Rac Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 129 037 000 | 94 142 000 | 97 089 000 | 110 703 000 | 107 390 000 | 69 560 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 464 000 | 401 000 | 1 023 000 | 935 000 | 29 000 | 50 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 129 500 000 | 94 543 000 | 98 112 000 | 111 638 000 | 107 419 000 | 69 610 000 |
|
|
| Varekostnad | 71 884 000 | 53 893 000 | 52 275 000 | 59 613 000 | 63 085 000 | 38 288 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 28 858 000 | 26 157 000 | 27 944 000 | 33 948 000 | 31 619 000 | 25 544 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 670 000 | 1 673 000 | 2 105 000 | 2 362 000 | 3 204 000 | 2 634 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 841 000 | 14 979 000 | 14 509 000 | 15 586 000 | 17 040 000 | 17 947 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 123 253 000 | 96 702 000 | 96 833 000 | 111 509 000 | 114 948 000 | 84 413 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 247 000 | -2 159 000 | 1 279 000 | 129 000 | -7 529 000 | -14 803 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 943 000 | 640 000 | 619 000 | 591 000 | 3 448 000 | 225 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 515 000 | 1 870 000 | 4 900 000 | 2 581 000 | 913 000 | 1 005 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 458 000 | 2 510 000 | 5 519 000 | 3 172 000 | 4 361 000 | 1 230 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 586 000 | 2 915 000 | 5 606 000 | 2 359 000 | 1 937 000 | 1 890 000 |
|
|
| Netto finans | -128 000 | -405 000 | -87 000 | 813 000 | 2 424 000 | -660 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 120 000 | -2 564 000 | 1 192 000 | 942 000 | -5 104 000 | -15 463 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 572 000 | 651 000 | 2 430 000 | 912 000 | -3 214 000 | 218 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 548 000 | -3 215 000 | -1 239 000 | 29 000 | -1 890 000 | -15 681 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 426 000 | -2 994 000 | -1 239 000 | 29 000 | -1 890 000 | -15 681 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 548 000 | -2 994 000 | -1 239 000 | 29 000 | -1 890 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 712 000 | 2 515 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 49 000 | 180 000 | 437 000 | 1 109 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 4 162 000 | 5 495 000 | 5 692 000 | 7 720 000 | 8 118 000 | 4 879 000 |
|
|
| Goodwill | 2 800 000 | 3 684 000 | 4 569 000 | 5 453 000 | 6 337 000 | 7 221 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 7 010 000 | 9 359 000 | 10 698 000 | 14 281 000 | 16 167 000 | 14 615 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 186 000 | 2 392 000 | 1 396 000 | 1 174 000 | 1 151 000 | 1 932 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 186 000 | 2 392 000 | 1 396 000 | 1 174 000 | 1 151 000 | 1 932 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 672 000 | 6 228 000 | 6 330 000 | 7 197 000 | 7 856 000 | 6 407 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 211 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 704 000 | 6 228 000 | 6 330 000 | 7 197 000 | 7 856 000 | 6 619 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 15 900 000 | 17 979 000 | 18 424 000 | 22 652 000 | 25 174 000 | 23 166 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 17 276 000 | 15 323 000 | 15 783 000 | 9 607 000 | 13 793 000 | 12 533 000 |
|
|
| Sum varelager | 17 276 000 | 15 323 000 | 15 783 000 | 9 607 000 | 13 793 000 | 12 533 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 658 000 | 12 504 000 | 13 477 000 | 9 523 000 | 10 462 000 | 8 789 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 962 000 | 3 304 000 | 1 500 000 | 1 522 000 | 1 761 000 | 1 524 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 620 000 | 15 807 000 | 14 977 000 | 11 045 000 | 12 223 000 | 10 313 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 474 000 | 883 000 | 1 047 000 | 3 415 000 | 3 656 000 | 2 637 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 38 370 000 | 32 014 000 | 31 808 000 | 24 068 000 | 29 673 000 | 25 483 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 54 270 000 | 49 993 000 | 50 232 000 | 46 720 000 | 54 847 000 | 48 649 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 25 000 000 | 20 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 494 000 | 15 494 000 | 15 494 000 | 15 494 000 | 15 494 000 | 11 994 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 45 494 000 | 45 494 000 | 45 494 000 | 45 494 000 | 40 494 000 | 31 994 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -19 479 000 | -24 086 000 | -20 756 000 | -19 389 000 | -19 649 000 | -17 656 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -99 000 | -221 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -19 479 000 | -24 086 000 | -20 756 000 | -19 389 000 | -19 649 000 | -17 656 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -99 000 | -221 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 25 916 000 | 21 188 000 | 24 738 000 | 26 105 000 | 20 846 000 | 14 338 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 741 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 741 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 375 000 | 5 407 000 | 5 804 000 | 2 118 000 | 4 178 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 890 000 | 2 062 000 | 874 000 | 519 000 | 9 000 | 3 102 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 040 000 | 2 212 000 | 1 024 000 | 669 000 | 159 000 | 3 843 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 265 000 | 7 469 000 | 6 678 000 | 2 637 000 | 4 187 000 | 602 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 620 000 | 5 666 000 | 8 108 000 | 5 824 000 | 16 165 000 | 16 751 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 109 000 | 0 | 0 | 123 000 | 0 | 34 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 888 000 | 6 931 000 | 5 675 000 | 6 496 000 | 5 454 000 | 3 473 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 322 000 | 8 590 000 | 4 882 000 | 5 384 000 | 8 045 000 | 10 210 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 314 000 | 26 594 000 | 24 469 000 | 19 945 000 | 33 842 000 | 30 468 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 354 000 | 28 806 000 | 25 493 000 | 20 614 000 | 34 001 000 | 34 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 54 270 000 | 49 993 000 | 50 232 000 | 46 720 000 | 54 847 000 | 48 649 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,8% | 0,7% | 14,0% | 6,5% | -6,1% | |||
| Resultat av driften i % | 4,8% | -2,3% | 1,3% | 0,1% | -7,0% | -21,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 44,3% | 42,8% | 46,2% | 46,2% | 41,3% | 45,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,9% | 0,4% | 6,9% | 3,0% | -2,9% | -19,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,0% | -11,2% | 4,7% | 4,0% | -29,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,8% | -13,0% | -4,9% | 0,1% | -10,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 3,6 | 3,5 | 3,3 | 3,4 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 3,5 | 3,3 | 6,2 | 4,6 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 81,6 | 103,9 | 87,4 | 70,7 | 75,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,8% | 42,4% | 49,2% | 55,9% | 38,0% | 29,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,0% | 22,4% | 25,2% | 23,4% | 19,4% | 20,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 13,9% | 13,0% | 24,9% | 30,8% | 213,8% | 8,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 1,2% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 69,8% | 35,4% | 46,5% | 42,9% | -30,2% | -39,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,4 | 1,0 | 0,8 | 1,6 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,5% | 53,2% | 48,7% | 42,7% | 61,7% | 62,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,8% | 4,4% | 2,0% | 1,4% | 0,3% | 7,9% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
