Rm Dør og Glass AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 647 000 | 3 985 000 | 1 349 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 647 000 | 3 985 000 | 1 349 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 631 000 | 1 239 000 | 113 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 608 000 | 1 435 000 | 683 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 46 000 | 53 000 | 28 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 284 000 | 866 000 | 380 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 569 000 | 3 593 000 | 1 204 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 078 000 | 392 000 | 145 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 000 | 11 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 000 | 12 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -9 000 | -11 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 069 000 | 381 000 | 138 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 236 000 | 116 000 | 30 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 833 000 | 265 000 | 108 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 833 000 | 265 000 | 108 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 233 000 | 265 000 | 108 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | Graf | |
| Eiendeler | |||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 799 000 | 10 000 | 240 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 799 000 | 10 000 | 240 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 52 000 | 80 000 | 41 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 52 000 | 80 000 | 41 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 851 000 | 93 000 | 281 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 910 000 | 564 000 | 148 000 |
|
|
| Andre fordringer | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 934 000 | 564 000 | 148 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 694 000 | 536 000 | 368 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 628 000 | 1 099 000 | 516 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 479 000 | 1 192 000 | 797 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 603 000 | 370 000 | 108 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 603 000 | 370 000 | 108 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 628 000 | 394 000 | 132 000 |
|
|
| Gjeld | |||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 31 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 31 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 358 000 | -1 000 | 235 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 389 000 | -1 000 | 243 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 358 000 | -1 000 | 235 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 193 000 | 321 000 | 81 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 202 000 | 127 000 | 23 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 308 000 | 223 000 | 256 000 |
|
|
| Utbytte | 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 159 000 | 128 000 | 62 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 462 000 | 799 000 | 422 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 851 000 | 798 000 | 665 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 479 000 | 1 192 000 | 797 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 58,7% | 39,5% | |||
| Resultat av driften i % | 16,2% | 9,8% | 10,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 4,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,4% | 68,9% | 91,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,2% | 9,9% | 10,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 209,2% | 144,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 163,0% | 100,8% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,1 | 2,8 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | |||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,3% | 33,1% | 16,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,4% | 9,9% | 9,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,8% | -798,0% | 2,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,2% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||
| Gjeldsgrad | 2,9 | 2,0 | 5,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 59,0% | 67,0% | 52,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,7% | -0,1% | 30,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
