Prosafe Offshore Pte Limited NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 490 000 | 4 004 000 | 806 707 000 | 661 329 000 | 14 027 000 | 953 618 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 17 529 000 | 282 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 490 000 | 21 532 000 | 806 989 000 | 661 329 000 | 14 027 000 | 953 618 000 |
|
|
| Varekostnad | 52 890 000 | 56 479 000 | 635 976 000 | 554 173 000 | 80 494 000 | 926 301 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 486 000 | 16 735 000 | 21 170 000 | 25 101 000 | 35 427 000 | 158 959 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 591 743 000 | 927 956 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 144 000 | 1 379 000 | 6 802 000 | -4 930 000 | 4 245 000 | 1 848 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 69 519 000 | 74 594 000 | 663 950 000 | 574 343 000 | 711 909 000 | 2 015 066 000 |
|
|
| Driftsresultat | -48 029 000 | -53 062 000 | 143 039 000 | 86 986 000 | -697 882 000 | -1 061 448 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 64 019 000 | 52 801 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 897 000 | 2 003 000 | 638 000 | 0 | 150 000 | 1 091 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 897 000 | 2 003 000 | 638 000 | 0 | 64 169 000 | 53 893 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 36 000 | 33 000 | 49 000 | 326 000 | 47 000 | 52 000 |
|
|
| Netto finans | 1 861 000 | 1 970 000 | 589 000 | -326 000 | 64 122 000 | 53 841 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -46 168 000 | -51 092 000 | 143 629 000 | 86 659 000 | -633 760 000 | -1 007 607 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 75 000 | -94 361 000 | 4 011 000 | 2 920 000 | 254 000 | 29 225 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -46 244 000 | 43 269 000 | 139 617 000 | 83 738 000 | -634 014 000 | -1 036 833 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -46 244 000 | 43 269 000 | 139 617 000 | 83 738 000 | -634 014 000 | -1 036 833 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -634 014 000 | -1 036 833 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 108 088 000 | 90 431 000 | 88 118 000 | 88 652 000 | 106 836 000 | 681 829 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 108 088 000 | 90 431 000 | 88 118 000 | 88 652 000 | 106 836 000 | 681 829 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 108 088 000 | 90 431 000 | 88 118 000 | 88 652 000 | 106 836 000 | 681 917 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 411 000 | 2 031 000 | 17 357 000 | 0 | 5 112 000 | 5 984 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 411 000 | 2 031 000 | 17 357 000 | 0 | 5 112 000 | 5 984 000 |
|
|
| Kundefordringer | 12 313 000 | 16 452 000 | 136 501 000 | 7 593 000 | 1 073 000 | 26 286 000 |
|
|
| Andre fordringer | 842 000 | 1 128 000 | 1 937 000 | 1 133 000 | 875 000 | 616 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 155 000 | 17 580 000 | 138 439 000 | 8 719 000 | 1 948 000 | 26 902 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 54 121 000 | 82 112 000 | 108 532 000 | 110 085 000 | 91 085 000 | 81 983 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 71 689 000 | 101 724 000 | 264 328 000 | 118 804 000 | 98 156 000 | 114 870 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 179 777 000 | 192 155 000 | 352 448 000 | 207 457 000 | 204 983 000 | 796 787 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 941 949 000 | 6 824 403 000 | 6 210 824 000 | 5 549 694 000 | 6 082 158 000 | 5 685 319 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 12 567 000 | 13 773 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 941 949 000 | 6 824 403 000 | 6 210 824 000 | 5 562 253 000 | 6 095 922 000 | 5 685 319 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 15 718 000 | 15 452 000 | 14 062 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | -6 832 226 000 | -6 671 077 000 | -6 067 401 000 | -5 460 389 000 | -6 076 057 000 | -5 086 969 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -6 816 508 000 | -6 655 625 000 | -6 053 338 000 | -5 460 389 000 | -6 076 057 000 | -5 086 969 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 125 440 000 | 168 778 000 | 157 486 000 | 101 873 000 | 19 874 000 | 598 349 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 42 239 000 | 10 421 000 | 38 387 000 | 18 211 000 | 96 376 000 | 87 474 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 86 369 000 | 97 507 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 097 000 | 12 955 000 | 156 574 000 | 87 372 000 | 2 363 000 | 13 455 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 54 336 000 | 23 377 000 | 194 961 000 | 105 584 000 | 185 109 000 | 198 437 000 |
|
|
| Sum gjeld | 54 336 000 | 23 377 000 | 194 961 000 | 105 584 000 | 185 109 000 | 198 437 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 179 777 000 | 192 155 000 | 352 448 000 | 207 457 000 | 204 983 000 | 796 787 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -24,8% | -18,8% | 51,3% | 42,2% | -126,5% | |||
| Resultat av driften i % | -223,5% | -246,4% | 17,7% | 13,2% | -4975,3% | -111,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 2,9 | 3,2 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -146,1% | -1310,6% | 21,2% | 16,2% | -473,9% | 2,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -214,7% | -237,1% | 17,8% | 13,2% | -4517,8% | -105,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -31,4% | -31,3% | 110,8% | 142,4% | -205,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -31,4% | 26,5% | 107,7% | 137,6% | -205,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 4,4 | 1,4 | 1,1 | 0,5 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 4,3 | 1,3 | 1,1 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 3,5 | 0,6 | 1,0 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 12,0 | 27,8 | 36,6 | 15,7 | 154,8 | |||
| Lagertid i antall dager | 21,9 | 61,8 | 4,9 | 1,7 | 24,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,8% | 87,8% | 44,7% | 49,1% | 9,7% | 75,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 583,7% | 783,8% | 19,5% | 15,4% | 141,7% | 62,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,5% | 0,6% | 0,9% | 5,4% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 393,4% | 3857,6% | 399,7% | -1701,1% | -1396,5% | |||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,1 | 1,2 | 1,0 | 9,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,2% | 12,2% | 55,3% | 50,9% | 90,3% | 24,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
