Rauma Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 163 561 000 | 171 266 000 | 143 623 000 | 139 726 000 | 119 710 000 | 95 412 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 305 000 | 431 000 | 514 000 | 339 000 | 239 000 | 450 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 163 866 000 | 171 697 000 | 144 137 000 | 140 065 000 | 119 949 000 | 95 862 000 |
|
|
| Varekostnad | 36 523 000 | 40 090 000 | 45 672 000 | 45 437 000 | 47 273 000 | 33 748 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 3 162 000 | -6 645 000 | -2 427 000 | -4 786 000 | -3 390 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 55 672 000 | 61 200 000 | 44 681 000 | 41 077 000 | 33 500 000 | 32 662 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 427 000 | 6 349 000 | 5 267 000 | 4 699 000 | 4 307 000 | 3 756 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 52 913 000 | 42 937 000 | 38 279 000 | 33 079 000 | 27 053 000 | 26 150 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 152 535 000 | 153 738 000 | 127 254 000 | 121 865 000 | 107 347 000 | 92 926 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 331 000 | 17 959 000 | 16 883 000 | 18 200 000 | 12 602 000 | 2 936 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 142 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 981 000 | 4 467 000 | -421 000 | 2 088 000 | 573 000 | 181 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 405 000 | 4 467 000 | -421 000 | 2 088 000 | 573 000 | 181 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 885 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 129 000 | 3 063 000 | 2 204 000 | 2 677 000 | 2 008 000 | 2 232 000 |
|
|
| Netto finans | 2 276 000 | 1 404 000 | -2 625 000 | -589 000 | -1 435 000 | -2 051 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 13 606 000 | 19 363 000 | 14 258 000 | 17 611 000 | 11 167 000 | 885 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 526 000 | 4 507 000 | 3 293 000 | 3 651 000 | 2 384 000 | 269 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 079 000 | 14 856 000 | 10 966 000 | 13 960 000 | 8 784 000 | 616 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 275 000 | 14 030 000 | 10 424 000 | 13 960 000 | 8 784 000 | 616 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 748 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 528 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 1 927 000 | 2 302 000 | 1 359 000 | 872 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 6 886 000 | 6 147 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 116 000 | 2 093 000 | 2 134 000 | 2 502 000 | 2 324 000 | 2 723 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 57 000 | 193 000 | 329 000 | 465 000 | 601 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 003 000 | 8 297 000 | 4 254 000 | 5 133 000 | 4 148 000 | 4 195 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 33 063 000 | 32 275 000 | 32 152 000 | 32 374 000 | 27 422 000 | 27 957 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 17 089 000 | 14 992 000 | 12 422 000 | 13 549 000 | 9 116 000 | 9 345 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 839 000 | 2 751 000 | 3 281 000 | 2 836 000 | 3 067 000 | 3 138 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 52 990 000 | 50 017 000 | 47 855 000 | 48 759 000 | 39 604 000 | 40 439 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 184 000 | 294 000 | 679 000 | 1 045 000 | 896 000 | 38 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 384 000 | 494 000 | 879 000 | 1 245 000 | 1 096 000 | 238 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 62 376 000 | 58 808 000 | 52 987 000 | 55 137 000 | 44 848 000 | 44 873 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 43 541 000 | 33 878 000 | 33 289 000 | 31 245 000 | 26 608 000 | 32 912 000 |
|
|
| Sum varelager | 43 541 000 | 33 878 000 | 33 289 000 | 31 245 000 | 26 608 000 | 32 912 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 164 000 | 16 822 000 | 10 430 000 | 10 281 000 | 10 106 000 | 7 263 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 610 000 | 6 407 000 | 5 068 000 | 4 338 000 | 3 870 000 | 889 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 20 774 000 | 23 229 000 | 15 499 000 | 14 620 000 | 13 975 000 | 8 152 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 7 504 000 | 5 133 000 | 5 090 000 | 5 037 000 | 4 967 000 | 4 860 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Sum investeringer | 7 516 000 | 5 144 000 | 5 102 000 | 5 049 000 | 4 979 000 | 4 872 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 21 751 000 | 41 475 000 | 41 879 000 | 38 215 000 | 29 010 000 | 15 240 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 93 582 000 | 103 726 000 | 95 768 000 | 89 129 000 | 74 572 000 | 61 176 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 155 959 000 | 162 535 000 | 148 755 000 | 144 266 000 | 119 419 000 | 106 049 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 70 000 | 70 000 | 54 737 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 68 405 000 | 62 289 000 | 0 | 46 183 000 | 34 699 000 | 27 960 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 933 000 | 3 717 000 | 3 283 000 | 3 134 000 | 2 796 000 | 2 333 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 68 405 000 | 62 289 000 | 0 | 46 183 000 | 34 699 000 | 27 960 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 933 000 | 3 717 000 | 3 283 000 | 3 134 000 | 2 796 000 | 2 333 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 72 409 000 | 66 077 000 | 58 020 000 | 49 387 000 | 37 565 000 | 30 364 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 5 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 125 000 | 58 789 000 | 65 454 000 | 61 795 000 | 58 142 000 | 55 112 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 52 125 000 | 58 789 000 | 65 454 000 | 61 795 000 | 58 142 000 | 55 112 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 52 125 000 | 58 789 000 | 65 454 000 | 66 795 000 | 58 142 000 | 54 891 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 083 000 | 11 689 000 | 7 329 000 | 9 606 000 | 9 012 000 | 7 228 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 550 000 | 4 320 000 | 2 925 000 | 3 841 000 | 1 988 000 | 441 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 460 000 | 10 183 000 | 6 594 000 | 6 310 000 | 7 239 000 | 5 494 000 |
|
|
| Utbytte | 4 748 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 584 000 | 11 476 000 | 8 434 000 | 8 327 000 | 5 473 000 | 7 410 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 31 425 000 | 37 668 000 | 25 282 000 | 33 084 000 | 23 712 000 | 20 573 000 |
|
|
| Sum gjeld | 83 550 000 | 96 457 000 | 90 736 000 | 94 879 000 | 81 854 000 | 75 685 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 155 959 000 | 162 535 000 | 148 755 000 | 144 266 000 | 119 419 000 | 106 049 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,5% | 14,4% | 11,2% | 15,4% | 11,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,9% | 10,5% | 11,7% | 13,0% | 10,5% | 3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 77,7% | 76,6% | 68,2% | 67,5% | 60,5% | 64,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,2% | 13,1% | 11,4% | 14,5% | 11,0% | 3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,6% | 31,2% | 26,5% | 40,5% | 32,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,8% | 22,6% | 19,4% | 32,1% | 25,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 2,8 | 3,2 | 3,4 | 3,6 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,8 | 3,8 | 2,7 | 3,1 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,9 | 2,5 | 1,7 | 2,0 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,1 | 1,7 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 381,6 | 301,6 | 254,3 | 229,2 | 226,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,4% | 40,7% | 39,0% | 34,2% | 31,5% | 28,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,2% | 38,5% | 40,3% | 35,3% | 31,3% | 31,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,6% | 1,4% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 142,8% | 195,0% | 211,7% | 179,4% | 191,1% | 123,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 1,6 | 1,9 | 2,2 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,1% | 23,2% | 17,0% | 22,9% | 19,9% | 19,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,4% | 36,2% | 44,0% | 42,8% | 48,7% | 52,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 967 000 | 0 | 2 318 000 | 2 020 000 | 1 688 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
