Reinsholm 3 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 128 000 | 1 747 000 | 1 657 000 | 1 647 000 | 1 559 000 | 1 385 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 142 000 | 129 000 | 114 000 | 139 000 | 114 000 | 143 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 270 000 | 1 876 000 | 1 771 000 | 1 787 000 | 1 673 000 | 1 528 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 23 000 | 23 000 | 46 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 29 000 | 28 000 | 13 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 914 000 | 831 000 | 780 000 | 746 000 | 651 000 | 578 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 972 000 | 888 000 | 822 000 | 771 000 | 674 000 | 624 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 298 000 | 988 000 | 949 000 | 1 016 000 | 999 000 | 904 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 6 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 281 000 | 936 000 | 935 000 | 935 000 | 935 000 | 787 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 281 000 | 936 000 | 935 000 | 935 000 | 935 000 | 787 000 |
|
|
| Netto finans | -1 275 000 | -933 000 | -934 000 | -934 000 | -931 000 | -783 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 000 | 55 000 | 15 000 | 82 000 | 68 000 | 121 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 22 000 | 55 000 | 15 000 | 82 000 | 68 000 | 121 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 000 | 55 000 | 15 000 | 82 000 | 68 000 | 121 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 60 207 000 | 60 207 000 | 59 888 000 | 59 888 000 | 59 888 000 | 59 888 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 132 000 | 161 000 | 105 000 | 54 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 60 339 000 | 60 368 000 | 59 993 000 | 59 942 000 | 59 888 000 | 59 888 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 60 339 000 | 60 368 000 | 59 993 000 | 59 942 000 | 59 888 000 | 59 888 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 31 000 | 35 000 | 7 000 | 0 | 28 000 |
|
|
| Andre fordringer | 83 000 | 93 000 | 73 000 | 64 000 | 60 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 83 000 | 123 000 | 108 000 | 71 000 | 60 000 | 78 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 050 000 | 877 000 | 888 000 | 958 000 | 923 000 | 828 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 133 000 | 1 000 000 | 996 000 | 1 029 000 | 983 000 | 906 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 61 472 000 | 61 368 000 | 60 989 000 | 60 971 000 | 60 871 000 | 60 794 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 105 000 | 105 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 | 105 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 050 000 | 1 028 000 | 973 000 | 958 000 | 876 000 | 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 050 000 | 1 028 000 | 973 000 | 958 000 | 876 000 | 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 155 000 | 1 133 000 | 1 078 000 | 1 063 000 | 981 000 | 913 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 60 094 000 | 60 094 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 60 094 000 | 60 094 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 60 094 000 | 60 094 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 | 59 756 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 102 000 | 90 000 | 104 000 | 100 000 | 74 000 | 73 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 120 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 60 000 | 52 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 222 000 | 141 000 | 155 000 | 151 000 | 134 000 | 125 000 |
|
|
| Sum gjeld | 60 316 000 | 60 235 000 | 59 911 000 | 59 907 000 | 59 890 000 | 59 881 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 61 472 000 | 61 368 000 | 60 989 000 | 60 971 000 | 60 871 000 | 60 794 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,1% | 1,6% | 1,6% | 1,7% | 1,6% | |||
| Resultat av driften i % | 57,2% | 52,7% | 53,6% | 56,9% | 59,7% | 59,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 57,4% | 52,8% | 53,6% | 56,9% | 60,0% | 59,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,9% | 5,0% | 1,4% | 8,0% | 7,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,9% | 5,0% | 1,4% | 8,0% | 7,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 78,3 | 64,7 | 61,1 | 77,7 | 72,7 | 33,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 7,1 | 6,4 | 6,8 | 7,3 | 7,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 7,1 | 6,4 | 6,8 | 7,3 | 7,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,7 | 6,2 | 5,7 | 6,3 | 6,9 | 6,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,9% | 1,8% | 1,8% | 1,7% | 1,6% | 1,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 50,9% | 60,4% | 60,9% | 59,5% | 58,6% | 59,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 52,2 | 53,2 | 55,6 | 56,4 | 61,0 | 65,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 97,8% | 97,9% | 98,0% | 98,0% | 98,2% | 98,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
