Per A Øren Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 134 920 000 | 131 566 000 | 137 855 000 | 148 295 000 | 136 110 000 | 139 115 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 904 000 | 3 263 000 | 3 257 000 | 3 911 000 | 626 000 | 1 585 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 136 824 000 | 134 829 000 | 141 113 000 | 152 206 000 | 136 735 000 | 140 701 000 |
|
|
| Varekostnad | 36 829 000 | 39 949 000 | 40 958 000 | 48 656 000 | 45 193 000 | 45 272 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 40 995 000 | 39 493 000 | 37 544 000 | 40 072 000 | 41 439 000 | 42 655 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 705 000 | 19 543 000 | 18 124 000 | 14 834 000 | 11 397 000 | 9 326 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 33 526 000 | 32 352 000 | 34 113 000 | 33 567 000 | 30 425 000 | 34 245 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 132 055 000 | 131 337 000 | 130 739 000 | 137 129 000 | 128 454 000 | 131 498 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 769 000 | 3 492 000 | 10 374 000 | 15 077 000 | 8 281 000 | 9 203 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 462 000 | 269 000 | 712 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 26 000 | 18 000 | 18 000 | 31 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 62 000 | -44 000 | 292 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 522 000 | 295 000 | 730 000 | 80 000 | -13 000 | 305 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 840 000 | 3 369 000 | 2 095 000 | 1 437 000 | 1 551 000 | 1 433 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 840 000 | 3 373 000 | 2 096 000 | 1 437 000 | 1 551 000 | 1 433 000 |
|
|
| Netto finans | -3 318 000 | -3 078 000 | -1 366 000 | -1 357 000 | -1 564 000 | -1 128 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 450 000 | 414 000 | 9 009 000 | 13 721 000 | 6 717 000 | 8 075 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 227 000 | 46 000 | 1 842 000 | 3 022 000 | 1 501 000 | 1 733 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 223 000 | 368 000 | 7 167 000 | 10 699 000 | 5 215 000 | 6 342 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 223 000 | 368 000 | 7 167 000 | 10 699 000 | 5 215 000 | 6 342 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 223 000 | 368 000 | 7 167 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 433 000 | 13 168 000 | 12 107 000 | 8 231 000 | 8 600 000 | 9 010 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 59 012 000 | 55 670 000 | 60 625 000 | 65 902 000 | 48 203 000 | 41 484 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 71 445 000 | 68 838 000 | 72 732 000 | 74 134 000 | 56 802 000 | 50 494 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 888 000 | 2 077 000 | 1 808 000 | 1 296 000 | 2 034 000 | 2 077 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 138 000 | 2 327 000 | 1 958 000 | 1 446 000 | 2 184 000 | 2 227 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 73 583 000 | 71 165 000 | 74 690 000 | 75 579 000 | 58 986 000 | 52 721 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 074 000 | 1 598 000 | 309 000 | 579 000 | 374 000 | 405 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 074 000 | 1 598 000 | 309 000 | 579 000 | 374 000 | 405 000 |
|
|
| Kundefordringer | 25 250 000 | 30 034 000 | 23 485 000 | 32 422 000 | 28 422 000 | 21 980 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 834 000 | 2 633 000 | 2 581 000 | 1 557 000 | 2 780 000 | 3 177 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 27 083 000 | 32 667 000 | 26 065 000 | 33 979 000 | 31 203 000 | 25 157 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 27 656 000 | 23 603 000 | 34 393 000 | 19 611 000 | 17 245 000 | 16 189 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 55 814 000 | 57 868 000 | 60 766 000 | 54 169 000 | 48 823 000 | 41 750 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 129 397 000 | 129 033 000 | 135 456 000 | 129 748 000 | 107 808 000 | 94 472 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 680 000 | 4 680 000 | 4 680 000 | 4 680 000 | 4 680 000 | 4 680 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 9 783 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 9 783 000 | 9 783 000 | 9 783 000 | 0 | 9 783 000 | 9 783 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 463 000 | 14 463 000 | 14 463 000 | 14 463 000 | 14 463 000 | 14 463 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 39 806 000 | 39 636 000 | 39 268 000 | 32 102 000 | 23 889 000 | 18 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 39 806 000 | 39 636 000 | 39 268 000 | 32 102 000 | 23 889 000 | 18 674 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 54 269 000 | 54 099 000 | 53 731 000 | 46 564 000 | 38 352 000 | 33 137 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 680 000 | 901 000 | 1 028 000 | 800 000 | 486 000 | 822 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 680 000 | 901 000 | 1 028 000 | 800 000 | 486 000 | 822 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 48 607 000 | 44 656 000 | 48 002 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 57 949 000 | 55 687 000 | 60 670 000 | 60 782 000 | 45 976 000 | 37 845 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 58 629 000 | 56 588 000 | 61 698 000 | 61 582 000 | 46 462 000 | 38 667 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 342 000 | 11 031 000 | 12 668 000 | 8 521 000 | 10 087 000 | 11 192 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 371 000 | 7 721 000 | 7 056 000 | 8 751 000 | 8 809 000 | 8 628 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 448 000 | 173 000 | 1 614 000 | 2 708 000 | 1 837 000 | 1 715 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 940 000 | 4 893 000 | 5 180 000 | 4 059 000 | 6 331 000 | 5 435 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 741 000 | 5 558 000 | 6 177 000 | 6 083 000 | 6 016 000 | 6 890 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 500 000 | 18 345 000 | 20 027 000 | 21 601 000 | 22 993 000 | 22 668 000 |
|
|
| Sum gjeld | 75 129 000 | 74 933 000 | 81 725 000 | 83 183 000 | 69 455 000 | 61 335 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 129 397 000 | 129 033 000 | 135 456 000 | 129 748 000 | 107 808 000 | 94 472 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 2,9% | 8,4% | 12,8% | 8,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 2,6% | 7,4% | 9,9% | 6,1% | 6,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,7% | 69,6% | 70,3% | 67,2% | 66,8% | 67,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,9% | 2,8% | 7,9% | 10,0% | 6,0% | 6,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,7% | 0,8% | 18,0% | 32,3% | 18,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,3% | 0,7% | 14,3% | 25,2% | 14,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,4 | 3,8 | 3,8 | 3,3 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 3,2 | 3,0 | 2,5 | 2,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 3,1 | 3,0 | 2,5 | 2,1 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,3 | 1,7 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 34,3 | 25,0 | 132,6 | 84,0 | 120,8 | 111,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 13,1 | 8,6 | 3,9 | 3,5 | 3,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 41,9% | 41,9% | 39,7% | 35,9% | 35,6% | 35,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 39,7% | 40,1% | 38,1% | 30,6% | 28,0% | 23,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | 1,5% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3660,6% | 2473,2% | 13184,1% | 5624,7% | 6905,9% | 4711,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,8% | 14,2% | 14,8% | 16,6% | 21,3% | 24,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 45,3% | 43,9% | 45,5% | 47,5% | 43,1% | 40,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 911 000 | 864 000 | 0 | 842 000 | 828 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
