Randi Sørlie Granheim og Asbjørn Granheim Frukt & Tobakk ANS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 632 000 | 6 690 000 | 5 532 000 | 5 963 000 | 890 000 | 875 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 001 000 | 1 779 000 | 1 577 000 | 1 504 000 | 2 567 000 | 1 723 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 633 000 | 8 469 000 | 7 109 000 | 7 467 000 | 3 456 000 | 2 598 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 655 000 | 6 002 000 | 4 941 000 | 5 404 000 | 783 000 | 770 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 325 000 | 381 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 543 000 | 1 245 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 000 | 1 000 | 11 000 | 5 000 | 12 000 | 30 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 519 000 | 468 000 | 464 000 | 421 000 | 440 000 | 318 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 330 000 | 9 351 000 | 6 680 000 | 7 066 000 | 2 778 000 | 2 363 000 |
|
|
| Driftsresultat | 303 000 | -882 000 | 429 000 | 401 000 | 678 000 | 235 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 139 000 | 33 000 | 7 000 | 50 000 | 40 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 178 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 40 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 480 000 | -743 000 | 461 000 | 408 000 | 728 000 | 275 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 480 000 | -743 000 | 461 000 | 408 000 | 728 000 | 275 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 480 000 | -743 000 | 461 000 | 408 000 | 728 000 | 275 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 728 000 | 275 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 95 000 | 95 000 | 96 000 | 96 000 | 100 000 | 101 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 58 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 95 000 | 95 000 | 96 000 | 107 000 | 147 000 | 159 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 107 000 | 120 000 | 120 000 | 70 000 | 20 000 | 42 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 107 000 | 120 000 | 120 000 | 70 000 | 20 000 | 42 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 202 000 | 215 000 | 216 000 | 177 000 | 167 000 | 201 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 164 000 |
|
|
| Sum varelager | 553 000 | 534 000 | 544 000 | 519 000 | 100 000 | 164 000 |
|
|
| Kundefordringer | 62 000 | 75 000 | 56 000 | 59 000 | 71 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 58 000 | 56 000 | 54 000 | 50 000 | 14 000 | -4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 120 000 | 131 000 | 110 000 | 109 000 | 86 000 | -4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 690 000 | 3 647 000 | 4 443 000 | 4 075 000 | 2 423 000 | 1 828 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 363 000 | 4 312 000 | 5 098 000 | 4 704 000 | 2 609 000 | 1 988 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 565 000 | 4 527 000 | 5 314 000 | 4 881 000 | 2 775 000 | 2 189 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 213 000 | 3 862 000 | 4 693 000 | 4 368 000 | 0 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 561 000 | 1 853 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 561 000 | 1 853 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 213 000 | 3 862 000 | 4 693 000 | 4 368 000 | 2 561 000 | 1 853 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 78 000 | 309 000 | 412 000 | 334 000 | 17 000 | 10 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 26 000 | 53 000 | 36 000 | 42 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 41 000 | 63 000 | -24 000 | -45 000 | 55 000 | 51 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 208 000 | 241 000 | 196 000 | 182 000 | 134 000 | 275 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 352 000 | 666 000 | 621 000 | 513 000 | 215 000 | 336 000 |
|
|
| Sum gjeld | 352 000 | 666 000 | 621 000 | 513 000 | 215 000 | 336 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 565 000 | 4 527 000 | 5 314 000 | 4 881 000 | 2 775 000 | 2 189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,6% | -15,1% | 9,0% | 29,3% | ||||
| Resultat av driften i % | 2,8% | -10,4% | 6,0% | 5,4% | 19,6% | 9,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 1,7 | 1,4 | 1,4 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 11,3% | 10,3% | 10,7% | 9,4% | 12,0% | 12,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,8% | -10,4% | 6,0% | 5,4% | 21,1% | 10,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,9% | -17,4% | 10,2% | 33,0% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,9% | -17,4% | 10,2% | 33,0% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,1 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 12,4 | 6,5 | 8,2 | 9,2 | 12,1 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 10,8 | 5,7 | 7,3 | 8,2 | 11,7 | 5,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 10,5 | 5,5 | 7,2 | 7,9 | 11,3 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,8 | 11,2 | 9,1 | 10,4 | 7,8 | 4,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,6 | 32,3 | 38,7 | 60,7 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | ||
| Egenkapitalandel i % | 92,3% | 85,3% | 88,3% | 89,5% | 92,3% | 84,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 39,6% | 45,6% | 66,0% | 58,5% | 74,1% | 71,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 725,3% | 683,0% | 823,0% | 807,5% | 2394,0% | 1007,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 14,7% | 11,7% | 10,5% | 7,7% | 15,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2014 | 2013 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
