Ren Røros AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 223 901 000 | 278 932 000 | 445 241 000 | 263 395 000 | 153 148 000 | 196 796 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 98 372 000 | 3 534 000 | 1 313 000 | 4 142 000 | 13 423 000 | 5 065 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 322 273 000 | 282 466 000 | 446 554 000 | 267 537 000 | 166 571 000 | 201 861 000 |
|
|
| Varekostnad | 56 708 000 | 72 012 000 | 117 438 000 | 82 102 000 | 44 591 000 | 65 937 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 73 469 000 | 76 150 000 | 86 504 000 | 86 896 000 | 73 335 000 | 65 312 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 16 902 000 | 21 119 000 | 18 966 000 | 19 184 000 | 17 091 000 | 15 359 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 64 401 000 | 62 339 000 | 55 247 000 | 37 374 000 | 33 877 000 | 36 279 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 211 480 000 | 231 620 000 | 278 155 000 | 225 556 000 | 168 894 000 | 182 887 000 |
|
|
| Driftsresultat | 110 793 000 | 50 846 000 | 168 399 000 | 41 981 000 | -2 323 000 | 18 974 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 120 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 426 000 | 279 000 | 752 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 867 000 | 36 912 000 | 32 019 000 | 7 186 000 | 9 264 000 | 1 657 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 22 867 000 | 36 912 000 | 32 019 000 | 7 612 000 | 9 543 000 | 2 529 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 6 533 000 | 5 433 000 | 4 138 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 10 930 000 | 8 390 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 25 294 000 | 39 881 000 | 37 560 000 | 14 647 000 | 14 641 000 | 8 125 000 |
|
|
| Netto finans | -2 427 000 | -2 969 000 | -5 541 000 | -7 035 000 | -5 098 000 | -5 596 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 108 366 000 | 47 877 000 | 162 858 000 | 34 946 000 | -7 421 000 | 13 378 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 971 000 | 19 212 000 | 86 564 000 | 22 449 000 | -2 449 000 | 8 410 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 98 395 000 | 28 665 000 | 76 294 000 | 12 497 000 | -4 972 000 | 4 968 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 98 395 000 | 28 665 000 | 76 294 000 | 12 608 000 | -5 065 000 | 5 433 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 20 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 78 397 000 | 28 664 000 | 76 293 000 | 12 608 000 | -5 065 000 | 5 433 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 1 809 000 | 1 809 000 | 1 809 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 1 809 000 | 1 809 000 | 2 306 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 4 170 000 | 3 695 000 | 614 000 | 6 313 000 | 8 367 000 | 6 644 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 194 000 | 396 000 | 599 000 | 304 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 979 000 | 5 504 000 | 2 617 000 | 8 518 000 | 10 775 000 | 9 254 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 262 396 000 | 338 551 000 | 322 343 000 | 303 284 000 | 288 952 000 | 224 494 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 830 000 | 8 913 000 | 5 392 000 | 5 470 000 | 4 716 000 | 4 418 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 276 226 000 | 347 464 000 | 327 735 000 | 308 754 000 | 293 668 000 | 228 912 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 011 000 | 4 027 000 | 5 176 000 | 6 582 000 | 6 637 000 | 5 870 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 1 365 000 | 1 010 000 | 235 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 891 000 | 18 553 000 | 15 516 000 | 11 640 000 | 9 906 000 | 9 578 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 101 000 | 1 101 000 | 2 601 000 | 3 498 000 | 3 475 000 | 1 416 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 003 000 | 23 681 000 | 23 293 000 | 23 085 000 | 21 028 000 | 17 099 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 308 208 000 | 376 649 000 | 353 645 000 | 340 357 000 | 325 471 000 | 255 265 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 936 000 | 1 701 000 | 1 658 000 | 1 609 000 | 4 921 000 | 1 956 000 |
|
|
| Sum varelager | 936 000 | 1 701 000 | 1 658 000 | 1 609 000 | 4 921 000 | 1 956 000 |
|
|
