Rederiaksjeselskapet Knut Knutsen Oas
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 547 000 | 532 000 | 398 000 | 1 209 000 | 1 196 000 | 998 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 547 000 | 532 000 | 398 000 | 1 209 000 | 1 196 000 | 998 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 000 | 14 000 | 13 000 | 12 000 | 11 000 | 67 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 000 | 14 000 | 13 000 | 12 000 | 11 000 | 67 000 |
|
|
| Driftsresultat | 531 000 | 518 000 | 385 000 | 1 197 000 | 1 185 000 | 931 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 80 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 4 986 000 | 1 447 000 | 1 172 000 | 884 000 | 951 000 | 3 455 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 066 000 | 1 447 000 | 1 172 000 | 884 000 | 951 000 | 3 455 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 984 000 | 1 183 000 | 706 000 | 492 000 | 683 000 | 614 000 |
|
|
| Netto finans | 4 082 000 | 264 000 | 466 000 | 392 000 | 268 000 | 2 841 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 613 000 | 781 000 | 852 000 | 1 589 000 | 1 452 000 | 3 772 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 015 000 | 195 000 | 0 | 175 000 | 151 000 | 152 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 598 000 | 587 000 | 852 000 | 1 414 000 | 1 302 000 | 3 621 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 598 000 | 587 000 | 852 000 | 1 414 000 | 1 302 000 | 3 621 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 23 849 000 | 23 849 000 | 23 849 000 | 23 849 000 | 23 849 000 | 23 849 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 4 840 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 740 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 589 000 | 25 649 000 | 25 649 000 | 23 849 000 | 23 857 000 | 28 689 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 26 589 000 | 25 649 000 | 25 649 000 | 23 849 000 | 23 857 000 | 28 689 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 7 942 000 | 3 399 000 | 8 224 000 | 3 034 000 | 3 100 000 | 3 955 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 942 000 | 3 399 000 | 8 224 000 | 3 034 000 | 3 100 000 | 3 955 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 000 | 32 000 | 382 000 | 323 000 | 15 000 | 331 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 965 000 | 3 430 000 | 8 606 000 | 3 357 000 | 3 115 000 | 4 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 34 555 000 | 29 080 000 | 34 255 000 | 27 207 000 | 26 973 000 | 32 975 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 479 000 | 10 881 000 | 10 294 000 | 9 443 000 | 8 028 000 | 6 727 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 479 000 | 10 881 000 | 10 294 000 | 9 443 000 | 8 028 000 | 6 727 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 579 000 | 10 981 000 | 10 394 000 | 9 543 000 | 8 128 000 | 6 827 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 14 205 000 | 12 882 000 | 0 | 421 000 | 0 | 2 967 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 205 000 | 15 163 000 | 6 008 000 | 10 042 000 | 13 186 000 | 19 593 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 205 000 | 15 163 000 | 6 008 000 | 10 042 000 | 13 186 000 | 19 593 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 2 281 000 | 6 008 000 | 9 621 000 | 13 186 000 | 16 626 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 1 015 000 | 195 000 | 0 | 175 000 | 151 000 | 152 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 4 600 000 | 2 578 000 | 17 825 000 | 7 424 000 | 5 185 000 | 6 102 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 156 000 | 163 000 | 28 000 | 23 000 | 322 000 | 302 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 771 000 | 2 936 000 | 17 853 000 | 7 622 000 | 5 658 000 | 6 556 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 976 000 | 18 099 000 | 23 861 000 | 17 664 000 | 18 844 000 | 26 149 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 34 555 000 | 29 080 000 | 34 255 000 | 27 207 000 | 26 973 000 | 32 975 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,6% | 6,2% | 5,1% | 7,7% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | 97,1% | 97,4% | 96,7% | 99,0% | 99,1% | 93,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 1023,2% | 369,4% | 391,2% | 172,1% | 178,6% | 439,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,1% | 7,3% | 8,5% | 18,0% | 19,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,2% | 5,5% | 8,5% | 16,0% | 17,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,2 | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,2 | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,2% | 37,8% | 30,3% | 35,1% | 30,1% | 20,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2665,3% | 2064,1% | 2611,6% | 789,3% | 679,6% | 684,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,2% | 4,0% | 1,8% | 1,4% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,6% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,6 | 2,3 | 1,9 | 2,3 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,7% | 10,1% | 52,1% | 28,0% | 21,0% | 19,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 41,1% | 52,1% | 17,5% | 36,9% | 48,9% | 59,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
