Rødøy-Lurøy Kraftverk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 919 000 | 25 746 000 | 15 149 000 | 20 501 000 | 10 883 000 | 25 485 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 21 000 | 111 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 940 000 | 25 857 000 | 15 149 000 | 20 501 000 | 10 883 000 | 25 485 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 763 000 | 3 379 000 | 2 445 000 | 3 436 000 | 1 551 000 | 2 552 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 880 000 | 608 000 | -193 000 | 170 000 | -13 000 | 1 212 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 358 000 | 1 358 000 | 1 031 000 | 978 000 | 969 000 | 900 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 192 000 | 3 034 000 | 3 234 000 | 4 415 000 | 3 437 000 | 4 510 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 193 000 | 8 379 000 | 6 517 000 | 8 999 000 | 5 944 000 | 9 174 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 747 000 | 17 478 000 | 8 632 000 | 11 502 000 | 4 939 000 | 16 311 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 908 000 | 551 000 | 249 000 | 114 000 | 225 000 | 610 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 330 000 | 0 | 1 800 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 908 000 | 551 000 | 579 000 | 114 000 | 2 025 000 | 610 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 49 000 | 0 | 5 000 | 0 | 2 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 49 000 | 0 | 42 000 | 0 | 2 000 | 25 000 |
|
|
| Netto finans | 859 000 | 551 000 | 537 000 | 114 000 | 2 023 000 | 585 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 12 606 000 | 18 029 000 | 9 169 000 | 11 616 000 | 6 962 000 | 16 896 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 790 000 | 3 977 000 | 1 947 000 | 3 571 000 | 1 590 000 | 10 379 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 9 816 000 | 14 052 000 | 7 222 000 | 8 045 000 | 5 372 000 | 6 517 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 9 816 000 | 14 052 000 | 7 222 000 | 8 045 000 | 5 372 000 | 6 517 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 200 000 | 13 200 000 | 7 020 000 | 3 000 000 | 5 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 615 000 | 852 000 | 202 000 | 5 045 000 | 373 000 | 516 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 122 000 | 260 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 122 000 | 260 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 036 000 | 31 395 000 | 18 801 000 | 19 833 000 | 18 629 000 | 19 531 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 878 000 | 813 000 | 13 357 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 1 698 000 | 132 000 | 36 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 30 914 000 | 32 208 000 | 32 158 000 | 21 531 000 | 18 761 000 | 19 567 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 493 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 255 000 | 2 417 000 | 1 399 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 255 000 | 2 417 000 | 1 399 000 | 493 000 | 0 | 2 500 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 33 169 000 | 34 625 000 | 33 557 000 | 22 024 000 | 18 883 000 | 22 327 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 767 000 | 30 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 81 000 | 109 000 | 50 000 | 47 000 | 315 000 | 84 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 969 000 | 5 253 000 | 7 510 000 | 3 555 000 | 1 304 000 | 2 042 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 817 000 | 5 392 000 | 7 572 000 | 3 602 000 | 1 619 000 | 2 126 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 18 213 000 | 19 457 000 | 10 113 000 | 19 881 000 | 17 339 000 | 24 808 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 030 000 | 24 849 000 | 17 685 000 | 23 483 000 | 18 958 000 | 26 934 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 53 199 000 | 59 474 000 | 51 242 000 | 45 507 000 | 37 841 000 | 49 261 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 28 140 000 | 28 140 000 | 28 140 000 | 28 140 000 | 28 140 000 | 28 140 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 29 355 000 | 29 355 000 | 29 355 000 | 29 355 000 | 29 355 000 | 29 355 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 604 000 | 6 989 000 | 6 137 000 | 5 935 000 | 890 000 | 516 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 604 000 | 6 989 000 | 6 137 000 | 5 935 000 | 890 000 | 516 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 41 959 000 | 36 344 000 | 35 492 000 | 35 290 000 | 30 245 000 | 29 871 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 158 000 | 373 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 1 158 000 | 1 148 000 | 892 000 | 613 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 158 000 | 1 148 000 | 892 000 | 613 000 | 158 000 | 373 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 158 000 | 1 148 000 | 892 000 | 613 000 | 158 000 | 373 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 737 000 | 3 464 000 | 4 856 000 | 1 520 000 | 568 000 | 253 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 780 000 | 3 721 000 | 1 683 000 | 2 835 000 | 1 452 000 | 10 405 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 156 000 | 1 462 000 | 1 089 000 | 781 000 | 165 000 | 698 000 |
|
|
| Utbytte | 4 200 000 | 13 200 000 | 7 020 000 | 3 000 000 | 5 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 148 000 | 80 000 | 157 000 | 128 000 | 197 000 | 203 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 61 000 | 55 000 | 53 000 | 1 339 000 | 57 000 | 1 458 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 082 000 | 21 982 000 | 14 858 000 | 9 603 000 | 7 439 000 | 19 017 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 240 000 | 23 130 000 | 15 750 000 | 10 216 000 | 7 597 000 | 19 390 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 53 199 000 | 59 474 000 | 51 242 000 | 45 506 000 | 37 842 000 | 49 261 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,5% | 32,6% | 19,0% | 27,9% | 16,0% | |||
| Resultat av driften i % | 58,9% | 67,6% | 57,0% | 56,1% | 45,4% | 64,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 86,1% | 86,9% | 83,9% | 83,2% | 85,7% | 90,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 63,5% | 69,7% | 60,8% | 56,7% | 64,0% | 66,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,2% | 50,2% | 25,9% | 35,4% | 23,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,1% | 39,1% | 20,4% | 24,6% | 17,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,7 | 42,5 | -78,5 | 120,6 | -837,2 | 21,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,1 | 1,2 | 2,4 | 2,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,1 | 1,2 | 2,4 | 2,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,9 | 0,7 | 2,1 | 2,3 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 78,9% | 61,1% | 69,3% | 77,6% | 79,9% | 60,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 210,4% | 140,6% | 234,3% | 172,1% | 277,9% | 117,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,7% | 20,2% | 17,7% | 16,7% | 48,1% | 52,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,0% | 37,0% | 29,0% | 21,1% | 19,7% | 38,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 1,9% | 1,7% | 1,3% | 0,4% | 0,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
