Revetal Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 304 000 | 1 738 000 | 1 781 000 | 2 091 000 | 1 428 000 | 1 674 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 32 089 000 | 32 725 000 | 30 885 000 | 31 092 000 | 29 536 000 | 25 636 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 34 393 000 | 34 462 000 | 32 666 000 | 33 183 000 | 30 964 000 | 27 309 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 952 000 | 9 639 000 | 9 207 000 | 9 246 000 | 9 152 000 | 8 108 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 7 645 000 | 6 258 000 | 8 324 000 | 5 732 000 | 4 662 000 | 6 777 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 17 597 000 | 15 897 000 | 17 531 000 | 15 478 000 | 13 814 000 | 34 885 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 796 000 | 18 565 000 | 15 135 000 | 17 705 000 | 17 150 000 | -7 576 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 491 000 | 469 000 | 269 000 | 110 000 | 3 579 000 | 2 811 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 491 000 | 469 000 | 269 000 | 110 000 | 3 579 000 | 2 811 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 354 000 | 7 454 000 | 4 232 000 | 2 577 000 | 3 487 000 | 4 199 000 |
|
|
| Netto finans | -7 863 000 | -6 985 000 | -3 963 000 | -2 467 000 | 92 000 | -1 388 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 933 000 | 11 580 000 | 11 172 000 | 15 238 000 | 17 242 000 | -8 963 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 798 000 | 2 546 000 | 2 458 000 | 3 352 000 | 3 024 000 | -2 567 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 135 000 | 9 034 000 | 8 714 000 | 11 885 000 | 14 218 000 | -6 397 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 135 000 | 9 034 000 | 8 714 000 | 11 885 000 | 14 218 000 | -6 397 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 6 000 000 | 11 000 000 | 0 | 11 000 000 | 10 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 135 000 | -1 966 000 | 8 714 000 | 885 000 | 4 218 000 | -12 397 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 244 344 000 | 250 433 000 | 253 638 000 | 249 984 000 | 258 765 000 | 266 939 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 241 000 | 302 000 | 362 000 | 422 000 | 482 000 | 543 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 444 000 | 717 000 | 1 007 000 | 1 357 000 | 1 622 000 | 1 455 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 245 029 000 | 251 452 000 | 255 006 000 | 251 763 000 | 260 869 000 | 268 936 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 10 459 000 | 12 236 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 1 306 000 | 5 171 000 | 5 043 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 335 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 415 000 | 295 000 | 475 000 | 766 000 | 385 000 | 663 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 984 000 | 13 947 000 | 5 756 000 | 5 919 000 | 495 000 | 1 109 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 256 013 000 | 265 399 000 | 260 763 000 | 257 682 000 | 261 364 000 | 270 045 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 155 000 | 1 481 000 | 1 404 000 | 1 219 000 | 989 000 | 4 959 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 153 000 | 2 620 000 | 2 866 000 | 2 636 000 | 4 108 000 | 1 103 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 308 000 | 4 101 000 | 4 270 000 | 3 855 000 | 5 097 000 | 6 061 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 790 000 | 2 837 000 | 3 654 000 | 5 660 000 | 3 120 000 | 1 652 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 098 000 | 6 938 000 | 7 924 000 | 9 515 000 | 8 217 000 | 7 713 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 264 111 000 | 272 338 000 | 268 687 000 | 267 197 000 | 269 581 000 | 277 758 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 118 395 000 | 117 260 000 | 119 226 000 | 110 512 000 | 109 626 000 | 105 409 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 118 395 000 | 117 260 000 | 119 226 000 | 110 512 000 | 109 626 000 | 105 409 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 119 295 000 | 118 160 000 | 120 126 000 | 111 412 000 | 110 526 000 | 106 309 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 448 000 | 1 055 000 | 1 124 000 | 1 458 000 | 1 708 000 | 1 843 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 448 000 | 1 055 000 | 1 124 000 | 1 458 000 | 1 708 000 | 1 843 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 58 643 000 | 53 885 000 | 46 018 000 | 41 390 000 | 45 540 000 | 56 555 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 73 537 000 | 80 827 000 | 95 131 000 | 94 542 000 | 96 193 000 | 99 327 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 73 985 000 | 81 882 000 | 96 255 000 | 96 000 000 | 97 901 000 | 101 170 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 128 843 000 | 127 685 000 | 122 518 000 | 122 390 000 | 130 140 000 | 144 755 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 454 000 | 11 810 000 | 1 650 000 | 608 000 | 187 000 | 525 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 405 000 | 2 615 000 | 2 792 000 | 3 602 000 | 3 158 000 | 2 059 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 819 000 | 891 000 | 0 | 958 000 | 768 000 | 1 098 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 11 000 000 | 10 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 510 000 | 3 095 000 | 1 846 000 | 2 226 000 | 1 500 000 | 4 043 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 70 831 000 | 72 296 000 | 52 306 000 | 59 784 000 | 61 153 000 | 70 280 000 |
|
|
| Sum gjeld | 144 816 000 | 154 178 000 | 148 561 000 | 155 784 000 | 159 054 000 | 171 450 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 264 111 000 | 272 338 000 | 268 687 000 | 267 197 000 | 269 581 000 | 277 758 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,4% | 7,0% | 5,7% | 6,6% | 7,6% | |||
| Resultat av driften i % | 48,8% | 53,9% | 46,3% | 53,4% | 55,4% | -27,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 76,1% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 50,3% | 55,2% | 47,2% | 53,7% | 66,9% | -17,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,5% | 9,7% | 9,7% | 13,7% | 15,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,0% | 7,6% | 7,5% | 10,7% | 13,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,2% | 43,4% | 44,7% | 41,7% | 41,0% | 38,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 346,9% | 342,9% | 367,7% | 335,8% | 357,0% | 389,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,9% | 1,5% | 1,6% | 1,6% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,8% | 26,5% | 19,5% | 22,4% | 22,7% | 25,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,0% | 30,1% | 35,8% | 35,9% | 36,3% | 36,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
