 711 000 | 3 923 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 56 000 | 40 000 | 493 000 | 2 208 000 | 2 760 000 | 3 621 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -350,0% | -98,7% | 117,3% | -23,5% | -17,3% | |||
| Resultat av driften i % | 60,8% | -4,8% | -3,7% | -3,6% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 1,9 | 4,9 | 4,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 105,7% | 52,3% | 46,5% | 51,9% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 60,8% | -4,8% | -3,7% | -3,6% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 40,0% | 135,5% | -184,7% | 52,7% | 103,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 40,0% | 135,5% | -184,7% | 52,7% | 103,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -136,9 | 2,8 | 2,7 | 2,4 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,1 | 0,9 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,6 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,5 | 5,0 | 3,7 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | -53820,0 | 77,6 | 79,4 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -910,7% | -852,5% | -13,2% | -73,9% | -34,5% | -8,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,5% | -13,3% | -6,4% | -2,0% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 120,0% | 30,4% | 19,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | -0,2% | -2,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -185,2% | -61,2% | -17,8% | |||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -8,6 | -2,4 | -3,9 | -13,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1010,7% | 950,0% | 113,2% | 172,5% | 130,0% | 102,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,4% | 4,4% | 5,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 890 000 | 870 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
