Rakkerungan Barnehagedrift AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 069 000 | 5 549 000 | 10 495 000 | 0 | 1 090 000 | 9 036 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 9 440 000 | 8 207 000 | 10 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 069 000 | 5 549 000 | 10 495 000 | 9 440 000 | 9 297 000 | 9 046 000 |
|
|
| Varekostnad | 123 000 | 99 000 | 235 000 | 174 000 | 118 000 | 189 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 515 000 | 4 381 000 | 8 352 000 | 6 835 000 | 5 920 000 | 6 592 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 114 000 | 105 000 | 102 000 | 103 000 | 108 000 | 106 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 187 000 | 952 000 | 1 672 000 | 1 796 000 | 1 439 000 | 1 386 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 939 000 | 5 537 000 | 10 361 000 | 8 908 000 | 7 585 000 | 8 273 000 |
|
|
| Driftsresultat | 130 000 | 12 000 | 134 000 | 532 000 | 1 712 000 | 773 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 19 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 19 000 | 22 000 | 8 000 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 131 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 131 000 | 150 000 | 129 000 | 116 000 | 130 000 | 133 000 |
|
|
| Netto finans | -112 000 | -128 000 | -121 000 | -116 000 | -128 000 | -131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 000 | -116 000 | 12 000 | 417 000 | 1 585 000 | 642 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 6 000 | 87 000 | 349 000 | 47 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 18 000 | -116 000 | 7 000 | 330 000 | 1 236 000 | 595 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 000 | -116 000 | 7 000 | 330 000 | 1 236 000 | 595 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 18 000 | -116 000 | -313 000 | 30 000 | 1 236 000 | 594 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 318 000 | 3 413 000 | 3 520 000 | 3 615 000 | 3 711 000 | 3 807 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 36 000 | 56 000 | 15 000 | 21 000 | 29 000 | 19 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 355 000 | 3 469 000 | 3 535 000 | 3 636 000 | 3 740 000 | 3 825 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 355 000 | 3 469 000 | 3 535 000 | 3 636 000 | 3 740 000 | 3 825 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 63 000 | 3 000 | 19 000 |
|
|
| Andre fordringer | 147 000 | 323 000 | 333 000 | 355 000 | 198 000 | 77 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 150 000 | 327 000 | 336 000 | 418 000 | 201 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 363 000 | 640 000 | 1 172 000 | 3 264 000 | 2 017 000 | 688 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 513 000 | 967 000 | 1 508 000 | 3 682 000 | 2 217 000 | 784 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 867 000 | 4 436 000 | 5 043 000 | 7 318 000 | 5 957 000 | 4 609 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 238 000 | 1 220 000 | 1 336 000 | 1 649 000 | 1 619 000 | 383 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 238 000 | 1 220 000 | 1 336 000 | 1 649 000 | 1 619 000 | 383 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 338 000 | 1 320 000 | 1 436 000 | 1 749 000 | 1 719 000 | 483 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 147 000 | 1 483 000 | 1 819 000 | 2 155 000 | 2 490 000 | 2 826 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 147 000 | 1 483 000 | 1 819 000 | 2 155 000 | 2 490 000 | 2 826 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 147 000 | 1 483 000 | 1 819 000 | 2 155 000 | 2 490 000 | 2 826 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 108 000 | 186 000 | 338 000 | 208 000 | 250 000 | 114 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 6 000 | 87 000 | 349 000 | 47 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 302 000 | 323 000 | 607 000 | 518 000 | 405 000 | 453 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 971 000 | 1 124 000 | 837 000 | 2 601 000 | 744 000 | 686 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 381 000 | 1 633 000 | 1 788 000 | 3 414 000 | 1 748 000 | 1 300 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 528 000 | 3 116 000 | 3 607 000 | 5 569 000 | 4 238 000 | 4 126 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 867 000 | 4 436 000 | 5 043 000 | 7 318 000 | 5 957 000 | 4 609 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,6% | 0,7% | 2,3% | 8,0% | 32,5% | |||
| Resultat av driften i % | 2,1% | 0,2% | 1,3% | 5,6% | 18,4% | 8,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,2 | 1,7 | 1,4 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,0% | 98,2% | 97,8% | 89,2% | 97,9% | |||
| Overskuddsgrad i % | 2,5% | 0,6% | 1,4% | 5,6% | 18,4% | 8,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,4% | -8,4% | 0,8% | 24,0% | 144,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,4% | -8,4% | 0,4% | 19,0% | 112,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,7 | 1,0 | 1,2 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,6% | 29,8% | 28,5% | 23,9% | 28,9% | 10,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,0% | 23,8% | 13,7% | 18,5% | 18,5% | 5,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 2,1% | 2,0% | 2,6% | 1,7% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,4% | 1,2% | 1,1% | 0,9% | 0,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,4 | 2,5 | 3,2 | 2,5 | 8,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,7% | 36,8% | 35,5% | 46,7% | 29,3% | 28,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,7% | 33,4% | 36,1% | 29,4% | 41,8% | 61,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 000 | 55 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
