Raudeberg Jobbhotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 842 000 | 6 923 000 | 5 400 000 | 5 350 000 | 5 191 000 | 5 190 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 9 842 000 | 6 923 000 | 5 400 000 | 5 350 000 | 5 191 000 | 5 190 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 27 000 | 27 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 456 000 | 1 622 000 | 921 000 | 1 029 000 | 1 149 000 | 1 026 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 229 000 | 3 019 000 | 2 308 000 | 2 325 000 | 1 687 000 | 1 140 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 724 000 | 4 680 000 | 3 268 000 | 3 393 000 | 2 863 000 | 2 193 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 118 000 | 2 243 000 | 2 132 000 | 1 957 000 | 2 328 000 | 2 997 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 152 000 | 81 000 | 12 000 | 0 | 50 000 | 70 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 152 000 | 81 000 | 12 000 | 20 000 | 50 000 | 70 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 551 000 | 541 000 | 251 000 | 281 000 | 522 000 | 593 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 551 000 | 541 000 | 251 000 | 281 000 | 522 000 | 593 000 |
|
|
| Netto finans | -399 000 | -460 000 | -239 000 | -261 000 | -472 000 | -523 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 719 000 | 1 784 000 | 1 894 000 | 1 696 000 | 1 855 000 | 2 474 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 258 000 | 392 000 | 417 000 | 373 000 | 408 000 | 544 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 461 000 | 1 391 000 | 1 477 000 | 1 323 000 | 1 447 000 | 1 930 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 461 000 | 1 391 000 | 1 477 000 | 1 323 000 | 1 447 000 | 1 930 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 461 000 | 1 391 000 | 1 477 000 | 1 323 000 | 1 447 000 | 1 930 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 16 562 000 | 17 976 000 | 11 730 000 | 12 608 000 | 12 455 000 | 11 364 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 170 000 | 212 000 | 173 000 | 216 000 | 265 000 | 256 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 732 000 | 18 188 000 | 11 903 000 | 12 824 000 | 12 720 000 | 11 620 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 16 732 000 | 18 188 000 | 11 903 000 | 12 824 000 | 12 720 000 | 11 620 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 995 000 | 1 962 000 | 2 314 000 | 1 248 000 | 4 137 000 | 5 047 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 995 000 | 1 962 000 | 2 314 000 | 1 248 000 | 4 137 000 | 5 047 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 727 000 | 20 150 000 | 14 217 000 | 14 072 000 | 16 857 000 | 16 667 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 228 000 | 9 767 000 | 8 376 000 | 6 899 000 | 5 576 000 | 4 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 228 000 | 9 767 000 | 8 376 000 | 6 899 000 | 5 576 000 | 4 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 328 000 | 9 867 000 | 8 476 000 | 6 999 000 | 5 676 000 | 4 229 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 000 000 | 9 500 000 | 5 100 000 | 6 300 000 | 10 500 000 | 11 700 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 000 | 9 500 000 | 5 100 000 | 6 300 000 | 10 500 000 | 11 700 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 000 000 | 9 500 000 | 5 100 000 | 6 300 000 | 7 500 000 | 8 700 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 116 000 | 328 000 | 163 000 | 350 000 | 173 000 | 94 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 258 000 | 392 000 | 417 000 | 373 000 | 408 000 | 544 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 25 000 | 63 000 | 61 000 | 50 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 399 000 | 783 000 | 641 000 | 773 000 | 681 000 | 738 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 399 000 | 10 283 000 | 5 741 000 | 7 073 000 | 11 181 000 | 12 438 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 727 000 | 20 150 000 | 14 217 000 | 14 072 000 | 16 857 000 | 16 667 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,3% | 13,5% | 15,2% | 12,8% | 14,2% | |||
| Resultat av driften i % | 62,2% | 32,4% | 39,5% | 36,6% | 44,8% | 57,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 63,7% | 33,6% | 39,7% | 37,0% | 45,8% | 59,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 47,3% | 19,5% | 24,5% | 26,8% | 37,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,9% | 15,2% | 19,1% | 20,9% | 29,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 252,4 | 177,5 | 138,5 | 137,2 | 192,3 | 192,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 2,5 | 3,6 | 1,6 | 6,1 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 2,5 | 3,6 | 1,6 | 6,1 | 6,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 2,5 | 3,6 | 1,6 | 6,1 | 6,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 76,5% | 49,0% | 59,6% | 49,7% | 33,7% | 25,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 145,6% | 142,5% | 157,0% | 130,8% | 109,3% | 81,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 1,0 | 0,7 | 1,0 | 2,0 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,5% | 3,9% | 4,5% | 5,5% | 4,0% | 4,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,0% | 47,1% | 35,9% | 44,8% | 62,3% | 70,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
