Ressurs Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 42 939 000 | 176 268 000 | 445 373 000 | 398 252 000 | 432 291 000 | 363 193 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 53 910 000 | 16 267 000 | 1 436 000 | 617 000 | 3 045 000 | 2 262 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 96 849 000 | 192 535 000 | 446 809 000 | 398 870 000 | 435 336 000 | 365 455 000 |
|
|
| Varekostnad | 88 742 000 | 201 130 000 | 322 165 000 | 310 182 000 | 365 847 000 | 245 316 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -12 649 000 | -77 720 000 | 63 585 000 | 29 686 000 | -1 592 000 | 49 297 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 9 750 000 | 14 368 000 | 18 935 000 | 16 822 000 | 17 224 000 | 16 979 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 358 000 | 2 749 000 | 2 827 000 | 3 639 000 | 3 399 000 | 4 831 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 2 762 000 | 0 | 0 | 2 119 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 13 386 000 | 16 730 000 | 16 155 000 | 10 659 000 | 14 108 000 | 13 991 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 102 587 000 | 160 019 000 | 423 667 000 | 370 988 000 | 401 105 000 | 330 414 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 738 000 | 32 516 000 | 23 142 000 | 27 882 000 | 34 231 000 | 35 041 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -1 374 000 | 3 222 000 | 5 464 000 | 130 000 | 0 | 55 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 61 000 | 371 000 | 102 000 | 565 000 | 354 000 | 302 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 199 000 | 96 000 | 2 494 000 | 406 000 | 326 000 | 94 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -1 114 000 | 3 689 000 | 8 060 000 | 1 101 000 | 680 000 | 451 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 369 000 | 5 035 000 | 4 706 000 | 5 663 000 | 3 576 000 | 7 271 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 3 170 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 643 000 | 5 435 000 | 5 154 000 | 10 632 000 | 3 649 000 | 7 325 000 |
|
|
| Netto finans | -8 757 000 | -1 746 000 | 2 906 000 | -9 531 000 | -2 969 000 | -6 874 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -14 495 000 | 30 770 000 | 26 048 000 | 18 351 000 | 31 262 000 | 28 168 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 386 000 | 0 | 0 | 7 169 000 | 9 099 000 | 9 528 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -12 109 000 | 30 770 000 | 26 048 000 | 11 182 000 | 22 163 000 | 18 640 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | -7 058 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Årsresultat | -12 109 000 | 36 760 000 | 26 048 000 | 11 193 000 | 22 191 000 | 18 640 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 20 000 000 | 8 000 000 | 11 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 37 828 000 | 0 | -8 807 000 | 14 191 000 | 7 640 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 8 000 | 15 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 760 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 321 000 | 1 205 000 | 4 208 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 760 000 | 0 | 0 | 323 000 | 1 213 000 | 4 223 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 190 309 000 | 203 006 000 | 241 348 000 | 249 433 000 | 196 347 000 | 215 799 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 79 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 376 000 | 11 138 000 | 13 359 000 | 12 107 000 | 9 451 000 | 10 458 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 197 764 000 | 214 144 000 | 254 707 000 | 261 540 000 | 205 798 000 | 226 257 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 703 000 | 3 222 000 | 0 | 110 000 | 680 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 406 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 0 | 32 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 237 000 | 0 | 0 | 79 000 | 107 000 | 146 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 345 000 | 4 722 000 | 1 500 000 | 189 000 | 819 000 | 146 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 209 870 000 | 218 866 000 | 256 207 000 | 262 052 000 | 207 831 000 | 230 626 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 102 324 000 | 89 675 000 | 11 956 000 | 74 876 000 | 104 561 000 | 103 710 000 |
|
|
| Sum varelager | 102 324 000 | 89 675 000 | 11 956 000 | 74 876 000 | 104 561 000 | 103 710 000 |
|
|
