Rissa Kraftlag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 158 456 000 | 142 821 000 | 128 416 000 | 130 929 000 | 86 492 000 | 98 599 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 158 456 000 | 142 821 000 | 128 416 000 | 130 929 000 | 86 492 000 | 98 599 000 |
|
|
| Varekostnad | 76 933 000 | 74 168 000 | 66 801 000 | 71 113 000 | 36 840 000 | 54 589 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 49 544 000 | 42 099 000 | 37 044 000 | 36 808 000 | 28 901 000 | 28 143 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 534 000 | 8 994 000 | 7 366 000 | 7 480 000 | 5 439 000 | 4 298 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 499 000 | 0 | 0 | 1 670 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 19 127 000 | 22 560 000 | 14 627 000 | 12 489 000 | 12 544 000 | 8 221 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 155 637 000 | 147 821 000 | 125 838 000 | 129 560 000 | 83 724 000 | 95 251 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 819 000 | -5 000 000 | 2 578 000 | 1 369 000 | 2 768 000 | 3 348 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -7 174 000 | 4 746 000 | -148 000 | -883 000 | -306 000 | 2 191 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 13 357 000 | 4 801 000 | 3 701 000 | 3 204 000 | 1 528 000 | 1 693 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 309 000 | 9 658 000 | 3 553 000 | 2 952 000 | 1 222 000 | 3 884 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 4 721 000 | 350 000 | 366 000 | -172 000 | 164 000 | 195 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 952 000 | 5 161 000 | 3 372 000 | 1 582 000 | 1 774 000 | 1 648 000 |
|
|
| Netto finans | -3 643 000 | 4 497 000 | 181 000 | 1 370 000 | -552 000 | 2 236 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -823 000 | -503 000 | 2 759 000 | 2 737 000 | 2 217 000 | 5 584 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -16 000 | -1 718 000 | -1 168 000 | 199 000 | 1 000 | 1 080 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -807 000 | 1 215 000 | 3 927 000 | 2 538 000 | 2 215 000 | 4 504 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 165 000 | 740 000 | 3 325 000 | 2 021 000 | 1 310 000 | 2 980 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 160 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 6 872 000 | 6 453 000 | 4 334 000 | 2 895 000 | 2 522 000 | 2 342 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 91 000 | 183 000 | 478 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 872 000 | 6 453 000 | 4 334 000 | 3 146 000 | 2 704 000 | 2 820 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 116 946 000 | 120 357 000 | 108 015 000 | 102 365 000 | 95 896 000 | 74 931 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 674 000 | 7 085 000 | 7 476 000 | 6 446 000 | 6 093 000 | 3 850 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 124 619 000 | 127 441 000 | 115 491 000 | 108 811 000 | 101 990 000 | 78 782 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 1 707 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 11 355 000 | 6 610 000 | 6 764 000 | 4 599 000 | 4 539 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 338 000 | 779 000 | 897 000 | 1 342 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 35 585 000 | 34 606 000 | 34 638 000 | 37 083 000 | 24 026 000 | 22 512 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 632 000 | 1 328 000 | 1 503 000 | 0 | 2 844 000 | 3 489 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 262 000 | 48 068 000 | 43 648 000 | 45 189 000 | 31 469 000 | 30 539 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 170 753 000 | 181 963 000 | 163 474 000 | 157 146 000 | 136 163 000 | 112 140 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 9 166 000 | 11 549 000 | 11 225 000 | 9 244 000 | 6 102 000 | 5 080 000 |
|
|
| Sum varelager | 9 166 000 | 11 549 000 | 11 225 000 | 9 244 000 | 6 102 000 | 5 080 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 767 000 | 25 900 000 | 35 375 000 | 29 616 000 | 28 640 000 | 25 594 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 935 000 | 5 280 000 | 19 928 000 | 4 464 000 | 4 683 000 | 5 946 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 30 702 000 | 31 180 000 | 55 303 000 | 34 080 000 | 33 324 000 | 31 540 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 668 000 | 542 000 | 451 000 | 2 857 000 | 15 949 000 | 16 589 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 527 000 | 528 000 | 508 000 | 2 275 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 