Peter Løvaas Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 133 860 000 | 124 583 000 | 117 030 000 | 93 660 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 10 083 000 | 7 893 000 | 7 136 000 | 5 950 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 143 943 000 | 132 476 000 | 124 166 000 | 99 610 000 |
|
|
| Varekostnad | 24 959 000 | 20 048 000 | 25 074 000 | 21 262 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 43 487 000 | 41 174 000 | 36 305 000 | 32 265 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 935 000 | 13 233 000 | 12 964 000 | 12 432 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 46 761 000 | 44 357 000 | 42 300 000 | 30 434 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 131 142 000 | 118 812 000 | 116 643 000 | 96 393 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 801 000 | 13 664 000 | 7 523 000 | 3 217 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 281 000 | 304 000 | 138 000 | 25 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 928 000 | 698 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 281 000 | 1 232 000 | 836 000 | 1 587 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 157 000 | 590 000 | 506 000 | 598 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 878 000 | 596 000 | 507 000 | 599 000 |
|
|
| Netto finans | -3 597 000 | 636 000 | 329 000 | 988 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 204 000 | 14 301 000 | 7 852 000 | 4 205 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 674 000 | 2 987 000 | 1 630 000 | 599 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 530 000 | 11 314 000 | 6 222 000 | 3 606 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 530 000 | 11 175 000 | 6 190 000 | 3 639 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 530 000 | 11 314 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 6 000 | 45 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 605 000 | 1 061 000 | 521 000 | 236 000 |
|
|
| Goodwill | 336 000 | 524 000 | 712 000 | 900 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 942 000 | 1 585 000 | 1 238 000 | 1 180 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 389 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 26 062 000 | 17 196 000 | 12 900 000 | 20 625 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 22 561 000 | 12 840 000 | 11 819 000 | 10 135 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 48 622 000 | 30 424 000 | 24 719 000 | 30 760 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 367 000 | 5 067 000 | 4 138 000 | 3 441 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 487 000 | 890 000 | 1 482 000 | 2 166 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 854 000 | 5 957 000 | 5 620 000 | 5 607 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 53 418 000 | 37 967 000 | 31 578 000 | 37 547 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 818 000 | 710 000 | 386 000 | 128 000 |
|
|
| Sum varelager | 818 000 | 710 000 | 386 000 | 128 000 |
|
|
| Kundefordringer | 17 206 000 | 19 525 000 | 15 049 000 | 13 647 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 065 000 | 2 038 000 | 1 970 000 | 3 022 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 271 000 | 21 563 000 | 17 019 000 | 16 669 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 086 000 | 8 990 000 | 10 196 000 | 4 210 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 31 175 000 | 31 263 000 | 27 601 000 | 21 007 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 84 593 000 | 69 229 000 | 59 179 000 | 58 554 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 489 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 44 004 000 | 37 039 000 | 25 864 000 | 19 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 904 000 | 764 000 | 733 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 44 493 000 | 37 039 000 | 25 864 000 | 19 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 904 000 | 764 000 | 733 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 46 593 000 | 40 042 000 | 28 728 000 | 22 506 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 94 000 | 0 | 0 | 239 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 94 000 | 0 | 0 | 239 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 537 000 | 8 340 000 | 10 507 000 | 18 371 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 631 000 | 8 340 000 | 10 507 000 | 18 610 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 537 000 | 8 340 000 | 10 507 000 | 18 371 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 935 000 | 6 782 000 | 6 032 000 | 7 142 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 125 000 | 3 527 000 | 2 154 000 | 1 354 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 373 000 | 4 121 000 | 6 379 000 | 4 146 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 936 000 | 6 417 000 | 5 379 000 | 4 796 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 369 000 | 20 847 000 | 19 944 000 | 17 438 000 |
|
|
| Sum gjeld | 38 000 000 | 29 187 000 | 30 451 000 | 36 048 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 84 593 000 | 69 229 000 | 59 179 000 | 58 554 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,0% | 23,2% | 14,2% | |||
| Resultat av driften i % | 8,9% | 10,3% | 6,1% | 3,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,1 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 81,4% | 83,9% | 78,6% | 77,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,1% | 11,2% | 6,7% | 4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,2% | 41,6% | 30,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,1% | 32,5% | 24,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,2 | 3,4 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 30,5 | 28,2 | 65,0 | 166,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,0 | 9,8 | 3,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,1% | 57,8% | 48,5% | 38,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,4% | 30,2% | 23,1% | 22,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 3,5% | 2,9% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1198,8% | 1466,9% | 1983,7% | 2788,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 1,1 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,3% | 30,1% | 33,7% | 29,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,7% | 12,0% | 17,8% | 31,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
