Røa Bad Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 732 000 | 4 070 000 | 4 013 000 | 3 085 000 | 10 299 000 | 3 909 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 732 000 | 4 070 000 | 4 013 000 | 3 085 000 | 10 299 000 | 3 909 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 377 000 | 342 000 | 319 000 | 445 000 | 495 000 | 571 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 32 000 | 27 000 | 60 000 | 55 000 | 44 000 | 44 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 265 000 | 3 618 000 | 3 210 000 | 2 653 000 | 3 542 000 | 4 834 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 674 000 | 3 987 000 | 3 589 000 | 3 153 000 | 4 081 000 | 5 449 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 058 000 | 83 000 | 424 000 | -68 000 | 6 218 000 | -1 540 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 44 000 | 27 000 | 8 000 | 2 000 | 8 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 44 000 | 27 000 | 8 000 | 2 000 | 8 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 134 000 | 119 000 | 83 000 | 65 000 | 323 000 | 301 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 134 000 | 119 000 | 83 000 | 65 000 | 323 000 | 301 000 |
|
|
| Netto finans | -90 000 | -92 000 | -75 000 | -63 000 | -315 000 | -291 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 968 000 | -10 000 | 349 000 | -131 000 | 5 904 000 | -1 830 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 968 000 | -10 000 | 349 000 | -131 000 | 5 904 000 | -1 830 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 968 000 | -10 000 | 349 000 | -131 000 | 5 904 000 | -1 830 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 968 000 | -10 000 | 349 000 | -131 000 | 5 904 000 | -1 830 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 327 000 | 69 000 | 96 000 | 156 000 | 77 000 | 120 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 327 000 | 69 000 | 96 000 | 156 000 | 77 000 | 120 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 327 000 | 69 000 | 96 000 | 156 000 | 77 000 | 120 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 192 000 | 276 000 | 195 000 | 149 000 | 110 000 | 917 000 |
|
|
| Andre fordringer | 172 000 | 199 000 | 180 000 | 466 000 | 413 000 | 297 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 364 000 | 475 000 | 375 000 | 615 000 | 523 000 | 1 214 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 459 000 | 1 001 000 | 930 000 | 575 000 | 713 000 | 2 297 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 823 000 | 1 475 000 | 1 305 000 | 1 190 000 | 1 237 000 | 3 511 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 151 000 | 1 545 000 | 1 401 000 | 1 345 000 | 1 313 000 | 3 631 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 20 000 | -949 000 | -939 000 | -1 288 000 | -1 157 000 | -7 061 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 20 000 | -949 000 | -939 000 | -1 288 000 | -1 157 000 | -7 061 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 20 000 | -949 000 | -939 000 | -1 288 000 | -1 157 000 | -7 061 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 731 000 | 1 804 000 | 1 881 000 | 1 970 000 | 2 061 000 | 9 916 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 731 000 | 1 804 000 | 1 881 000 | 1 970 000 | 2 061 000 | 9 916 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 731 000 | 1 804 000 | 1 881 000 | 1 970 000 | 2 061 000 | 9 916 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 306 000 | 266 000 | 317 000 | 608 000 | 342 000 | 446 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 94 000 | 423 000 | 142 000 | 56 000 | 68 000 | 330 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 400 000 | 689 000 | 459 000 | 664 000 | 410 000 | 776 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 131 000 | 2 493 000 | 2 340 000 | 2 634 000 | 2 471 000 | 10 692 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 151 000 | 1 545 000 | 1 401 000 | 1 345 000 | 1 313 000 | 3 631 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 59,6% | 7,4% | 31,5% | -5,0% | 251,9% | |||
| Resultat av driften i % | 22,4% | 2,0% | 10,6% | -2,2% | 60,4% | -39,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,8 | 2,9 | 2,3 | 4,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 23,3% | 2,7% | 10,8% | -2,1% | 60,5% | -39,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -208,4% | 1,1% | -31,3% | 10,7% | -143,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -208,4% | 1,1% | -31,3% | 10,7% | -143,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,6 | 11,9 | 12,6 | 6,9 | 20,8 | 6,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 2,1 | 2,8 | 1,8 | 3,0 | 4,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,6 | 2,1 | 2,8 | 1,8 | 3,0 | 4,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 1,5 | 2,0 | 0,9 | 1,7 | 3,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,9% | -61,4% | -67,0% | -95,8% | -88,1% | -194,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,4% | -23,3% | -23,4% | -41,8% | -11,2% | -180,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,4% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 106,6 | -2,6 | -2,5 | -2,0 | -2,1 | -1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,6% | 44,6% | 32,8% | 49,4% | 31,2% | 21,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 80,5% | 116,8% | 134,3% | 146,5% | 157,0% | 273,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
