Råd for Vedlikehold Av Brannslokkemateriell
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 963 000 | 3 309 000 | 2 625 000 | 2 170 000 | 1 855 000 | 2 142 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 000 | 2 000 | -2 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 969 000 | 3 312 000 | 2 623 000 | 2 171 000 | 1 855 000 | 2 143 000 |
|
|
| Varekostnad | 580 000 | 571 000 | 315 000 | 396 000 | 197 000 | 255 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 447 000 | 1 000 | 647 000 | 925 000 | 895 000 | 1 489 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 213 000 | 1 682 000 | 1 156 000 | 665 000 | 632 000 | 1 761 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 240 000 | 2 254 000 | 2 118 000 | 1 986 000 | 1 724 000 | 3 505 000 |
|
|
| Driftsresultat | 729 000 | 1 058 000 | 505 000 | 185 000 | 131 000 | -1 362 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 66 000 | 32 000 | 21 000 | 6 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 66 000 | 32 000 | 21 000 | 6 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 66 000 | 30 000 | 21 000 | 6 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 795 000 | 1 088 000 | 526 000 | 191 000 | 132 000 | -1 358 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 795 000 | 1 088 000 | 526 000 | 191 000 | 132 000 | -1 358 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 795 000 | 1 088 000 | 526 000 | 191 000 | 132 000 | -1 358 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 795 000 | 1 088 000 | 526 000 | 191 000 | 132 000 | -1 358 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 30 000 | 50 000 | 87 000 | 0 | 11 000 | 14 000 |
|
|
| Sum varelager | 30 000 | 50 000 | 87 000 | 0 | 11 000 | 14 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 000 | 22 000 | 238 000 | 420 000 | 81 000 | 70 000 |
|
|
| Andre fordringer | 63 000 | 58 000 | 44 000 | 65 000 | 0 | 91 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 89 000 | 80 000 | 282 000 | 485 000 | 81 000 | 161 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 988 000 | 2 879 000 | 1 712 000 | 1 079 000 | 1 084 000 | 1 150 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 108 000 | 3 009 000 | 2 081 000 | 1 564 000 | 1 176 000 | 1 326 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 108 000 | 3 009 000 | 2 081 000 | 1 564 000 | 1 176 000 | 1 326 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 645 000 | 2 850 000 | 1 762 000 | 1 236 000 | 1 046 000 | 914 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 645 000 | 2 850 000 | 1 762 000 | 1 236 000 | 1 046 000 | 914 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 645 000 | 2 850 000 | 1 762 000 | 1 236 000 | 1 046 000 | 914 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 314 000 | 153 000 | 259 000 | 328 000 | 100 000 | 412 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 148 000 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 5 000 | 59 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 462 000 | 158 000 | 318 000 | 328 000 | 130 000 | 412 000 |
|
|
| Sum gjeld | 462 000 | 158 000 | 318 000 | 328 000 | 130 000 | 412 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 108 000 | 3 009 000 | 2 081 000 | 1 564 000 | 1 176 000 | 1 326 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,3% | 42,8% | 28,9% | 13,9% | 10,6% | |||
| Resultat av driften i % | 18,4% | 31,9% | 19,3% | 8,5% | 7,1% | -63,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,4% | 82,7% | 88,0% | 81,8% | 89,4% | 88,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,0% | 32,9% | 20,1% | 8,8% | 7,2% | -63,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,5% | 47,2% | 35,1% | 16,7% | 13,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,5% | 47,2% | 35,1% | 16,7% | 13,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,9 | 3312,0 | 4,1 | 2,3 | 2,1 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,9 | 19,0 | 6,5 | 4,8 | 9,0 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,8 | 18,7 | 6,3 | 4,8 | 9,0 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,6 | 18,2 | 5,4 | 3,3 | 8,3 | 2,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 19,3 | 11,4 | 3,6 | 17,9 | 18,2 | |||
| Lagertid i antall dager | 24,8 | 43,2 | 49,7 | 5,0 | 22,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 88,7% | 94,7% | 84,7% | 79,0% | 88,9% | 68,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 91,8% | 86,1% | 67,2% | 56,9% | 56,4% | 42,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 12150,0% | 5700,0% | 2025,3% | 9509,1% | 6528,6% | |||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,2% | 5,3% | 15,3% | 21,0% | 11,1% | 31,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
