Rastad & Relling Arkitektkontor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 192 000 | 886 000 | 866 000 | 677 000 | 222 000 | 1 740 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 80 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 271 000 | 886 000 | 866 000 | 677 000 | 222 000 | 1 750 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 236 000 | 249 000 | 225 000 | 42 000 | 1 081 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 279 000 | 288 000 | -1 788 000 | 347 000 | 186 000 | 1 281 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 279 000 | 524 000 | -1 539 000 | 572 000 | 228 000 | 2 362 000 |
|
|
| Driftsresultat | -8 000 | 362 000 | 2 405 000 | 105 000 | -6 000 | -612 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 130 000 | 136 000 | 134 000 | 149 000 | 195 000 | 179 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 146 000 | 152 000 | 247 000 | 149 000 | 195 000 | 181 000 |
|
|
| Netto finans | -146 000 | -152 000 | -247 000 | -149 000 | -190 000 | -181 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -154 000 | 210 000 | 2 158 000 | -44 000 | -198 000 | -792 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -120 000 | 210 000 | 2 158 000 | -44 000 | -198 000 | -792 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -120 000 | 210 000 | 2 158 000 | -44 000 | -198 000 | -792 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -120 000 | 210 000 | 2 158 000 | -44 000 | -198 000 | -792 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 231 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 97 000 | 97 000 | 97 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 539 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 97 000 | 105 000 | 636 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 231 000 | 231 000 | 231 000 | 328 000 | 336 000 | 867 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -17 000 | 48 000 | -1 228 000 | -1 148 000 | -1 167 000 | -1 105 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 66 000 | 1 309 000 | 1 375 000 | 1 309 000 | 1 309 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | -17 000 | 113 000 | 81 000 | 227 000 | 143 000 | 204 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -811 000 | -754 000 | -830 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | -827 000 | -640 000 | -749 000 | 227 000 | 143 000 | 205 000 |
|
|
| Sum eiendeler | -596 000 | -409 000 | -518 000 | 555 000 | 479 000 | 1 071 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 | 501 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 056 000 | -1 937 000 | -2 147 000 | -1 769 000 | -1 724 000 | -1 526 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 056 000 | -1 937 000 | -2 147 000 | -1 769 000 | -1 724 000 | -1 526 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 556 000 | -1 436 000 | -1 646 000 | -1 268 000 | -1 224 000 | -1 026 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | -34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | -34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 826 000 | 828 000 | 827 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 162 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 050 000 | 0 | 162 000 | 442 000 | 715 000 | 882 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 016 000 | 0 | 162 000 | 442 000 | 715 000 | 882 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 050 000 | 0 | 0 | 1 268 000 | 1 543 000 | 1 709 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 1 000 | 14 000 | 5 000 | 58 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | -56 000 | 150 000 | 158 000 | 22 000 | 116 000 | 204 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 877 000 | 808 000 | 520 000 | 39 000 | 126 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | -56 000 | 1 027 000 | 967 000 | 1 382 000 | 988 000 | 1 215 000 |
|
|
| Sum gjeld | 960 000 | 1 027 000 | 1 129 000 | 1 824 000 | 1 703 000 | 2 097 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | -596 000 | -409 000 | -518 000 | 555 000 | 479 000 | 1 071 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,6% | -78,1% | 13000,0% | 20,3% | -0,4% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | 40,9% | 277,7% | 15,5% | -2,7% | -35,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | -0,5 | -1,9 | 46,8 | 1,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,0% | 40,9% | 277,7% | 15,5% | -0,5% | -35,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,3% | -13,6% | -148,1% | 3,5% | 17,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,0% | -13,6% | -148,1% | 3,5% | 17,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,5 | 3,0 | 5,3 | 1,6 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | -0,6 | -0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | |||
| Likviditetsgrad 2 | -0,6 | -0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 14,5 | -0,7 | -0,9 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 261,1% | 351,1% | 317,8% | -228,5% | -255,5% | -95,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -574,2% | -162,1% | -190,1% | -187,3% | -551,4% | -58,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,9% | 0,0% | 7,0% | 4,1% | 2,4% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,4% | -0,2% | -0,2% | -0,4% | -0,7% | -6,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -0,6 | -0,7 | -0,7 | -1,4 | -1,4 | -2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,4% | -251,1% | -186,7% | 249,0% | 206,3% | 113,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | -170,5% | 0,0% | -31,3% | 79,6% | 149,3% | 82,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