| Kundefordringer | 35 850 000 | 13 812 000 | 219 741 000 | 259 182 000 | 344 956 000 | 118 310 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 872 000 | 16 804 000 | 9 192 000 | 2 828 000 | 2 757 000 | 3 133 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 115 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 40 837 000 | 30 615 000 | 228 933 000 | 262 010 000 | 347 713 000 | 121 443 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 373 000 | 3 991 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 155 000 | 0 | 0 | 4 621 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 150 000 | 306 000 | 523 000 | 4 141 000 | 4 621 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 793 000 | 42 847 000 | 34 918 000 | 29 570 000 | 31 305 000 | 60 847 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 167 104 000 | 163 443 000 | 276 330 000 | 370 596 000 | 488 200 000 | 286 000 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 376 973 000 | 382 309 000 | 532 536 000 | 632 648 000 | 696 030 000 | 516 626 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 8 982 000 | 8 982 000 | 8 982 000 | 8 982 000 | 8 982 000 | 8 982 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 989 000 | 8 989 000 | 8 989 000 | 8 989 000 | 8 989 000 | 8 989 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 75 274 000 | 81 746 000 | 51 276 000 | 38 747 000 | 43 994 000 | 28 644 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 16 000 | 1 476 000 | 3 522 000 | 3 412 000 | 3 401 000 | 2 709 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 75 274 000 | 81 746 000 | 51 276 000 | 38 747 000 | 43 994 000 | 28 644 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 16 000 | 1 476 000 | 3 522 000 | 3 412 000 | 3 401 000 | 2 709 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 84 279 000 | 92 211 000 | 63 787 000 | 51 148 000 | 56 384 000 | 40 341 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 4 377 000 | 12 395 000 | 11 705 000 | 18 974 000 | 19 033 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 4 377 000 | 12 395 000 | 11 705 000 | 18 974 000 | 19 033 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 47 443 000 | 121 280 000 | 268 623 000 | 316 584 000 | 220 977 000 |
|
|
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 18 901 000 | 50 111 000 | 0 | 95 000 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 3 883 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 740 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 270 679 000 | 166 666 000 | 227 478 000 | 239 463 000 | 183 022 000 | 207 861 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 270 679 000 | 171 043 000 | 239 873 000 | 251 168 000 | 201 996 000 | 226 894 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 266 056 000 | 185 567 000 | 277 589 000 | 239 463 000 | 278 022 000 | 207 861 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 300 000 | 7 568 000 | 18 241 000 | 9 239 000 | 5 938 000 | 12 391 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 960 000 | 5 464 000 | 11 399 000 | 5 395 000 | 246 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 925 000 | 1 136 000 | 2 073 000 | 3 130 000 | 3 839 000 | 2 509 000 |
|
|
| Utbytte | 6 000 000 | 12 000 000 | 9 000 000 | 20 000 000 | 8 000 000 | 11 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 791 000 | 31 048 000 | 22 707 000 | 17 941 000 | 2 894 000 | 2 268 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 22 016 000 | 119 056 000 | 228 876 000 | 330 332 000 | 437 650 000 | 249 391 000 |
|
|
| Sum gjeld | 292 695 000 | 290 099 000 | 468 749 000 | 581 500 000 | 639 646 000 | 476 285 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 376 973 000 | 382 309 000 | 532 536 000 | 632 648 000 | 696 030 000 | 516 626 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,8% | 7,9% | 5,4% | 4,4% | 5,8% | |||
| Resultat av driften i % | -5,9% | 16,9% | 5,2% | 7,0% | 7,9% | 9,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -106,7% | -14,1% | 27,7% | 22,1% | 15,4% | 32,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,1% | 18,8% | 7,0% | 7,3% | 8,0% | 9,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -16,4% | 39,4% | 45,3% | 34,1% | 64,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,7% | 47,1% | 45,3% | 20,8% | 45,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,9 | 13,4 | 23,6 | 23,7 | 25,3 | 21,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,6 | 1,4 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 0,6 | 1,2 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 2,2 | 26,9 | 4,1 | 3,5 | 2,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 389,4 | 91,0 | 48,5 | 104,1 | 102,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,4% | 24,1% | 12,0% | 8,1% | 8,1% | 7,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 87,0% | 47,9% | 14,3% | 12,8% | 13,0% | 11,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,7% | 2,0% | 2,3% | 3,2% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 141,8% | 49,5% | 396,9% | 53,8% | 48,3% | 35,3% | ||
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,1 | 7,3 | 11,4 | 11,3 | 11,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,8% | 31,1% | 43,0% | 52,2% | 62,9% | 48,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 71,8% | 44,7% | 45,0% | 39,7% | 29,0% | 43,9% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 3 401 000 | 0 | 4 280 000 | 2 775 000 | 4 536 000 | 4 821 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
