Persaunet Omsorgsboliger Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 784 000 | 4 406 000 | 4 138 000 | 3 944 000 | 3 902 000 | 3 894 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 784 000 | 4 406 000 | 4 138 000 | 3 944 000 | 3 902 000 | 3 894 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 33 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 936 000 | 3 145 000 | 2 723 000 | 2 896 000 | 2 802 000 | 2 658 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 993 000 | 3 202 000 | 2 780 000 | 2 975 000 | 2 881 000 | 2 737 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 791 000 | 1 204 000 | 1 358 000 | 969 000 | 1 021 000 | 1 157 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 71 000 | 65 000 | 31 000 | 0 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 71 000 | 65 000 | 31 000 | 0 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 102 000 | 927 000 | 548 000 | 376 000 | 451 000 | 521 000 |
|
|
| Netto finans | -1 031 000 | -862 000 | -517 000 | -376 000 | -446 000 | -507 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 760 000 | 342 000 | 841 000 | 593 000 | 575 000 | 650 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 760 000 | 342 000 | 841 000 | 593 000 | 575 000 | 650 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 760 000 | 342 000 | 841 000 | 593 000 | 575 000 | 650 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 760 000 | 342 000 | 841 000 | 593 000 | 575 000 | 650 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 66 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 104 000 | 110 137 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 071 000 | 110 104 000 | 110 137 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 250 000 | 204 000 | 178 000 | 177 000 | 64 000 | 59 000 |
|
|
| Andre fordringer | 202 000 | 205 000 | 137 000 | 108 000 | 135 000 | 96 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 451 000 | 409 000 | 315 000 | 285 000 | 199 000 | 155 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 084 000 | 1 911 000 | 1 998 000 | 1 678 000 | 1 562 000 | 1 574 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 535 000 | 2 320 000 | 2 313 000 | 1 963 000 | 1 761 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 112 606 000 | 112 392 000 | 112 384 000 | 112 034 000 | 111 865 000 | 111 866 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 402 000 | 5 642 000 | 5 300 000 | 4 459 000 | 3 866 000 | 3 291 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 402 000 | 5 642 000 | 5 300 000 | 4 459 000 | 3 866 000 | 3 291 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 402 000 | 5 642 000 | 5 300 000 | 4 459 000 | 3 866 000 | 3 291 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 105 876 000 | 106 261 000 | 106 671 000 | 107 196 000 | 107 794 000 | 108 366 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 105 876 000 | 106 261 000 | 106 671 000 | 107 196 000 | 107 794 000 | 108 366 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 876 000 | 18 261 000 | 18 671 000 | 19 196 000 | 19 794 000 | 20 366 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 260 000 | 361 000 | 219 000 | 191 000 | 127 000 | 97 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 68 000 | 127 000 | 194 000 | 189 000 | 78 000 | 112 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 328 000 | 488 000 | 413 000 | 380 000 | 205 000 | 209 000 |
|
|
| Sum gjeld | 106 204 000 | 106 749 000 | 107 084 000 | 107 576 000 | 107 999 000 | 108 575 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 112 606 000 | 112 392 000 | 112 384 000 | 112 034 000 | 111 865 000 | 111 866 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,7% | 1,1% | 1,2% | 0,9% | 0,9% | |||
| Resultat av driften i % | 37,4% | 27,3% | 32,8% | 24,6% | 26,2% | 29,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 38,9% | 28,8% | 33,6% | 24,6% | 26,3% | 30,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,6% | 6,3% | 17,2% | 14,2% | 16,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,6% | 6,3% | 17,2% | 14,2% | 16,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 83,9 | 77,3 | 72,6 | 85,7 | 84,8 | 84,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,7 | 4,8 | 5,6 | 5,2 | 8,6 | 8,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,7 | 4,8 | 5,6 | 5,2 | 8,6 | 8,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,4 | 3,9 | 4,8 | 4,4 | 7,6 | 7,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,7% | 5,0% | 4,7% | 4,0% | 3,5% | 2,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 133,8% | 128,1% | 128,1% | 113,1% | 99,1% | 84,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 16,6 | 18,9 | 20,2 | 24,1 | 27,9 | 33,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 94,0% | 94,5% | 94,9% | 95,7% | 96,4% | 96,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