759 000 | 2 279 000 | 3 535 000 | 3 081 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 195 000 | 1 070 000 | 1 718 000 | 7 411 000 | 19 984 000 | 20 170 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 037 000 | 7 797 000 | 2 416 000 | 3 973 000 | 19 343 000 | 14 961 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 100 000 | 51 596 000 | 70 662 000 | 54 708 000 | 78 752 000 | 71 750 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 224 853 000 | 233 559 000 | 234 136 000 | 211 854 000 | 214 916 000 | 183 890 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 875 000 | 1 877 000 | 1 887 000 | 1 890 000 | 1 891 000 | 1 902 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 451 000 | 5 451 000 | 5 451 000 | 5 451 000 | 5 451 000 | 5 451 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 326 000 | 7 328 000 | 7 338 000 | 7 341 000 | 7 342 000 | 7 353 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 113 984 000 | 115 182 000 | 114 429 000 | 111 443 000 | 110 125 000 | 108 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 396 000 | 4 039 000 | 3 552 000 | 3 076 000 | 2 911 000 | 2 851 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 113 984 000 | 115 182 000 | 114 429 000 | 111 443 000 | 110 125 000 | 108 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 396 000 | 4 039 000 | 3 552 000 | 3 076 000 | 2 911 000 | 2 851 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 125 706 000 | 126 548 000 | 125 319 000 | 121 860 000 | 120 378 000 | 118 877 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 349 000 | 11 827 000 | 6 027 000 | 3 842 000 | 23 171 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 71 401 000 | 63 155 000 | 67 421 000 | 53 823 000 | 46 704 000 | 34 604 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 71 401 000 | 63 155 000 | 67 421 000 | 53 823 000 | 46 704 000 | 34 604 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 76 807 000 | 74 582 000 | 73 048 000 | 57 265 000 | 69 475 000 | 34 204 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 702 000 | 19 778 000 | 4 817 000 | 10 428 000 | 7 090 000 | 11 563 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 402 000 | 401 000 | 224 000 | 573 000 | 782 000 | 1 753 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 600 000 | 4 476 000 | 4 891 000 | 5 687 000 | 4 197 000 | 3 742 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 192 000 | 363 000 | 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 693 000 | 7 374 000 | 25 244 000 | 15 278 000 | 12 094 000 | 13 351 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 746 000 | 43 856 000 | 41 395 000 | 36 171 000 | 47 834 000 | 30 409 000 |
|
|
| Sum gjeld | 99 147 000 | 107 011 000 | 108 816 000 | 89 994 000 | 94 538 000 | 65 013 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 224 853 000 | 233 559 000 | 234 136 000 | 211 854 000 | 214 916 000 | 183 890 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,0% | 2,0% | 2,7% | 2,0% | 2,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,8% | -3,5% | 2,0% | 1,0% | 3,2% | 3,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,4% | 48,1% | 48,0% | 45,7% | 57,4% | 44,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,8% | 3,3% | 4,8% | 3,3% | 4,6% | 7,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,7% | -0,4% | 2,2% | 2,3% | 1,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,9% | 0,6% | 2,7% | 1,7% | 1,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,4 | 3,5 | 3,6 | 3,0 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,2 | 1,7 | 1,5 | 1,6 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 0,9 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,4 | 6,4 | 6,0 | 7,7 | 6,0 | 10,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 48,5 | 55,3 | 55,2 | 38,8 | 54,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,9% | 54,2% | 53,5% | 57,5% | 56,0% | 64,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 79,3% | 88,6% | 97,6% | 93,1% | 139,2% | 120,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,7% | 1,6% | 1,7% | 2,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 287,5% | 67,0% | 260,7% | 200,5% | 506,7% | 813,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 18,8% | 17,7% | 17,1% | 22,3% | 16,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,8% | 27,0% | 28,8% | 25,4% | 21,7% | 18,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 612 000 | 1 373 000 | 0 | 1 193 000 | 1 152 000 | 1 059 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