| Kundefordringer | 31 775 000 | 60 904 000 | 74 611 000 | 76 200 000 | 26 589 000 | 33 171 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 124 000 | 8 169 000 | 35 021 000 | 22 651 000 | 17 218 000 | 13 805 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 899 000 | 69 073 000 | 109 632 000 | 98 851 000 | 43 807 000 | 46 976 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 147 303 000 | 56 495 000 | 133 724 000 | 10 419 000 | 19 281 000 | 32 895 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 181 138 000 | 127 269 000 | 245 014 000 | 110 879 000 | 68 009 000 | 81 827 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 489 346 000 | 503 918 000 | 598 659 000 | 451 236 000 | 393 480 000 | 337 092 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 41 655 000 | 41 655 000 | 41 446 000 | 41 446 000 | 41 446 000 | 41 512 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 273 149 000 | 44 882 000 | 44 673 000 | 44 673 000 | 44 673 000 | 44 739 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 155 035 000 | 140 006 000 | 69 531 000 | 56 089 000 | 62 464 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 633 000 | 633 000 | -27 000 | 2 456 000 | 2 843 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 155 035 000 | 140 006 000 | 69 531 000 | 56 089 000 | 62 464 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 633 000 | 633 000 | -27 000 | 2 456 000 | 2 843 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 273 149 000 | 200 550 000 | 185 312 000 | 114 177 000 | 103 218 000 | 110 046 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 000 | 1 107 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 500 000 | 238 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 79 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 500 000 | 238 000 | 100 000 | 100 000 | 904 000 | 1 186 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 155 639 000 | 222 555 000 | 230 578 000 | 238 605 000 | 242 513 000 | 163 300 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 156 139 000 | 222 793 000 | 230 678 000 | 238 705 000 | 243 417 000 | 164 486 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 155 639 000 | 222 555 000 | 230 578 000 | 238 605 000 | 242 513 000 | 163 300 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 683 000 | 16 394 000 | 25 198 000 | 25 444 000 | 13 382 000 | 22 394 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 657 000 | 18 971 000 | 80 372 000 | 19 151 000 | -506 000 | 6 087 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 15 797 000 | 20 436 000 | 19 403 000 | 23 580 000 | 12 705 000 | 13 406 000 |
|
|
| Utbytte | 10 689 000 | 324 000 | 7 503 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 10 233 000 | 24 451 000 | 50 192 000 | 30 179 000 | 21 264 000 | 20 673 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 60 059 000 | 80 576 000 | 182 668 000 | 98 354 000 | 46 845 000 | 62 560 000 |
|
|
| Sum gjeld | 216 198 000 | 303 369 000 | 413 346 000 | 337 059 000 | 290 262 000 | 227 046 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 489 347 000 | 503 919 000 | 598 659 000 | 451 236 000 | 393 480 000 | 337 092 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,9% | 15,9% | 38,2% | 11,7% | 2,0% | |||
| Resultat av driften i % | 34,4% | 18,0% | 37,7% | 15,7% | -1,4% | 9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,5 | 0,9 | 0,6 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 74,7% | 74,2% | 73,6% | 68,8% | 70,9% | 66,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 41,5% | 31,1% | 44,9% | 18,5% | 4,3% | 10,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,8% | 24,8% | 108,8% | 32,1% | -7,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 41,5% | 14,9% | 50,9% | 11,6% | -4,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,4 | 3,7 | 5,2 | 3,1 | 2,3 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,5 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 0,7 | 0,7 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 60,6 | 42,3 | 70,8 | 51,0 | 9,1 | 33,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 8,4 | 8,4 | 5,0 | 14,3 | 27,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,8% | 39,8% | 31,0% | 25,3% | 26,2% | 32,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 84,8% | 71,0% | 41,5% | 42,7% | 62,0% | 54,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,8% | 1,4% | 1,2% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 12935,9% | 2745,1% | 3760,3% | 778,4% | 430,1% | 985,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,5 | 2,2 | 3,0 | 2,8 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 16,0% | 30,5% | 21,8% | 11,9% | 18,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,9% | 44,2% | 38,5% | 52,9% | 61,9% | 48,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 6 473 000 | 0 | 0 | 0 | 2 117 000 | 1 385 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
