Randaberg Næringsselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 850 000 | 1 873 000 | 1 604 000 | 1 538 000 | 1 496 000 | 1 471 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 850 000 | 1 873 000 | 1 604 000 | 1 538 000 | 1 496 000 | 1 471 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 699 000 | 218 000 | 218 000 | 271 000 | 271 000 | 271 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 324 000 | 173 000 | 216 000 | 213 000 | 335 000 | 230 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 023 000 | 391 000 | 434 000 | 484 000 | 606 000 | 501 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 827 000 | 1 482 000 | 1 170 000 | 1 054 000 | 890 000 | 970 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 9 000 | 0 | 5 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 0 | 9 000 | 0 | 5 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 006 000 | 1 640 000 | 440 000 | 218 000 | 256 000 | 221 000 |
|
|
| Netto finans | -3 002 000 | -1 640 000 | -431 000 | -218 000 | -251 000 | -218 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 175 000 | -157 000 | 739 000 | 835 000 | 639 000 | 753 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -259 000 | -35 000 | 163 000 | 184 000 | 140 000 | 166 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -916 000 | -122 000 | 576 000 | 651 000 | 498 000 | 587 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -916 000 | -122 000 | 576 000 | 651 000 | 498 000 | 587 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -916 000 | -122 000 | 576 000 | 651 000 | 498 000 | 587 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 63 000 | 141 000 | 122 000 | 105 000 | 78 000 | 53 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 63 000 | 141 000 | 122 000 | 105 000 | 78 000 | 53 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 67 647 000 | 59 132 000 | 24 504 000 | 18 160 000 | 14 748 000 | 15 034 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 67 647 000 | 59 132 000 | 24 504 000 | 18 160 000 | 14 748 000 | 15 034 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 67 710 000 | 59 272 000 | 24 626 000 | 18 265 000 | 14 826 000 | 15 087 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 845 000 | 733 000 | 97 000 | 10 000 | 1 215 000 | 338 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 845 000 | 733 000 | 98 000 | 10 000 | 1 216 000 | 347 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 11 845 000 | 733 000 | 98 000 | 10 000 | 1 216 000 | 347 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 79 556 000 | 60 005 000 | 24 723 000 | 18 275 000 | 16 041 000 | 15 433 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 099 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 691 000 | 8 663 000 | 8 729 000 | 8 153 000 | 7 501 000 | 7 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 691 000 | 8 663 000 | 8 729 000 | 8 153 000 | 7 501 000 | 7 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 790 000 | 8 838 000 | 8 904 000 | 8 328 000 | 7 676 000 | 7 178 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 59 500 000 | 48 000 000 | 15 500 000 | 9 500 000 | 8 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 59 500 000 | 48 000 000 | 15 500 000 | 9 500 000 | 8 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 59 500 000 | 48 000 000 | 15 500 000 | 9 500 000 | 8 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 81 000 | 2 033 000 | 75 000 | 16 000 | 173 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 996 000 | 0 | 180 000 | 211 000 | 166 000 | 189 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 126 000 | 0 | 63 000 | 57 000 | 26 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 063 000 | 1 134 000 | 1 000 | 163 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 266 000 | 3 167 000 | 319 000 | 447 000 | 365 000 | 255 000 |
|
|
| Sum gjeld | 61 766 000 | 51 167 000 | 15 819 000 | 9 947 000 | 8 365 000 | 8 255 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 79 556 000 | 60 005 000 | 24 723 000 | 18 275 000 | 16 041 000 | 15 433 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 3,5% | 5,5% | 6,1% | 5,7% | |||
| Resultat av driften i % | 47,5% | 79,1% | 72,9% | 68,5% | 59,5% | 65,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 47,6% | 79,1% | 73,5% | 68,5% | 59,8% | 66,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,8% | -1,8% | 8,6% | 10,4% | 8,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,9% | -1,4% | 6,7% | 8,1% | 6,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,2 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | 3,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,2 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | 3,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,4% | 14,7% | 36,0% | 45,6% | 47,9% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 462,1% | 471,9% | 555,1% | 541,5% | 513,1% | 488,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,5 | 5,8 | 1,8 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,8% | 5,3% | 1,3% | 2,4% | 2,3% | 1,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 74,8% | 80,0% | 62,7% | 52,0% | 49,9% | 51,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
