Pkr Holdings AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 113 093 000 | 108 494 000 | 107 998 000 | 92 664 000 | 95 653 000 | 108 384 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 579 000 | 3 265 000 | 5 528 000 | 4 223 000 | 4 048 000 | 77 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 116 672 000 | 111 759 000 | 113 526 000 | 96 887 000 | 99 701 000 | 108 461 000 |
|
|
| Varekostnad | 66 535 000 | 67 832 000 | 65 949 000 | 55 385 000 | 57 077 000 | 65 404 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 85 000 | 149 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 23 975 000 | 20 881 000 | 21 861 000 | 20 907 000 | 19 798 000 | 21 721 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 742 000 | 3 371 000 | 3 343 000 | 3 020 000 | 2 705 000 | 3 012 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 13 048 000 | 10 822 000 | 13 848 000 | 10 386 000 | 9 704 000 | 10 639 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 107 385 000 | 103 055 000 | 105 001 000 | 89 698 000 | 89 284 000 | 100 776 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 287 000 | 8 704 000 | 8 525 000 | 7 189 000 | 10 417 000 | 7 685 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | -305 000 | -259 000 | -515 000 | -911 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 177 000 | 121 000 | 0 | 117 000 | 95 000 | 83 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 284 000 | 120 000 | 178 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 461 000 | 947 000 | -127 000 | 127 000 | -420 000 | -828 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 304 000 | 1 233 000 | 0 | 577 000 | 832 000 | 1 507 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 399 000 | 1 233 000 | 1 217 000 | 577 000 | 832 000 | 1 507 000 |
|
|
| Netto finans | 62 000 | -286 000 | -1 344 000 | -450 000 | -1 252 000 | -2 335 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 349 000 | 8 417 000 | 7 181 000 | 6 738 000 | 9 166 000 | 5 350 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 984 000 | 3 185 000 | 2 086 000 | 1 550 000 | 2 242 000 | 1 404 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 365 000 | 5 232 000 | 5 096 000 | 5 189 000 | 6 924 000 | 3 946 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 365 000 | 5 232 000 | 5 096 000 | 5 189 000 | 6 924 000 | 3 946 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 365 000 | 5 232 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 4 537 000 | 5 104 000 | 0 | 570 000 | 450 000 | 800 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 537 000 | 5 104 000 | 0 | 570 000 | 450 000 | 800 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 36 490 000 | 37 598 000 | 36 211 000 | 37 912 000 | 35 486 000 | 41 536 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 873 000 | 5 035 000 | 5 981 000 | 5 167 000 | 5 153 000 | 3 251 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 43 363 000 | 42 634 000 | 42 192 000 | 43 079 000 | 40 638 000 | 44 787 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 541 000 | 741 000 | 741 000 | 1 046 000 | 455 000 | 439 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 10 000 | 46 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 541 000 | 744 000 | 744 000 | 1 049 000 | 465 000 | 486 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 441 000 | 48 483 000 | 42 936 000 | 44 698 000 | 41 553 000 | 46 072 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 428 000 | 1 343 000 | 1 650 000 | 2 132 000 | 1 039 000 | 1 087 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 428 000 | 1 343 000 | 1 650 000 | 2 132 000 | 1 039 000 | 1 087 000 |
|
|
| Kundefordringer | 9 440 000 | 6 929 000 | 11 873 000 | 7 044 000 | 8 252 000 | 15 245 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 466 000 | 3 100 000 | 2 108 000 | 1 028 000 | 2 298 000 | 3 274 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 906 000 | 10 029 000 | 13 980 000 | 8 071 000 | 10 550 000 | 18 519 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 7 678 000 | 6 265 000 | 0 | 3 095 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 4 163 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 7 678 000 | 6 265 000 | 4 163 000 | 3 095 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 475 000 | 3 281 000 | 4 974 000 | 13 255 000 | 28 666 000 | 24 111 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 487 000 | 20 919 000 | 24 768 000 | 26 554 000 | 40 255 000 | 43 717 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 74 928 000 | 69 401 000 | 67 704 000 | 71 252 000 | 81 808 000 | 89 789 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 43 152 000 | 35 787 000 | 30 554 000 | 26 459 000 | 36 270 000 | 29 346 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 43 152 000 | 35 787 000 | 30 554 000 | 26 459 000 | 36 270 000 | 29 346 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 43 412 000 | 36 047 000 | 30 814 000 | 26 709 000 | 36 520 000 | 29 596 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 1 220 000 | 1 278 000 | 76 000 | 65 000 | 74 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 220 000 | 1 278 000 | 76 000 | 65 000 | 74 000 | 7 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 051 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 17 205 000 | 18 333 000 | 20 731 000 | 22 034 000 | 23 337 000 | 41 799 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 425 000 | 19 611 000 | 20 807 000 | 22 099 000 | 23 411 000 | 41 806 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 205 000 | 18 333 000 | 19 462 000 | 20 590 000 | 30 769 000 | 41 799 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 600 000 | 6 614 000 | 5 464 000 | 4 374 000 | 5 483 000 | 5 991 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 042 000 | 1 983 000 | 2 075 000 | 1 618 000 | 2 187 000 | 1 422 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 619 000 | 2 326 000 | 3 438 000 | 3 833 000 | 2 995 000 | 4 560 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 830 000 | 2 820 000 | 5 106 000 | 12 619 000 | 2 161 000 | 6 414 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 091 000 | 13 743 000 | 16 083 000 | 22 444 000 | 21 877 000 | 18 387 000 |
|
|
| Sum gjeld | 31 516 000 | 33 354 000 | 36 890 000 | 44 543 000 | 45 288 000 | 60 193 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 74 928 000 | 69 401 000 | 67 704 000 | 71 252 000 | 81 808 000 | 89 789 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,9% | 14,1% | 12,1% | 9,6% | 11,7% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | 7,8% | 7,5% | 7,4% | 10,4% | 7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 1,3 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,2% | 37,5% | 38,9% | 40,2% | 40,3% | 39,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,2% | 8,6% | 7,4% | 7,6% | 10,0% | 6,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,5% | 25,2% | 25,0% | 21,3% | 27,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,5% | 15,7% | 17,7% | 16,4% | 20,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 5,4 | 5,2 | 4,6 | 5,0 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,5 | 1,5 | 1,2 | 1,8 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,4 | 1,4 | 1,1 | 1,8 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 46,6 | 50,5 | 40,0 | 26,0 | 54,9 | 60,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,5 | 7,9 | 10,3 | 10,3 | 6,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,9% | 51,9% | 45,5% | 37,5% | 44,6% | 33,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 37,2% | 32,3% | 27,1% | 27,6% | 36,6% | 27,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 1,8% | 2,0% | 1,9% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 798,0% | 534,3% | 526,4% | 192,8% | 1768,8% | 2330,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | 1,2 | 1,7 | 1,2 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,5% | 19,8% | 23,8% | 31,5% | 26,7% | 20,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,6% | 28,3% | 30,7% | 31,0% | 28,6% | 46,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 660 000 | 1 573 000 | 0 | 536 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
