Prestegården Kragerø AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 553 000 | 551 000 | 84 000 | 0 | 1 000 | 399 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 485 000 | 711 000 | 5 274 000 | 1 600 000 | 1 312 000 | 201 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 038 000 | 1 262 000 | 5 358 000 | 1 600 000 | 1 313 000 | 600 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 273 000 | 228 000 | 49 000 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 212 000 | 489 000 | 14 405 000 | 1 582 000 | 1 134 000 | 81 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 485 000 | 717 000 | 14 454 000 | 1 582 000 | 1 135 000 | 85 000 |
|
|
| Driftsresultat | 553 000 | 545 000 | -9 096 000 | 18 000 | 178 000 | 515 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 40 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 3 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 3 000 | 4 000 | 0 | 73 000 | 40 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 576 000 | 726 000 | 130 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 576 000 | 726 000 | 130 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -576 000 | -723 000 | -126 000 | 0 | 73 000 | 40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -23 000 | -177 000 | -9 221 000 | 18 000 | 251 000 | 556 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 000 | 126 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -23 000 | -177 000 | -9 221 000 | 18 000 | 172 000 | 430 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -23 000 | -177 000 | -9 221 000 | 18 000 | 172 000 | 430 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 265 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -23 000 | -177 000 | -9 221 000 | 18 000 | 172 000 | 165 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 156 000 | 13 429 000 | 4 801 000 | 0 | 0 | 170 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 156 000 | 13 429 000 | 4 801 000 | 0 | 0 | 170 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 699 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 699 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 156 000 | 13 429 000 | 4 801 000 | 0 | 0 | 1 869 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 155 000 | 56 000 | 15 000 | 0 | 0 | 110 000 |
|
|
| Andre fordringer | -1 510 000 | -1 506 000 | 500 000 | 310 000 | 681 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | -1 184 000 | -784 000 | 166 000 | 1 426 000 | 1 057 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | -2 540 000 | -2 234 000 | 681 000 | 1 735 000 | 1 738 000 | 110 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 34 000 | 25 000 | 884 000 | 938 000 | 487 000 | 176 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | -2 506 000 | -2 209 000 | 1 565 000 | 2 673 000 | 2 225 000 | 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 650 000 | 11 220 000 | 6 366 000 | 2 673 000 | 2 225 000 | 2 155 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 372 000 | 372 000 | 372 000 | 372 000 | 372 000 | 372 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 572 000 | 572 000 | 572 000 | 572 000 | 572 000 | 572 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 639 000 | 662 000 | -7 942 000 | 1 279 000 | 1 262 000 | 1 090 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 639 000 | 662 000 | -7 942 000 | 1 279 000 | 1 262 000 | 1 090 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 210 000 | 1 234 000 | -7 370 000 | 1 851 000 | 1 834 000 | 1 661 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 380 000 | 9 580 000 | 7 800 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 380 000 | 9 580 000 | 7 800 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 380 000 | 9 580 000 | 7 800 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 40 000 | 2 000 | 6 874 000 | 318 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 87 000 | 51 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 18 000 | 410 000 | -961 000 | 0 | 0 | 91 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | -6 000 | 23 000 | 504 000 | 303 000 | 343 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 000 | 406 000 | 5 936 000 | 822 000 | 391 000 | 485 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 439 000 | 9 986 000 | 13 736 000 | 822 000 | 391 000 | 493 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 650 000 | 11 220 000 | 6 366 000 | 2 673 000 | 2 225 000 | 2 155 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 6,2% | -201,2% | 0,7% | 11,5% | |||
| Resultat av driften i % | 53,3% | 43,2% | -169,8% | 1,1% | 13,6% | 85,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 1,2 | 0,7 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 53,3% | 43,4% | -169,7% | 1,1% | 19,1% | 92,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,9% | 5,8% | 334,2% | 1,0% | 14,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,9% | 5,8% | 334,2% | 1,0% | 9,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1313,0 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | -42,5 | -5,4 | 0,3 | 3,3 | 5,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | -42,5 | -5,4 | 0,3 | 3,3 | 5,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,1 | 0,1 | 1,1 | 1,2 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,4% | 11,0% | -115,8% | 69,2% | 82,4% | 77,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 116,6% | 97,8% | -137,6% | 115,7% | 139,7% | 276,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,8% | 0,0% | 0,0% | 61,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 11,2% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,8 | 8,1 | -1,9 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 3,6% | 93,2% | 30,8% | 17,6% | 22,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,1% | 85,4% | 122,5% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
