Revisjonsfirmaet Hotvedt & Co AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 897 000 | 19 111 000 | 15 554 000 | 14 395 000 | 13 653 000 | 12 889 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 21 897 000 | 19 111 000 | 15 554 000 | 14 395 000 | 13 653 000 | 12 889 000 |
|
|
| Varekostnad | 22 000 | 88 000 | 23 000 | 25 000 | 11 000 | 16 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 341 000 | 13 235 000 | 10 952 000 | 9 291 000 | 8 843 000 | 8 950 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 135 000 | 138 000 | 52 000 | 56 000 | 113 000 | 141 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 535 000 | 3 344 000 | 3 046 000 | 2 613 000 | 2 485 000 | 2 631 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 033 000 | 16 805 000 | 14 073 000 | 11 985 000 | 11 452 000 | 11 738 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 864 000 | 2 306 000 | 1 481 000 | 2 410 000 | 2 201 000 | 1 151 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 105 000 | 55 000 | 8 000 | 4 000 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 105 000 | 55 000 | 8 000 | 4 000 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 000 | 15 000 | 12 000 | 12 000 | 13 000 | 14 000 |
|
|
| Netto finans | 91 000 | 40 000 | -4 000 | -8 000 | -8 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 955 000 | 2 346 000 | 1 477 000 | 2 402 000 | 2 192 000 | 1 151 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 651 000 | 518 000 | 326 000 | 528 000 | 484 000 | 258 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 303 000 | 1 828 000 | 1 150 000 | 1 873 000 | 1 708 000 | 893 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 303 000 | 1 828 000 | 1 150 000 | 1 873 000 | 1 708 000 | 893 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 200 000 | 1 725 000 | 1 050 000 | 800 000 | 900 000 | 400 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 103 000 | 103 000 | 100 000 | 1 073 000 | 808 000 | 493 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 51 000 | 37 000 | 35 000 | 66 000 | 81 000 | 82 000 |
|
|
| Goodwill | 193 000 | 263 000 | 333 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 244 000 | 299 000 | 368 000 | 66 000 | 81 000 | 82 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 71 000 | 94 000 | 177 000 | 26 000 | 82 000 | 143 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 71 000 | 94 000 | 177 000 | 26 000 | 82 000 | 143 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 315 000 | 393 000 | 545 000 | 92 000 | 163 000 | 225 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 418 000 | 2 175 000 | 2 766 000 | 1 688 000 | 1 727 000 | 1 577 000 |
|
|
| Andre fordringer | 208 000 | 440 000 | 282 000 | 297 000 | 236 000 | 632 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 625 000 | 2 616 000 | 3 048 000 | 1 985 000 | 1 963 000 | 2 209 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 061 000 | 3 887 000 | 1 511 000 | 2 937 000 | 2 948 000 | 1 306 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 686 000 | 6 503 000 | 4 559 000 | 4 922 000 | 4 911 000 | 3 514 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 001 000 | 6 896 000 | 5 104 000 | 5 014 000 | 5 075 000 | 3 739 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | -1 000 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Overkursfond | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 407 000 | 407 000 | 407 000 | 406 000 | 429 000 | 429 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 512 000 | 409 000 | 305 000 | 1 073 000 | 977 000 | 869 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 512 000 | 409 000 | 305 000 | 1 073 000 | 977 000 | 869 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 919 000 | 816 000 | 713 000 | 1 479 000 | 1 406 000 | 1 298 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 158 000 | 278 000 | 62 000 | 100 000 | 35 000 | 27 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 666 000 | 519 000 | 295 000 | 514 000 | 483 000 | 260 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 717 000 | 1 516 000 | 1 459 000 | 1 026 000 | 1 023 000 | 792 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 470 000 | 3 767 000 | 2 575 000 | 1 895 000 | 2 128 000 | 1 362 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 082 000 | 6 080 000 | 4 391 000 | 3 535 000 | 3 669 000 | 2 441 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 082 000 | 6 080 000 | 4 391 000 | 3 535 000 | 3 669 000 | 2 441 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 001 000 | 6 896 000 | 5 104 000 | 5 014 000 | 5 075 000 | 3 739 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 39,9% | 39,4% | 29,4% | 47,9% | 50,0% | |||
| Resultat av driften i % | 13,1% | 12,1% | 9,5% | 16,7% | 16,1% | 8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 3,2 | 3,1 | 2,9 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,9% | 99,5% | 99,9% | 99,8% | 99,9% | 99,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,6% | 12,4% | 9,6% | 16,8% | 16,2% | 9,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 340,6% | 306,9% | 134,8% | 166,5% | 162,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 265,5% | 239,1% | 104,9% | 129,8% | 126,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,5% | 11,8% | 14,0% | 29,5% | 27,7% | 34,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,2% | 4,3% | 4,6% | 10,3% | 10,3% | 10,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,5% | 0,8% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,7 | 7,5 | 6,2 | 2,4 | 2,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 88,5% | 88,2% | 86,0% | 70,5% | 72,3% | 65,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 005 000 | 1 011 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
