Regnbuen Barnehage Mosjøen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 909 000 | 1 038 000 | 1 095 000 | 1 095 000 | 926 000 | 1 030 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 386 000 | 6 485 000 | 5 444 000 | 5 287 000 | 5 155 000 | 5 016 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 295 000 | 7 523 000 | 6 539 000 | 6 382 000 | 6 081 000 | 6 045 000 |
|
|
| Varekostnad | 141 000 | 131 000 | 118 000 | 119 000 | 87 000 | 106 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 436 000 | 5 776 000 | 5 147 000 | 4 805 000 | 4 739 000 | 4 665 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 196 000 | 171 000 | 163 000 | 100 000 | 88 000 | 88 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 899 000 | 922 000 | 750 000 | 883 000 | 705 000 | 718 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 672 000 | 7 000 000 | 6 178 000 | 5 907 000 | 5 619 000 | 5 577 000 |
|
|
| Driftsresultat | 623 000 | 523 000 | 361 000 | 475 000 | 462 000 | 468 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 160 000 | 108 000 | 26 000 | 12 000 | 16 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 160 000 | 108 000 | 26 000 | 12 000 | 16 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 160 000 | 108 000 | 26 000 | 12 000 | 15 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 783 000 | 631 000 | 387 000 | 486 000 | 477 000 | 486 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 783 000 | 631 000 | 387 000 | 486 000 | 477 000 | 486 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 783 000 | 631 000 | 387 000 | 486 000 | 477 000 | 486 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 783 000 | 631 000 | 387 000 | 486 000 | 477 000 | 486 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 551 000 | 1 425 000 | 1 038 000 | 1 187 000 | 517 000 | 591 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 000 | 20 000 | 34 000 | 48 000 | 62 000 | 76 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 558 000 | 1 445 000 | 1 072 000 | 1 235 000 | 579 000 | 667 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 558 000 | 1 445 000 | 1 072 000 | 1 235 000 | 579 000 | 667 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 12 000 | 7 000 | 12 000 | 0 | 14 000 |
|
|
| Andre fordringer | 652 000 | 486 000 | 356 000 | 566 000 | 292 000 | 350 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 652 000 | 497 000 | 363 000 | 578 000 | 292 000 | 364 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 350 000 | 3 653 000 | 3 461 000 | 3 099 000 | 3 528 000 | 2 783 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 002 000 | 4 150 000 | 3 824 000 | 3 677 000 | 3 820 000 | 3 148 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 560 000 | 5 595 000 | 4 895 000 | 4 913 000 | 4 399 000 | 3 815 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 317 000 | 4 534 000 | 3 902 000 | 3 515 000 | 3 029 000 | 2 551 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 317 000 | 4 534 000 | 3 902 000 | 3 515 000 | 3 029 000 | 2 551 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 417 000 | 4 634 000 | 4 003 000 | 3 615 000 | 3 129 000 | 2 651 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 119 000 | 100 000 | 79 000 | 114 000 | 93 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 332 000 | 295 000 | 271 000 | 253 000 | 247 000 | 231 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 692 000 | 566 000 | 543 000 | 930 000 | 930 000 | 886 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 143 000 | 961 000 | 893 000 | 1 297 000 | 1 270 000 | 1 163 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 143 000 | 961 000 | 893 000 | 1 297 000 | 1 270 000 | 1 163 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 560 000 | 5 595 000 | 4 895 000 | 4 913 000 | 4 399 000 | 3 815 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,9% | 12,0% | 7,9% | 10,4% | 11,6% | |||
| Resultat av driften i % | 7,5% | 7,0% | 5,5% | 7,4% | 7,6% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,5% | 87,4% | 89,2% | 89,1% | 90,6% | 89,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,4% | 8,4% | 5,9% | 7,6% | 7,9% | 8,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,6% | 14,6% | 10,2% | 14,4% | 16,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,6% | 14,6% | 10,2% | 14,4% | 16,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 4,3 | 4,3 | 2,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 4,3 | 4,3 | 2,8 | 3,0 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 3,8 | 3,9 | 2,4 | 2,8 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,6% | 82,8% | 81,8% | 73,6% | 71,1% | 69,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65,3% | 61,6% | 61,2% | 56,6% | 51,5% | 43,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,4% | 17,2% | 18,2% | 26,4% | 28,9% | 30,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 614 000 | 612 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
