Raa Maling med Mening AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 540 000 | 3 488 000 | 5 663 000 | 4 805 000 | 4 771 000 | 5 207 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 97 000 | 4 000 | 55 000 | 0 | 45 000 | 109 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 637 000 | 3 492 000 | 5 717 000 | 4 805 000 | 4 816 000 | 5 316 000 |
|
|
| Varekostnad | 548 000 | 425 000 | 951 000 | 880 000 | 876 000 | 979 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 834 000 | 2 866 000 | 3 039 000 | 2 652 000 | 2 319 000 | 2 863 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 261 000 | 314 000 | 302 000 | 257 000 | 260 000 | 283 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -29 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 658 000 | 742 000 | 858 000 | 997 000 | 1 052 000 | 1 209 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 272 000 | 4 347 000 | 5 150 000 | 4 786 000 | 4 507 000 | 5 334 000 |
|
|
| Driftsresultat | 365 000 | -855 000 | 567 000 | 19 000 | 309 000 | -18 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 6 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 48 000 | 72 000 | 60 000 | 74 000 | 54 000 | 59 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 48 000 | 72 000 | 60 000 | 74 000 | 54 000 | 59 000 |
|
|
| Netto finans | -41 000 | -66 000 | -58 000 | -73 000 | -53 000 | -58 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 324 000 | -920 000 | 509 000 | -53 000 | 256 000 | -77 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -27 000 | 112 000 | -12 000 | 57 000 | -17 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 324 000 | -893 000 | 397 000 | -42 000 | 199 000 | -60 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 324 000 | -893 000 | 397 000 | -42 000 | 199 000 | -60 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 270 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 324 000 | -893 000 | 397 000 | -42 000 | -71 000 | -60 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 210 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 534 000 | 742 000 | 685 000 | 972 000 | 888 000 | 494 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 534 000 | 742 000 | 685 000 | 972 000 | 888 000 | 704 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 534 000 | 742 000 | 685 000 | 972 000 | 888 000 | 704 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 117 000 | 45 000 | 477 000 | 706 000 | 433 000 | 684 000 |
|
|
| Andre fordringer | 167 000 | 185 000 | 52 000 | 36 000 | 61 000 | 38 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 284 000 | 230 000 | 529 000 | 742 000 | 494 000 | 722 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 547 000 | 188 000 | 1 318 000 | 682 000 | 698 000 | 488 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 831 000 | 418 000 | 1 846 000 | 1 424 000 | 1 192 000 | 1 210 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 366 000 | 1 161 000 | 2 531 000 | 2 395 000 | 2 080 000 | 1 914 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 108 000 | 108 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -153 000 | -476 000 | 417 000 | 20 000 | 61 000 | 132 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -153 000 | -476 000 | 417 000 | 20 000 | 61 000 | 132 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -44 000 | -368 000 | 436 000 | 38 000 | 80 000 | 151 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 2 000 | 5 000 | 17 000 | 14 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 2 000 | 5 000 | 17 000 | 14 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 474 000 | 726 000 | 771 000 | 1 134 000 | 1 072 000 | 1 019 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 474 000 | 726 000 | 773 000 | 1 139 000 | 1 089 000 | 1 033 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 474 000 | 726 000 | 771 000 | 1 134 000 | 1 072 000 | 1 019 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 116 000 | 64 000 | 162 000 | 196 000 | 113 000 | 152 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 116 000 | 0 | 54 000 | -18 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 285 000 | 184 000 | 428 000 | 518 000 | 278 000 | 310 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 270 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 535 000 | 554 000 | 617 000 | 504 000 | 196 000 | 286 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 936 000 | 802 000 | 1 323 000 | 1 218 000 | 911 000 | 730 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 410 000 | 1 528 000 | 2 096 000 | 2 357 000 | 2 000 000 | 1 763 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 366 000 | 1 161 000 | 2 531 000 | 2 395 000 | 2 080 000 | 1 914 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 29,4% | -45,9% | 23,1% | 0,9% | 15,5% | |||
| Resultat av driften i % | 7,9% | -24,5% | 9,9% | 0,4% | 6,4% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 1,9 | 2,3 | 2,1 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,9% | 87,8% | 83,2% | 81,7% | 81,6% | 81,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,0% | -24,3% | 10,0% | 0,4% | 6,4% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -157,3% | -2705,9% | 214,8% | -89,8% | 221,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -157,3% | -2626,5% | 167,5% | -71,2% | 172,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,2 | 1,9 | 1,8 | 2,1 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,5 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,5 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 1,0 | 0,6 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -3,2% | -31,7% | 17,2% | 1,6% | 3,8% | 7,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -0,9% | -10,5% | 7,6% | 0,8% | 1,7% | 2,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,0% | 2,1% | 2,7% | 2,1% | 1,8% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 2,1% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -32,0 | -4,2 | 4,8 | 62,0 | 25,0 | 11,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,5% | 69,1% | 52,3% | 50,9% | 43,8% | 38,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,7% | 62,5% | 30,5% | 47,6% | 52,4% | 54,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 743 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
