Relmo Logistikk og Montasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 447 000 | 8 165 000 | 6 989 000 | 6 190 000 | 6 270 000 | 3 741 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 000 | 18 000 | 63 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 448 000 | 8 183 000 | 7 052 000 | 6 190 000 | 6 272 000 | 3 741 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 276 000 | 2 819 000 | 2 552 000 | 1 758 000 | 1 745 000 | 1 036 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 472 000 | 3 387 000 | 2 919 000 | 3 229 000 | 3 111 000 | 2 325 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 210 000 | 123 000 | 39 000 | 9 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 429 000 | 1 287 000 | 1 091 000 | 1 321 000 | 1 401 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 387 000 | 7 616 000 | 6 601 000 | 6 317 000 | 6 260 000 | 4 369 000 |
|
|
| Driftsresultat | 61 000 | 567 000 | 451 000 | -127 000 | 12 000 | -628 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 18 000 | 4 000 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 000 | 22 000 | 4 000 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 113 000 | 90 000 | 17 000 | 2 000 | 5 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 113 000 | 90 000 | 17 000 | 5 000 | 5 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -100 000 | -68 000 | -13 000 | -5 000 | 2 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -39 000 | 500 000 | 438 000 | -132 000 | 15 000 | -629 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -8 000 | -46 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -31 000 | 546 000 | 438 000 | -132 000 | 15 000 | -629 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -31 000 | 546 000 | 438 000 | -132 000 | 15 000 | -629 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -31 000 | 146 000 | 438 000 | -132 000 | 15 000 | -629 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 55 000 | 46 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 55 000 | 46 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 310 000 | 1 157 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 30 000 | 44 000 | 1 070 000 | 46 000 | 56 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 340 000 | 1 200 000 | 1 070 000 | 46 000 | 56 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 27 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 | 0 | 34 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 | 0 | 34 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 422 000 | 1 250 000 | 1 073 000 | 52 000 | 56 000 | 34 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 883 000 | 723 000 | 560 000 | 445 000 | 498 000 | 500 000 |
|
|
| Andre fordringer | 98 000 | 74 000 | 76 000 | 78 000 | 47 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 268 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 981 000 | 797 000 | 635 000 | 523 000 | 546 000 | 768 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 636 000 | 1 279 000 | 635 000 | 514 000 | 759 000 | 518 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 617 000 | 2 077 000 | 1 271 000 | 1 037 000 | 1 305 000 | 1 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 039 000 | 3 327 000 | 2 344 000 | 1 089 000 | 1 361 000 | 1 320 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 87 000 | 87 000 | 937 000 | 937 000 | 937 000 | 937 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 219 000 | 250 000 | -577 000 | -1 014 000 | -883 000 | -897 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 219 000 | 250 000 | -577 000 | -1 014 000 | -883 000 | -897 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 305 000 | 336 000 | 360 000 | -78 000 | 54 000 | 40 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 217 000 | 1 032 000 | 942 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 217 000 | 1 032 000 | 942 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 217 000 | 1 032 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 119 000 | 273 000 | 92 000 | 169 000 | 390 000 | 343 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 528 000 | 648 000 | 351 000 | 335 000 | 326 000 | 283 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 239 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 869 000 | 638 000 | 598 000 | 663 000 | 591 000 | 416 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 516 000 | 1 959 000 | 1 041 000 | 1 167 000 | 1 307 000 | 1 281 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 733 000 | 2 991 000 | 1 983 000 | 1 167 000 | 1 307 000 | 1 281 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 039 000 | 3 327 000 | 2 344 000 | 1 089 000 | 1 361 000 | 1 320 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 20,8% | 26,5% | -10,4% | 1,5% | |||
| Resultat av driften i % | 0,8% | 6,9% | 6,4% | -2,1% | 0,2% | -16,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,9 | 4,1 | 5,1 | 4,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,9% | 65,5% | 63,5% | 71,6% | 72,2% | 72,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 7,2% | 6,5% | -2,1% | 0,3% | -16,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -12,2% | 143,7% | 310,6% | 1100,0% | 31,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -9,7% | 156,9% | 310,6% | 1100,0% | 31,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 2,4 | 2,4 | 1,9 | 2,0 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,0% | 10,1% | 15,4% | -7,2% | 4,0% | 3,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,1% | 4,1% | 5,1% | -1,3% | 0,9% | 1,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 2,9% | 2,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | -0,7% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 9,0 | 8,9 | 5,5 | -15,0 | 24,2 | 32,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,9% | 58,9% | 44,4% | 107,2% | 96,0% | 97,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 40,0% | 31,0% | 40,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 512 000 | 0 | 408 000 | 210 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
