Qmatec Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 131 784 000 | 142 814 000 | 154 127 000 | 128 946 000 | 83 977 000 | 79 282 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 382 000 | 777 000 | 1 186 000 | 189 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 132 166 000 | 143 591 000 | 155 313 000 | 129 135 000 | 83 977 000 | 79 282 000 |
|
|
| Varekostnad | 79 647 000 | 92 267 000 | 101 772 000 | 82 824 000 | 53 699 000 | 45 363 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 41 000 | -1 314 000 | -448 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 28 423 000 | 27 455 000 | 24 112 000 | 19 638 000 | 16 545 000 | 17 709 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 558 000 | 514 000 | 630 000 | 1 169 000 | -115 000 | 1 869 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 764 000 | 13 554 000 | 14 552 000 | 12 289 000 | 9 578 000 | 11 805 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 121 392 000 | 133 790 000 | 141 066 000 | 115 961 000 | 78 393 000 | 76 298 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 774 000 | 9 801 000 | 14 247 000 | 13 174 000 | 5 584 000 | 2 984 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 160 000 | 21 000 | 107 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 160 000 | 21 000 | 107 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 423 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 058 000 | 574 000 | 423 000 | 671 000 | 1 135 000 | 1 433 000 |
|
|
| Netto finans | -3 058 000 | -574 000 | -423 000 | -511 000 | -1 114 000 | -1 326 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 716 000 | 9 226 000 | 13 823 000 | 12 664 000 | 4 470 000 | 1 658 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 961 000 | 2 584 000 | 2 805 000 | 1 613 000 | 1 086 000 | 635 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 755 000 | 6 642 000 | 11 018 000 | 11 051 000 | 3 385 000 | 1 023 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 168 000 | 4 676 000 | 9 205 000 | 9 652 000 | 3 385 000 | 1 023 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 168 000 | 4 676 000 | 9 205 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 200 000 | 400 000 | 600 000 | 852 000 | 1 560 000 | 1 761 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 200 000 | 400 000 | 600 000 | 852 000 | 1 560 000 | 1 766 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 100 335 000 | 13 508 000 | 5 594 000 | 5 854 000 | 6 208 000 | 4 799 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 988 000 | 500 000 | 343 000 | 303 000 | 409 000 | 238 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 101 323 000 | 14 008 000 | 5 937 000 | 6 157 000 | 6 618 000 | 5 037 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 251 000 | 6 000 | 11 000 | 22 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 251 000 | 6 000 | 11 000 | 22 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 101 774 000 | 14 414 000 | 6 549 000 | 7 030 000 | 8 200 000 | 6 830 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 37 135 000 | 39 124 000 | 29 312 000 | 22 514 000 | 20 306 000 | 17 764 000 |
|
|
| Sum varelager | 37 135 000 | 39 124 000 | 29 312 000 | 22 514 000 | 20 306 000 | 17 764 000 |
|
|
| Kundefordringer | 18 595 000 | 16 916 000 | 32 606 000 | 25 420 000 | 15 857 000 | 13 008 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 905 000 | 2 167 000 | 926 000 | 2 138 000 | 2 559 000 | 2 238 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 28 500 000 | 19 084 000 | 33 532 000 | 27 558 000 | 18 416 000 | 15 246 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 368 000 | 25 258 000 | 7 887 000 | 833 000 | 1 008 000 | 342 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 73 003 000 | 83 466 000 | 70 731 000 | 50 905 000 | 39 729 000 | 33 352 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 174 777 000 | 97 880 000 | 77 279 000 | 57 936 000 | 47 929 000 | 40 182 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 132 000 | 132 000 | 132 000 | 132 000 | 132 000 | 132 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 907 000 | 21 485 000 | 17 934 000 | 11 018 000 | 2 764 000 | 13 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 32 514 000 | 30 587 000 | 4 267 000 | 3 113 000 | 2 156 000 | 1 687 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 23 907 000 | 21 485 000 | 17 934 000 | 11 018 000 | 2 764 000 | 13 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 32 514 000 | 30 587 000 | 4 267 000 | 3 113 000 | 2 156 000 | 1 687 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 56 553 000 | 52 205 000 | 22 333 000 | 14 264 000 | 5 052 000 | 1 832 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 448 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 107 000 | 0 | 882 000 | 1 019 000 | 941 000 | 277 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 107 000 | 448 000 | 882 000 | 1 019 000 | 941 000 | 277 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 76 888 000 | 2 754 000 | 0 | 4 197 000 | 4 197 000 | 4 504 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 775 000 | 4 017 000 | 5 258 000 | 6 777 000 | 9 046 000 | 9 707 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 882 000 | 4 465 000 | 6 140 000 | 7 796 000 | 9 987 000 | 9 984 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 79 495 000 | 6 552 000 | 4 988 000 | 10 652 000 | 12 870 000 | 13 787 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 914 000 | 19 543 000 | 22 826 000 | 14 111 000 | 18 205 000 | 14 665 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 302 000 | 2 307 000 | 2 941 000 | 1 535 000 | 421 000 | 716 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 542 000 | 4 032 000 | 1 758 000 | 1 528 000 | 1 456 000 | 2 322 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 696 000 | 12 574 000 | 21 280 000 | 14 505 000 | 8 610 000 | 6 158 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 115 342 000 | 41 210 000 | 48 805 000 | 35 876 000 | 32 889 000 | 28 365 000 |
|
|
| Sum gjeld | 118 224 000 | 45 675 000 | 54 945 000 | 43 672 000 | 42 876 000 | 38 349 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 174 777 000 | 97 880 000 | 77 279 000 | 57 936 000 | 47 929 000 | 40 182 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,9% | 11,2% | 21,1% | 25,2% | 12,7% | |||
| Resultat av driften i % | 8,2% | 6,8% | 9,2% | 10,2% | 6,6% | 3,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,6 | 2,3 | 2,4 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 39,6% | 35,4% | 34,0% | 35,8% | 36,1% | 42,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,2% | 6,8% | 9,2% | 10,3% | 6,7% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,2% | 24,8% | 75,5% | 131,1% | 129,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,8% | 12,5% | 50,3% | 99,9% | 98,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,6 | 5,2 | 6,4 | 6,6 | 5,1 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 2,0 | 1,4 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 2,4 | 3,5 | 3,7 | 2,6 | 2,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 172,3 | 133,5 | 91,7 | 93,1 | 127,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,4% | 53,3% | 28,9% | 24,6% | 10,5% | 4,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 42,8% | 36,4% | 14,4% | 11,0% | 6,0% | 2,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 41,0% | 10,2% | 9,0% | 5,6% | 4,3% | 3,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,7% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -114,0% | 108,0% | 74,8% | 66,8% | 33,7% | 28,1% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 0,9 | 2,5 | 3,1 | 8,5 | 20,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,0% | 42,1% | 63,2% | 61,9% | 68,6% | 70,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,6% | 4,6% | 7,9% | 13,5% | 20,8% | 24,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
