Rangur Madur AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 732 000 | 5 570 000 | 6 532 000 | 7 000 000 | 5 613 000 | 6 089 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 627 000 | 416 000 | 13 000 | 428 000 | 905 000 | 754 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 359 000 | 5 987 000 | 6 546 000 | 7 428 000 | 6 518 000 | 6 842 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 391 000 | 1 981 000 | 1 999 000 | 2 265 000 | 1 972 000 | 2 106 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -7 000 | -24 000 | 119 000 | 5 000 | -58 000 | -11 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 2 649 000 | 2 380 000 | 2 695 000 | 3 694 000 | 2 487 000 | 2 179 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 62 000 | 120 000 | 120 000 | 116 000 | 97 000 | 76 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 876 000 | 1 700 000 | 1 680 000 | 1 702 000 | 1 545 000 | 1 747 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 971 000 | 6 157 000 | 6 613 000 | 7 782 000 | 6 043 000 | 6 097 000 |
|
|
| Driftsresultat | 388 000 | -170 000 | -67 000 | -354 000 | 475 000 | 745 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 11 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 11 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 1 000 | 0 | 4 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 6 000 | 0 | 0 | -3 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 395 000 | -169 000 | -67 000 | -357 000 | 474 000 | 745 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 87 000 | -37 000 | -15 000 | -27 000 | 104 000 | 164 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 308 000 | -132 000 | -52 000 | -329 000 | 370 000 | 581 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 308 000 | -132 000 | -52 000 | -329 000 | 370 000 | 581 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 308 000 | -132 000 | -52 000 | -329 000 | 370 000 | 581 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 44 000 | 131 000 | 94 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 44 000 | 131 000 | 94 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 83 000 | 118 000 | 95 000 | 68 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 9 000 | 37 000 | 128 000 | 232 000 | 261 000 | 328 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 93 000 | 155 000 | 222 000 | 299 000 | 261 000 | 328 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 165 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 165 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 | 160 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 302 000 | 446 000 | 476 000 | 539 000 | 421 000 | 488 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 250 000 | 243 000 | 219 000 | 338 000 | 343 000 | 286 000 |
|
|
| Sum varelager | 250 000 | 243 000 | 219 000 | 338 000 | 343 000 | 286 000 |
|
|
| Kundefordringer | 52 000 | 4 000 | 1 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 93 000 | 88 000 | 93 000 | 68 000 | 208 000 | 161 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 145 000 | 92 000 | 94 000 | 87 000 | 208 000 | 161 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 999 000 | 600 000 | 379 000 | 655 000 | 680 000 | 620 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 393 000 | 935 000 | 692 000 | 1 080 000 | 1 231 000 | 1 067 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 695 000 | 1 381 000 | 1 168 000 | 1 619 000 | 1 652 000 | 1 555 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 856 000 | 548 000 | 680 000 | 732 000 | 1 062 000 | 692 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 856 000 | 548 000 | 680 000 | 732 000 | 1 062 000 | 692 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 886 000 | 578 000 | 710 000 | 762 000 | 1 092 000 | 722 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 127 000 | 211 000 | 47 000 | 193 000 | 22 000 | 196 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 57 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 228 000 | 228 000 | 168 000 | 311 000 | 242 000 | 198 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 454 000 | 364 000 | 243 000 | 352 000 | 271 000 | 375 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 809 000 | 803 000 | 458 000 | 856 000 | 560 000 | 826 000 |
|
|
| Sum gjeld | 809 000 | 803 000 | 458 000 | 856 000 | 560 000 | 832 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 695 000 | 1 381 000 | 1 168 000 | 1 619 000 | 1 652 000 | 1 555 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,0% | -13,2% | -4,8% | -21,6% | 29,6% | |||
| Resultat av driften i % | 5,3% | -2,8% | -1,0% | -4,8% | 7,3% | 10,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,8 | 4,7 | 4,7 | 4,5 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,5% | 64,4% | 69,4% | 67,6% | 64,9% | 65,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | -2,8% | -1,0% | -4,8% | 7,3% | 10,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 54,0% | -26,2% | -9,1% | -38,5% | 52,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,1% | -20,5% | -7,1% | -35,5% | 40,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,5 | 2,4 | 2,0 | 2,6 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,2 | 1,5 | 1,3 | 2,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 1,6 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 1,2 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,6 | 8,2 | 9,1 | 6,7 | 5,7 | 7,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 37,1 | 42,0 | 50,2 | 54,1 | 57,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,3% | 41,9% | 60,8% | 47,1% | 66,1% | 46,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,0% | 9,7% | 10,8% | 10,3% | 16,8% | 10,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 138,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,4% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 233,6% | 54,3% | 106,8% | 66,0% | 195,6% | 83,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,4 | 0,6 | 1,1 | 0,5 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,7% | 58,1% | 39,2% | 52,9% | 33,9% | 53,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 512 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
