Remi Sverre Andreassen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 133 000 | 1 264 000 | 1 138 000 | 1 077 000 | 998 000 | 977 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 133 000 | 1 264 000 | 1 138 000 | 1 077 000 | 998 000 | 977 000 |
|
|
| Varekostnad | 34 000 | 31 000 | 0 | 3 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 926 000 | 905 000 | 856 000 | 739 000 | 668 000 | 673 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 27 000 | 27 000 | 26 000 | 25 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 210 000 | 238 000 | 226 000 | 177 000 | 155 000 | 69 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 197 000 | 1 201 000 | 1 108 000 | 944 000 | 836 000 | 744 000 |
|
|
| Driftsresultat | -64 000 | 63 000 | 30 000 | 133 000 | 162 000 | 233 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 29 000 | 61 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 29 000 | 61 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 29 000 | 60 000 | 1 000 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -36 000 | 123 000 | 31 000 | 133 000 | 162 000 | 232 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -8 000 | 27 000 | 7 000 | 29 000 | 36 000 | 51 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -28 000 | 96 000 | 24 000 | 104 000 | 127 000 | 181 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -28 000 | 96 000 | 24 000 | 104 000 | 127 000 | 181 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -28 000 | 96 000 | 24 000 | 104 000 | 127 000 | 181 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 573 000 | 598 000 | 623 000 | 648 000 | 673 000 | 49 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 000 | 15 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 586 000 | 613 000 | 640 000 | 648 000 | 673 000 | 49 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 589 000 | 613 000 | 640 000 | 648 000 | 673 000 | 49 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -1 000 | 97 000 | 52 000 | 73 000 | 133 000 | 96 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 11 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 000 | 107 000 | 57 000 | 73 000 | 133 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 830 000 | 1 729 000 | 1 578 000 | 1 430 000 | 974 000 | 1 469 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 842 000 | 1 836 000 | 1 635 000 | 1 503 000 | 1 107 000 | 1 564 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 431 000 | 2 449 000 | 2 275 000 | 2 151 000 | 1 781 000 | 1 613 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 010 000 | 1 037 000 | 941 000 | 917 000 | 813 000 | 687 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 010 000 | 1 037 000 | 941 000 | 917 000 | 813 000 | 687 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 040 000 | 1 067 000 | 971 000 | 947 000 | 843 000 | 717 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 19 000 | 23 000 | 57 000 | 13 000 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 25 000 | 6 000 | 29 000 | 33 000 | 51 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 129 000 | 117 000 | 112 000 | 132 000 | 7 000 | 89 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 243 000 | 1 212 000 | 1 126 000 | 1 027 000 | 888 000 | 754 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 391 000 | 1 377 000 | 1 301 000 | 1 201 000 | 934 000 | 896 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 391 000 | 1 382 000 | 1 304 000 | 1 204 000 | 937 000 | 896 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 431 000 | 2 449 000 | 2 275 000 | 2 151 000 | 1 781 000 | 1 613 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,5% | 5,2% | 1,4% | 6,8% | 9,5% | |||
| Resultat av driften i % | -5,6% | 5,0% | 2,6% | 12,3% | 16,2% | 23,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,0% | 97,5% | 100,0% | 99,7% | 100,0% | 99,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,1% | 9,8% | 2,7% | 12,3% | 16,2% | 23,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,4% | 12,1% | 3,2% | 14,9% | 20,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,7% | 9,4% | 2,5% | 11,6% | 16,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,8% | 43,6% | 42,7% | 44,0% | 47,3% | 44,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 91,8% | 84,4% | 85,3% | 87,9% | 84,5% | 73,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 276,4% | 434,7% | 401,3% | 312,3% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,2% | 56,2% | 57,2% | 55,8% | 52,4% | 55,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 540 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
