Porsmyrveien 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 290 000 | 2 841 000 | 2 643 000 | 650 000 | 179 000 | 1 048 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 290 000 | 2 841 000 | 2 643 000 | 650 000 | 179 000 | 1 048 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 885 000 | 712 000 | 706 000 | 355 000 | 179 000 | 131 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 166 000 | 155 000 | 134 000 | 138 000 | 314 000 | 1 194 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 051 000 | 871 000 | 840 000 | 493 000 | 493 000 | 1 325 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 239 000 | 1 970 000 | 1 803 000 | 157 000 | -314 000 | -277 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 86 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 86 000 | 14 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 141 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 887 000 | 669 000 | 448 000 | 179 000 | 70 000 | 151 000 |
|
|
| Netto finans | -886 000 | -583 000 | -434 000 | -179 000 | -69 000 | -149 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 352 000 | 1 386 000 | 1 369 000 | -21 000 | -382 000 | -426 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 297 000 | 306 000 | 301 000 | -5 000 | -84 000 | -94 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 055 000 | 1 080 000 | 1 068 000 | -17 000 | -298 000 | -332 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 055 000 | 1 080 000 | 1 068 000 | -17 000 | -298 000 | -332 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 055 000 | 1 080 000 | 1 068 000 | -17 000 | -298 000 | -332 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 354 000 | 17 324 000 | 16 282 000 | 16 757 000 | 3 794 000 | 3 973 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 23 354 000 | 17 324 000 | 16 282 000 | 16 757 000 | 3 794 000 | 3 973 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 354 000 | 17 324 000 | 16 282 000 | 16 757 000 | 3 794 000 | 3 973 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 451 000 | 2 677 000 | 1 126 000 | 864 000 | 185 000 | 261 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 451 000 | 2 677 000 | 1 126 000 | 877 000 | 185 000 | 261 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 664 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 451 000 | 2 677 000 | 1 126 000 | 877 000 | 185 000 | 924 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 804 000 | 20 001 000 | 17 408 000 | 17 633 000 | 3 979 000 | 4 897 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 628 000 | 494 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 042 000 | 2 988 000 | 1 908 000 | 840 000 | 856 000 | 1 154 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 042 000 | 2 988 000 | 1 908 000 | 840 000 | 856 000 | 1 154 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 897 000 | 3 843 000 | 2 763 000 | 1 695 000 | 1 484 000 | 1 648 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 200 000 | 217 000 | 204 000 | 229 000 | 170 000 | 216 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 200 000 | 217 000 | 204 000 | 229 000 | 170 000 | 216 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 18 010 000 | 14 010 000 | 14 010 000 | 14 010 000 | 2 010 000 | 2 010 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 010 000 | 14 010 000 | 14 010 000 | 14 010 000 | 2 010 000 | 2 010 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 210 000 | 14 227 000 | 14 214 000 | 14 239 000 | 2 180 000 | 2 226 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 23 000 | 1 636 000 | 0 | 1 429 000 | 9 000 | 30 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 314 000 | 293 000 | 326 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 127 000 | 0 | 103 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 233 000 | 2 000 | 2 000 | 271 000 | 306 000 | 992 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 697 000 | 1 931 000 | 431 000 | 1 700 000 | 315 000 | 1 023 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 907 000 | 16 158 000 | 14 645 000 | 15 939 000 | 2 495 000 | 3 249 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 804 000 | 20 001 000 | 17 408 000 | 17 633 000 | 3 979 000 | 4 897 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,2% | 11,0% | 10,4% | 1,5% | -7,0% | |||
| Resultat av driften i % | 68,1% | 69,3% | 68,2% | 24,2% | -175,4% | -26,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 68,1% | 72,4% | 68,7% | 24,2% | -174,9% | -26,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,9% | 42,0% | 61,4% | -1,3% | -24,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,1% | 32,7% | 47,9% | -1,1% | -19,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 1,4 | 2,6 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 1,4 | 2,6 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,6% | 19,2% | 15,9% | 9,6% | 37,3% | 33,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 148,8% | 135,3% | 104,5% | 260,8% | 829,1% | 157,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,9 | 4,2 | 5,3 | 9,4 | 1,7 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,9% | 9,7% | 2,5% | 9,6% | 7,9% | 20,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 76,5% | 71,1% | 81,7% | 80,8% | 54,8% | 45,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
