Radonspesialisten Trondheim AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 341 000 | 10 639 000 | 8 558 000 | 6 308 000 | 1 258 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 33 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 341 000 | 10 672 000 | 8 561 000 | 6 308 000 | 1 258 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 126 000 | 1 934 000 | 2 034 000 | 2 089 000 | 388 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 474 000 | 5 760 000 | 3 926 000 | 2 920 000 | 611 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 176 000 | 323 000 | 252 000 | 237 000 | 18 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 470 000 | 2 546 000 | 2 083 000 | 1 518 000 | 352 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 246 000 | 10 563 000 | 8 295 000 | 6 764 000 | 1 369 000 |
|
|
| Driftsresultat | 95 000 | 109 000 | 266 000 | -456 000 | -111 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 56 000 | 34 000 | 2 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 56 000 | 44 000 | 2 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -56 000 | -43 000 | -2 000 | -3 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 39 000 | 65 000 | 264 000 | -458 000 | -111 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 39 000 | 65 000 | 264 000 | -458 000 | -111 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 39 000 | 65 000 | 264 000 | -458 000 | -111 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 39 000 | 65 000 | 264 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 531 000 | 708 000 | 363 000 | 517 000 | 632 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 531 000 | 708 000 | 363 000 | 517 000 | 632 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 531 000 | 708 000 | 363 000 | 517 000 | 632 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 556 000 | 543 000 | 383 000 | 563 000 | 929 000 |
|
|
| Sum varelager | 556 000 | 543 000 | 383 000 | 563 000 | 929 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 472 000 | 924 000 | 493 000 | 869 000 | 1 066 000 |
|
|
| Andre fordringer | 83 000 | 62 000 | 2 000 | 112 000 | 90 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 555 000 | 986 000 | 495 000 | 981 000 | 1 156 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 607 000 | 878 000 | 1 698 000 | 837 000 | 965 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 718 000 | 2 407 000 | 2 577 000 | 2 381 000 | 3 049 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 250 000 | 3 115 000 | 2 940 000 | 2 899 000 | 3 682 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 331 000 | 331 000 | 331 000 | 331 000 | 789 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 431 000 | 431 000 | 431 000 | 431 000 | 889 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 369 000 | 330 000 | 264 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 369 000 | 330 000 | 264 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 800 000 | 761 000 | 695 000 | 431 000 | 889 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 479 000 | 579 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 479 000 | 579 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 479 000 | 579 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 576 000 | 211 000 | 255 000 | 1 422 000 | 2 667 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 525 000 | 677 000 | 550 000 | 500 000 | 67 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 200 000 | 0 | 700 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 670 000 | 887 000 | 739 000 | 446 000 | 58 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 971 000 | 1 775 000 | 2 244 000 | 2 468 000 | 2 792 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 450 000 | 2 354 000 | 2 244 000 | 2 468 000 | 2 792 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 250 000 | 3 115 000 | 2 940 000 | 2 899 000 | 3 682 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,0% | 3,6% | 9,1% | -13,8% | |||
| Resultat av driften i % | 1,0% | 1,0% | 3,1% | -7,2% | -8,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 3,5 | 2,9 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 77,2% | 81,8% | 76,2% | 66,9% | 69,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 3,1% | -7,2% | -8,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,0% | 8,9% | 46,9% | -69,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,0% | 8,9% | 46,9% | -69,4% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 1,9 | 2,2 | 2,2 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,4 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,5 | 0,8 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,8 | 3,6 | 5,3 | 3,7 | 0,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 93,0 | 86,2 | 83,7 | 128,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,6% | 24,4% | 23,6% | 14,9% | 24,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,6% | 7,1% | 8,1% | 6,8% | 70,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,1% | 4,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 1,2% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 134,5% | 116,4% | 86,7% | -15,3% | 27,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 3,1 | 3,2 | 5,7 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,6% | 57,0% | 76,3% | 85,1% | 75,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 14,7% | 18,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 252 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
