Revetal Dyreklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 487 000 | 11 180 000 | 10 938 000 | 9 326 000 | 6 954 000 | 4 752 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 12 487 000 | 11 180 000 | 10 938 000 | 9 326 000 | 6 954 000 | 4 752 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 820 000 | 2 324 000 | 2 800 000 | 2 134 000 | 1 943 000 | 882 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 674 000 | 5 620 000 | 5 220 000 | 4 470 000 | 2 989 000 | 2 159 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 191 000 | 184 000 | 132 000 | 91 000 | 53 000 | 40 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 519 000 | 2 216 000 | 2 339 000 | 1 632 000 | 1 483 000 | 1 490 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 204 000 | 10 344 000 | 10 491 000 | 8 327 000 | 6 468 000 | 4 571 000 |
|
|
| Driftsresultat | 283 000 | 836 000 | 447 000 | 999 000 | 486 000 | 181 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 81 000 | 60 000 | 0 | 1 000 | 9 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 81 000 | 60 000 | 0 | 1 000 | 9 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 76 000 | 58 000 | -3 000 | 1 000 | 6 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 359 000 | 894 000 | 444 000 | 999 000 | 492 000 | 181 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 150 000 | 198 000 | 100 000 | 225 000 | 112 000 | 30 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 208 000 | 697 000 | 344 000 | 774 000 | 380 000 | 151 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 208 000 | 697 000 | 344 000 | 774 000 | 380 000 | 151 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 250 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -42 000 | 697 000 | 344 000 | 774 000 | 380 000 | 151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 454 000 | 644 000 | 753 000 | 576 000 | 294 000 | 278 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 454 000 | 644 000 | 753 000 | 576 000 | 294 000 | 278 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 307 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 307 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 761 000 | 644 000 | 753 000 | 576 000 | 294 000 | 282 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 629 000 | 616 000 | 434 000 | 462 000 | 235 000 | 225 000 |
|
|
| Sum varelager | 629 000 | 616 000 | 434 000 | 462 000 | 235 000 | 225 000 |
|
|
| Kundefordringer | 70 000 | 88 000 | 75 000 | 62 000 | 7 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 95 000 | 91 000 | 49 000 | 43 000 | 0 | 56 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 164 000 | 179 000 | 124 000 | 105 000 | 7 000 | 81 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 522 000 | 2 973 000 | 2 151 000 | 1 961 000 | 1 432 000 | 709 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 316 000 | 3 767 000 | 2 709 000 | 2 528 000 | 1 674 000 | 1 015 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 077 000 | 4 411 000 | 3 462 000 | 3 104 000 | 1 968 000 | 1 297 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 294 000 | 294 000 | 294 000 | 294 000 | 294 000 | 294 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 265 000 | 2 306 000 | 1 610 000 | 1 266 000 | 492 000 | 112 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 265 000 | 2 306 000 | 1 610 000 | 1 266 000 | 492 000 | 112 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 559 000 | 2 601 000 | 1 904 000 | 1 561 000 | 786 000 | 406 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 307 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 13 000 | 24 000 | 8 000 | 15 000 | 11 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 307 000 | 13 000 | 24 000 | 8 000 | 15 000 | 11 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 307 000 | 13 000 | 24 000 | 8 000 | 15 000 | 11 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 306 000 | 231 000 | 291 000 | 291 000 | 299 000 | 285 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 163 000 | 209 000 | 84 000 | 232 000 | 109 000 | 19 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 849 000 | 777 000 | 653 000 | 551 000 | 392 000 | 206 000 |
|
|
| Utbytte | 250 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 642 000 | 580 000 | 506 000 | 462 000 | 367 000 | 370 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 210 000 | 1 797 000 | 1 534 000 | 1 536 000 | 1 167 000 | 880 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 517 000 | 1 810 000 | 1 558 000 | 1 544 000 | 1 182 000 | 891 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 077 000 | 4 411 000 | 3 462 000 | 3 104 000 | 1 968 000 | 1 297 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 22,8% | 13,6% | 39,4% | 30,3% | |||
| Resultat av driften i % | 2,3% | 7,5% | 4,1% | 10,7% | 7,0% | 3,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,8 | 3,3 | 3,7 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 77,4% | 79,2% | 74,4% | 77,1% | 72,1% | 81,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,9% | 8,0% | 4,1% | 10,7% | 7,1% | 3,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,9% | 39,7% | 25,6% | 85,1% | 82,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,1% | 30,9% | 19,9% | 66,0% | 63,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,0 | 2,1 | 2,1 | 2,3 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,1 | 1,8 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,8 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,7 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,5 | 3,8 | 6,5 | 4,6 | 8,3 | 3,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,5 | 81,3 | 57,6 | 58,8 | 42,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,4% | 59,0% | 55,0% | 50,3% | 39,9% | 31,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,5% | 23,3% | 17,4% | 16,7% | 11,3% | 8,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,2% | 139,2% | 64,9% | 193,0% | 78,8% | 81,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 334,7% | 319,8% | 270,7% | 214,9% | 215,7% | 60,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,7 | 0,8 | 1,0 | 1,5 | 2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,5% | 40,7% | 44,3% | 49,5% | 59,3% | 67,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,0% | 0,3% | 0,7% | 0,3% | 0,8% | 0,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 872 000 | 698 000 | 532 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
